FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka remizovala s TJ Spoje 2:2, gólman Borka zneškodnil penaltu

14. 07. 2021

„B“-muži – Častým protivníkem v přípravě je B-mužstvu Slavoje Vyšehrad v posledních letech tým Spojů Praha. Před pěti týdny na jeho hřišti na Balkáně vyhrála rezerva šemíků 2:1, tentokrát skončil vzájemný souboj remízou 2:2. Utkání se hrálo ve středu 14. července večer na Vyšehradě a skončilo remízou 2:2. Vyšehrad B vedl už po necelé čtvrthodině hry 2:0 díky trefám Kristiána Malého a Tadeáše Madeje, hosté však vývoj utkání téměř úplně otočili. Zabránil jim v tom 18letý gólman domácího týmu Filip Borka, jenž nedlouho před koncem utkání zneškodnil penaltu.

Domácí tým s několika novými tvářemi vstoupil do zápasu nejen velmi aktivně, ale i produktivně. V 8. min. Majid vybojoval míč na pravé straně hřiště, zatáhl jej směrem k brankové čáře a střelou z ostrého úhlu otevřel skóre: 1:0! O pět minut později Kubeš přihrál zleva Madejovi a ten zvýšil: 2:0!

Za další tři minuty však rozhodčí odpískal Matějíčkovi faul ve vlastní šestnáctce a Vojtíšek z penalty snížil: 2:1. Byl to vůbec první střelecký pokus hostí (v sestavě se dvěma bývalými zadákyVyšehradu Kubkem a Košútem) v tomto utkání. Ten druhý a současně první ze hry přišel těsně před poločasem, kdy se uvolnil na pravé straně Kubek a prostřelil Borku 2:2.

Sestava domácího týmu se pak značně obměnila a v 77. min. měli hosté ideální příležitost vývoj skóre zcela otočit. Vávra z penalty ale neuspěl, Borka jeho střelu vystihl a míč vyrazil!

Naopak v 82. min. měl na kopačce třetí gól Vyšehradu B Kankara, jeho tvrdou střelu ale brankář Spojů vyrazil. Dvě minuty nato se snesly na hřiště hromy a blesky, a tak rozhodčí z bezpečnostních důvodů zápas v 84. min. předčasně ukončil.

Další přípravné utkání odehraje Vyšehrad B v úterý 20. července od 18 hodin znovu na umělce: na hřišti V Úžlabině v Praze 10-Malešicích. Soupeřem našemu B-týmu bude domácí Junior Praha, účastník I. B třídy.

Slavoj Vyšehrad B – TJ Spoje Praha 2:2 (2:2)

Přípravné utkání, hráno ve středu 14. července 2021 na Vyšehradě. Branky: 8. Majid, 13. Madej – 16. Vojtíšek, 45. Kubek. Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:3. Soupeřem zblokované střely: 5:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:5. Rozhodčí: Šaróka – Kohout, Kabourek. Bez karet. Diváků: 24.  V 77. min. neproměnil Vávra (Spoje Praha) penaltu.

Vyšehrad B: Borka – Matějíček, J. Klíma ml. (46. Novichikchin), Pryšljuk, Tvaroh (60. Krčmář) – Hroník (55. Kankara) – Majid, Vojta (51. Kubies), Kubeš (60. Drozd, 75. Macej) – Macej (51. Sejdia), Madej. Trenéři Jaroslav Klíma a Vladimír Pokorný.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 B-tým