TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Generálka před zahájením sezony: Slavoj Vyšehrad – SK Tochovice 6:2

30. 07. 2023

„A“-muži – Po třech prohrách v dosavadních přípravných zápasech přišel v generálce před startem nového ročníku výsledkový obrat. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad v neděli 30. července porazili Tochovice 6:2. V souboji s týmem, který letos sestoupil z divize do Středočeského krajského přeboru, docílil hattricku Miroslav Krivoshev a po jedné brance připojili Matěj Prýmas, Jiří Heřman a Tomáš Junek.

Ve 12. min. Prýmas dokázal využít drobného zaváhání tochovického brankáře Berana při rozehrávce: zachytil míč a ťuknul jej zblízka do sítě: 1:0! Ve 26. min. se ale gólman hostí vyznamenal, když kryl Heřmanovu střelu, jež završila velmi pohlednou a rychlou kombinaci domácího týmu. Ve 29. min. přišla další kombinace, A. Krivosheev přihrál Heřmanovi, ten zatáhl balon podél levé postranní čáry, odcentroval a M. Krivosheev zblízka doklepl balon do sítě: 2:0! Jern minutu nato Junek přihrál doleva Heřmanovi, ten prošel až před brankáře a s jistotou zakončil: 3:0!

Ve 42. min. vyrazil těžkou střelu hostujícího protihráče strážce domácí svatyně Lisa. Ve 45. min. přišla další kombinace, finální přihrávka M. Krivosheeva a důrazné zakončení Junka: 4:0!

Osm minut po změně stran se krásně uvolnil Lískovec, odcentroval přesně na Prýmase, jenž střelou bez přípravy trefil tyč. Míč se odrazil přímo k dobíhajícímu M. Krivosheevovi, který už neměl problém: 5:0! V 63. min. z přihrávky Matějíčka završil M. Krivosheev svůj hattrick: 6:0!

V 70. min. se prostřídala kompletní jedenáctka Vyšehradu za čerstvé hráče a brankostroj se zastavil. Naopak v 82. min. došlo k natolik nešťastné rozehrávce domácího týmu, že míč se odrazil od zády stojícího a nic netušícího Kankary a pomalu se došoural za brankovou čáru: 6:1. Byl to dost zvláštní vlastní gól, protože za něj jeho „autor“ nemohl, jen stál ve špatnou chvíli na špatném místě. Minutu nato uzavřel skóre Dušek na 6:2.

V sobotu 5. srpna v 17 hodin už přijde na řadu premiérový duel nového ročníku Pražská teplárenská přeboru: FC Tempo – Slavoj Vyšehrad. Půjde tedy o měření sil čtvrtého s třináctým celkem uplynulého ročníku nejvyšší městské soutěže.

Slavoj Vyšehrad – SK Tochovice 6:2 (4:0)

Přípravné utkání, hráno v neděli 30. července 2023 na Vyšehradě. Branky: 29., 53. a 63. M. Krivosheev, 12. Prýmas, 30. Heřman, 45. Junek – 82. vlastní Kankara, 83. Dušek. Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 4:2. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 6:0. Rozhodčí: Šaróka – Andras, Kortanová. Bez karet. Diváků: 40.

Vyšehrad: Lisa (70. Ženatý) – Matějíček (70. Blín), A. Krivosheev (70. Kankara), Pryšljuk (70. Nechepurenko) – Lískovec (70. Borský), J. Holan (70. Kubies), Vodička (46. Škop, 70. Přech), Junek (70. D. Holan) – M. Krivosheev (70. Schrank) – Heřman (70. Šrejber), Prýmas (70. Krčmář). Trenér Jaroslav Klíma.