FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka přejela tým Kralup 11:3, Vojta dal pět gólů a Krčmář čtyři

26. 02. 2022

„B“-muži – S fotbalisty Kralup, vedoucím týmem jedné z pěti skupin středočeské I. B třídy, si rezerva Slavoje Vyšehrad snadno poradila: v přípravě na jarní část pražského přeboru zvítězila 11:3. Už v první půli se pětkrát trefil Matyáš Vojta, čtyři góly vstřelil Petr Krčmář, po jednom pak Jakub Peterka a Jan Dunda. V dresu soupeře nastoupil 51letý Jiří Novotný, který v sezoně 2015/16, společně s Jaroslavem Klímou a Milanem Kopřivou, stál na trenérské lavičce během premiérové účasti šemíků ve II. lize. Nejpozoruhodnějším rysem tohoto duelu byla až neuvěřitelná efektivita Vyšehradu B: z třinácti střel, které mířily do prostoru kralupské brány, jich skončilo jedenáct v síti.

Už po minutě hry otevřel skóre Vojta, o deset minut později přidal druhý gól. Po čtvrthodině hry už byl stav 3:0, když po Vojtově střele dorážel míč Krčmář. Ten se trefil i ve 20. min. po Mlejnkově akci z levé strany. Přesně po půlhodině hry a centru Kubiese hlavičkoval zblízka pod břevno Vojta: 5:0.

Ve 32. min. Mlejnek na hranici vápna fauloval, ale hostující Mařík z penalty o metr přestřelil domácí bránu. Ve 35. min. kralupský Junek (v sezoně 2015/16  nejlepší pražský střelec napříč soutěžemi, v dresu Třeboradic dal tehdy 27 gólů) snížil, pak ale ještě do poločasu dala rezerva šemíků během pěti minut tři góly: ve 38. min. Vojta, ve 40. min. Krčmář a ve 41. min. Vojta, tedy z 5:1 až na 8:1.

V 54. min. po akci dvou dorostenců a přihrávce od Dundy zvýšil Peterka, o deset minut později korigoval Kulhavý. V polovině druhé půle dal desátý gól Slavoje Dunda, v 74. min. zvýšil Krčmář na 11:2 a pět minut před koncem zápasu uzavřel Mařík na 11:3.

Další přípravné utkání odehraje naše juniorka v sobotu 5. března, kdy doma na Vyšehradě přivítá od 15 hodin SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, po podzimu jedenáctý tým tabulky Středočeského krajského přeboru. Nejlepším střelcem Poříčí je bývalý vyšehradský dorostenec Michael Azilinon.

Slavoj Vyšehrad B – FK Kralupy 11:3 (8:1)

Přípravné utkání v sobotu 26. února 2022 na Vyšehradě. Branky: 2., 11., 30., 38. a 41. Vojta, 16., 20., 40. a 74. Krčmář, 54. Peterka, 67. Dunda – 35. Junek, 64. Kulhavý, 85. Mařík. Střely na branku: 13:6. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 0:1. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 5:0. Rozhodčí: Klíma. Diváků: 20.  Ve 32. min. neproměnil Mařík (Kralupy) penaltu.

Vyšehrad B 1. poločas: Volf – J. Klíma ml., Stareček, Novičichin, Pryšljuk – Kankara (33. Nedavaška), M. Krivosheev – Kubies, Vojta, Mlejnek – Krčmář.

Vyšehrad B 2. poločas: Volf – Stareček (60. Pryšljuk), Novičichin (60. Kubies), Linha, Klaban – Mareš, M. Krivosheev (60. Krčmář), Mlejnek, Nedavaška – Peterka, Dunda. Trenér Jaroslav Klíma.