Juniorka vyhrála na Spojích 2:1 góly Madeje z penalty a Peterky

09. 06. 2021

„B“-muži – Lepší výkon než v prvním přípravném utkání na Aritmě podali hráči B-týmu mužů Slavoje Vyšehrad ve středu 9. června na Praze 3-Balkáně, kde sídlí další účastník I. A třídy TJ Spoje Praha. Naše juniorka porazila domácí tým 2:1, když v prvním poločase se trefil Tadeáš Madej z penalty a deset minut před koncem utkání vstřelil vítěznou branku 17letý dorostenec Jakub Peterka, který přišel na hřiště až v polovině druhé půle.

U obou gólů našeho mužstva byl také 18letý krajní záložník Maxmilián Kubies: první padl po faulu na něj z penalty a na druhý přihrával. Naopak stínem zápasu bylo zranění útočníka Martina Klána, který musel už po čtvrthodině hry odstoupit.

Navíc jen chvíli poté, co Klán odešel ze hřiště, šli domácí hned z první vážnější akce tohoto utkání do vedení. Záložník Emelianov, který hrál v podzimní části uplynulé sezony za Vyšehrad B a pak se vrátil na Spoje (podobně jako stoper Jakub Kubek), našel spoluhráče Beneše a ten střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. 1:0.

Ve 28. min. ale na druhé straně hřiště Madej při postupném útoku přihrál doleva Kubiesovi, který sice přes pravého beka domácích naprošel, byl jím však v rohu velkého čtverce faulován. Madej z penalty s přehledem vyrovnal: 1:1!

Po půlhodině hry to zkusil Madej z jiné standardky, gólman domácích ale jeho střelu z trestného kopu vytěsnil na roh. A ve 33. min. Vodrážka střelou z 25 metrů jen těsně minul. Dvě minuty nato se naopak vyznamenal Kafka v bráně Vyšehradu B, když dokázal zneškodnit čistou gólovou šanci Emelianova.

Po změně stran v 56. min. se uvolnil na levé straně hřiště Kubies a jeho centr ke vzdálenější tyči našel 16letého obránce Nedavašku, jenž trefil tyč domácí brány!

V 65. min. Madej brilantně provedl trestný kop a jeho střela mířila mezi tři tyče do horního rohu, gólman Spojů ji ale i tak dokázal tečovat a vyrazit do zámezí. O čtyři  minuty později to zkusil Madej střelou ze hry, ze vzdálenosti pětadvaceti metrů, ale i tu brankář domácích kryl.

V 80. min. přišla rozhodující chvíle utkání. Kubies se znovu uvolnil na levé straně hřiště, prošel až téměř k brankové čáře a zpětným centrem našel Peterku. Ten nejenže dokázal obejít dva zadáky domácích, ale vzápětí ještě balon umístit zcela přesnou a neomylnou střelou ke vzdálenější tyči: 1:2! Tohle byla až neuvěřitelně povedená, mazácká záležitost, hodná mnohem zkušenějších hráčů s velkým fotbalovým jménem.

V 87. min. mohl naopak vyrovnat Janoševič, když trefil tyč brány Vyšehradu B. Minutu nato mohl přidat svůj druhý gól Peterka, když se po přihrávce od Laštůvky sám řítil v sólovém úniku na bránu Spojů, tentokrát ale neuspěl. I tak se stal autorem vítězné branky Vyšehradu B.

„Pochvalu zaslouží tentokrát všichni hráči a zvlášť musím ocenit výkony našich dorostenců, z nichž někteří nastoupili úplně poprvé do utkání v kategorii mužů,“ řekl po závěrečném hvizdu trenér Vladimír Pokorný.

Ve třetím jarním přípravném utkání čeká tým Vyšehradu B třetí soupeř z I. A třídy: FC Tempo Praha. Hrát se bude na jeho hřišti na Praze 4-Lhotce v sobotu 12. června s výkopem v pravé poledne. Už o dvě hodiny dříve v 10.00 h se střetnou tamtéž starší dorostenci Tempa a Vyšehradu.

TJ Spoje Praha – Slavoj Vyšehrad B 1:2 (1:1)

Přípravné utkání, hráno ve středu 9. června 2021 na Praze 3-Balkáně. Branky: 18. Beneš – 28. Madej z pen., 80. Peterka. Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 3:3. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 7:3. Rozhodčí: Adámek – Kabourek starší, Kabourek mladší. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad B 1. poločas: Kafka – Nedavaška, J. Klíma ml., Melíšek, Vlasák – Macej – Kubies, Madej, Vodrážka, Sejdia – M. Klán (15. F. Babka).

Vyšehrad B 2. poločas: Kafka (62. Lorenz) – Nedavaška, J. Klíma ml. (58. M. Mareš), Melíšek (81. Drozd), Vlasák (58. Laštůvka) – Macej – F. Babka, Madej (73. Kubies), Pryshlyuk, Kubies (67. Peterka) – Sejdia (62. Vodrážka). Trenér Vladimír Pokorný.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 B-tým