FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Jarní premiéra: hattrick Heřmana, vítězství 3:0 na Dukle Jižní Město!

09. 03. 2024

„A“-muži – Výborný vstup do jarní části Pražská teplárenská přeboru! Fotbalisté Slavoje Vyšehrad v sobotu 9. března vyhráli 3:0 na hřišti Dukly Jižní Město a z druhé příčky tabulky nadále ztrácejí jeden bod na vedoucí Přední Kopaninu.

O výsledek se postaral svým hattrickem nejlepší střelec soutěže Jiří Heřman, přičemž u všech tří jeho branek asistoval Miroslav Krivosheev. Čisté konto uhájil navrátilec Petr Dočekal – brankář, který už působil na Vyšehradě v jeho druholigové éře. Stínem zápasu však bylo zranění obránce Marka Vodičky.

Hned v úvodní minutě M. Krivosheev vypíchl míč Sýkorovi, zprava si naběhl před bránu domácích, jejího strážce Skokánka ale nepřekonal. Z dorážky pálil Heřman mimo. Ve 14. min. se po přihrávce od Lískovce vřítil naopak zleva do gólové šance Prýmas, ani on na Skokánka nevyzrál. Vzápětí z malého vápna, byť tísněn, minul M. Krivosheev. A těsně vedle dal i Matějíček.

Ve 30. min. byl Petrákem faulován ve vápně M. Krivosheev. Heřman sice penaltu neproměnil, jeho střelu Skokánek vyrazil, ale k odraženému míči se dostal jako první opět Heřman a ťukl jej za brankovou čáru: 0:1!

Ve 40. min. ostrou ránu M. Krivosheeva z hranice velkého čtverce Skokánek kryl. Dvě minuty nato, po nešetrném zákroku Brabence, musel odstoupit zraněný Vodička. V závěru první půle, po přihrávce od Prýmase, přestřelil z malého vápna Müller.

Hned po zahájen í druihé půle z centru Müllera hlavičkoval Heřman z malého vápna vedle. Müller to pak zkusil sám z přímého kopu, ale minul, stejně jako po něm Pryšljuk. Ve 49. min. však Müller rozehrál rohový kop, po němž přišel odvrácený míč a kombinace hostujícího týmu, kdy M. Krivosheev posunul balon Součkovi, který ho poslal směrem na bránu a těsně před čarou ještě doťukl Heřman: 0:2! Chvíli nato Heřman trefil tyč a na druhé straně měl šanci Kulhavý, hlavičkoval vedle.

V 56. min. byl faulován ve vápně domácích Souček, druhá penalta se už ale nepískala a hrálo se dál. Ve 64. min. po rohovém kopu M. Krivosheeva poslal míč placírkou před bránu Souček, Heřman ho na malém vápně tečoval a balon se pomalu došoural za brankovou čáru: 0:3! Chvíli nato skóroval i Matějíček, jeho gól ale neplatil – byl mu odmáván ofsajd. Na druhé straně si poradil se dvěma obtížnými situacemi Dočekal, ale skóre se už nezměnilo.

V nadcházejícím 18. kole v neděli 17. března dojde na lokální derby Slavoj Vyšehrad – Slavoj Podolí. Výkop utkání je půl hodiny po poledni.

Trenér Josef Světlík (Dukla Jižní Město): „V první půli klasický vstup do soutěže s nepopsaným listem, Vyšehrad byl ale lepší na míči. Musím se podívat na penaltu, zda byla nebo ne: tohle nám moc nepomohlo, naopak soupeři se pak už hrálo lépe. Ve druhé půli jsme dostali brzy hloupý gól, a to rozhodlo. Nezbývá než Vyšehradu pogratulovat k vítězství a koncentrovat se na zápas na Zličíně.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Jsem spokojen, že jsme zvládli vítězně vstup do jara. Kluky chválím za velmi dobrý a poctivý výkon, zápas odběhali. Tři body jsme si tak zasloužili. První zápas bývá vždy nervózní, a tak tomu bylo i tentokrát. Relativně v pohodě jsme vyhráli 3:0. Na druhou stranu k řadě zraněných nám teď přibyl ještě obránce Vodička.“

Dukla Jižní Město – Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:1)

Praž. přebor (17. kolo), hráno v sobotu 9. března 2024 na hřišti při ZŠ Mikulova na Opatově. Branky: 31., 50. a 64. Heřman. Střely na branku: 6:12. Střely mimo: 3:7. Soupeřem zblokované střely: 1:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:5. Rozhodčí: Šaróka – Sýkora, Pauer. ŽK: Jerie, Brabenec – Lískovec. Diváků: 50.

Dukla Jižní Město: Skokánek – Sýkora (61. Krameš), Solař, Jerie – Kulhavý – Temelkovski (80. Višvader), Dominik Farkaš, Petrák, Růžička – Kotlík, Brabenec. Trenéři Josef Světlík a Igor Šefraný.

Vyšehrad: Dočekal – Lískovec, J. Holan, Vodička (46. Souček), Pryšljuk (83. Toman) – Müller (83. Habor), Matějíček, Kazda, Prýmas (75. Kubies) – Heřman (75. Slapnička), M. Krivosheev. Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma starší, Jaromír Jindráček a Jaroslav Klíma mladší.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

19 – Heřman, 8 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 7 – Krčmář, 5 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 3 – A. Krivosheev, Matějíček (z toho 1 v poháru), 2 – F. Babka, Junek, Pryšljuk, 1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Mohammed (v poháru).

14 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 13 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 11 – Matějíček (z toho 2 v poháru), 10 – Heřman, Junek, Prýmas (z toho 2 v poháru), 8 – Krčmář (z toho 1 v poháru), 4 – Pryšljuk, 2 – Kubies (z toho 1 v poháru), Lískovec (z toho 1 v poháru), Souček, Vodička, 1 – F. Babka, Dimitrov, J. Holan, Lisa, Romanishak, Škop.

FC SLAVOJ VYŠEHRAD  (9. března 2024)

HORNÍ ŘADA ZLEVA: Petr ŽENATÝ, David SOUČEK, Martin LÍSKOVEC, Oleg PRYŠLJUK, Theodor MATĚJÍČEK, Miroslav KRIVOSHEEV, Maxmilián KUBIES, Jiří HEŘMAN, Petr DOČEKAL. DOLNÍ ŘADA: Ivan HABOR, Matěj MÜLLER, Matěj PRÝMAS, Dominik SLAPNIČKA, Jaroslav HOLAN, Jan TOMAN, Marek KAZDA.