Mladší dorostenci trumfem U 18! Díky nim vyhrála 4:1 ve Svitavách

19. 09. 2021

U 19 „B“ – Víc než skromná série šesti zápasů v řadě, z nichž vytěžila jediný bod, je pro rezervu našeho staršího dorostu konečně minulostí. V sobotu 18. září na stadionu předposledního týmu tabulky ve Svitavách zvítězila 4:1 a v polovině podzimní části figuruje se ziskem sedmi bodů na 12. místě skupiny C České divize U 19. A do sítě domácích se trefovali naši mladší dorostenci! Dva góly dal 16letý Adam Šavel (na snímku), jednou pak Martin Lískovec (rovněž 16 let) a Antoni Dinov (15 let), který je nejlepším střelcem týmu U 16.

Mimochodem – během tohoto víkendu přišla jediná výsledková radost pro celý Slavoj Vyšehrad právě z dalekých Svitav, protože tam vyhrála nejen naše „osmnáctka“ 4:1, ale v pozápase i „šestnáctka“ 6:1. Bohužel to však mělo i svoji dost stinnou stránku: již v úvodu zápasu se totiž zranili Matija Burkuš a Tomáš Stýblo, kteří museli se zraněním odstoupit a není zatím jasné, kdy se vrátí do hry.

Po tomto dvojnásobně nepříjemném momentu pro náš tým měli navrch spíš domácí, alespoň tedy v počtu šancí. Deset minut před poločasem ale hráči Vyšehradu udeřili: ve 36. min. odcentroval z pravé strany hřiště Lopatář a Šavel hlavou otevřel skóre: 0:1! Dvě minuty nato vybojoval míč na levé straně Holan, posunul Klabanovi, ten pak obstaral finální přihrávku a Lískovec se už ocitl sám před brankářem Paukem. Překonal ho střelou po zemi: 0:2!

Domácí měli také pak jednu šanci, ale zneškodnil ji Kotlín. Ten se pak měl co činit i po změně stran, kdy se Svitavy snažily o korekci skóre. V 59. min. už ale musel kapitulovat, kdy jej překonal nepokrytý kapitán domácích Šafránek: 1:2.

Trvalo jen pět minut a náš tým znovu vedl o dva góly. V 64. min. totiž rozehrál Klaban z levé strany trestný kop, míč doletěl na malé vápno a u dorážky byl včas Šavel: 1:3!

Čtvrt hodiny před koncem střetnutí přišel na trávník patnáctiletý kanonýr U 16 Dinov a deset minut mu stačilo, aby se v utkání staršího dorostu zorientoval a dal gól. V 85. min. balon putoval po ose J. Toman – Škop – zakončující Dinov: 1:4!

Ve Svitavách zvítězila naše U 18 úplně poprvé a až na pátý pokus. V předchozích čtyřech sezonách tam jednou remizovala a třikrát prohrála.

V sobotu 25. září naše U 18 přivítá doma na Vyšehradě soupeře z Vysokého Mýta, který je nyní o dva stupínky výš, tedy na desátém místě tabulky. Výkop je v 10 hodin.

U 19: TJ Svitavy – Slavoj Vyšehrad B 1:4 (0:2)

6. kolo České divize staršího dorostu, hráno v sobotu 18. září 2021 ve Svitavách. Branky: 59. Šafránek – 36. a 64. Šavel, 38. Lískovec, 85. Dinov. Rozhodčí: Blatný – Frank, Kaplan. ŽK: Karlík – Šavel, Vodička, Šrejber. Diváků: 20.

Svitavy U 19: Pauk – Přiklopil, Kršák (46. Polák), Palatka, Houdek, Karlík (86. Mazal), Ovad, Peleška, Šafránek, Dománek, Peřina (69. Pudil). Trenéři Martin Andrle, Stanislav Tůma a Richard Chyba.

Vyšehrad U 18: Kotlín – Šrejber (75. Škop), Molodci, Stýblo (11. J. Toman), Vodička – Lopatář, Klaban – Burkuš (7. Zíka), Holan (75. Dinov), Lískovec – Šavel. Trenér Mirko Beuk.

2 – Burkuš, Laštůvka

1 – Dunda, Holan, Karas, Lopatář, Monyč, Slapnička, Škop, Šrejber, J. Toman, Zíka

Zápasy naší U 18 ve Svitavách

30. 3. 2018 Svitavy – Vyšehrad B 2:2 (2:1), pen. 3:1  Branky: Hobza a J. Veselý. Sestava: F. Hampapa – Menšík, Skalický, Škurek, Hobza – Rogers, Tomášek (73. D. Siruček) – Klouček, M. Procházka (57. J. Veselý), Prokopec – Trajanov (57. Niederle). Trenér Oldřich Ouzký.

20. 10. 2018 Svitavy – Vyšehrad B 6:0 (3:0)  Sestava: Zvoníček – Brejcha, Novichikchin, Landík (60. Vejvoda), Pautov (46. Krejzl) – Jashi, Tomášek (85. Vu Chung Hieu), Škobis, Šedina – Trajanov, Kabeš. Trenéři Oleg Martinec a Zdeněk Jaroš.

14.  9. 2019 Svitavy – Vyšehrad B 4:2 (3:1)  Branky: Trčka a Landík z pen. Sestava: Hanslík – Paleček, Tomáš, Landík, Dunda – Vlasák (46. Janík), Trčka, Škobis, Khomyn (57. Peterka) – M. Markovych (78. Foldyna), Kubies. Trenér Jaromír Jindráček.

26.  9. 2020 Svitavy – Vyšehrad B 1:0 (0:0)  Sestava: Borka – Pařízek, Přech, Mamudov, Procházka – Peterka (58. Komani), Slapnička (71. Škop), Klaban (71. Vodička), Nedavaška (71. Khomyn) – Vodrážka (58. Douša), Lásztoveckij. Trenér Jaromír Jindráček.

18.  9. 2021 Svitavy – Vyšehrad B 1:4 (0:2)