Na půdě lídra přeboru poločas 2:2, nakonec ovšem vysoká porážka 2:7

30. 04. 2022

„B“-muži – Snaha o překvapení nevyšla: fotbalisté Slavoje Vyšehrad B sice v sobotu 30. dubna na hřišti Újezdu Praha 4 – díky trefám Miroslava Krivosheeva a mladšího dorostence Jaroslava Holana – vedli 1:0 a 2:1, domácí ale ještě do poločasu dvakrát vyrovnali. Po změně stran se už vedoucí tým pražského přeboru naplno gólově prosadil, zvítězil 7:2 a uhájil své postavení na první příčce tabulky. Vyšehrad B zůstává i v polovině jarní části sezony třináctý.

Podle počtu střeleckých pokusů vyhrál Újezd Praha 4 zaslouženě, tak velkým rozdílem branek však nezaslouženě. V konfrontaci dvou hodně odlišných stylů snaha o kombinační fotbal v podání mladých hráčů Vyšehradu B neobstála vůči silovému, jednoduchému a účelnému hernímu projevu domácích. Újezd Praha 4 vyhrál posedmnácté za sebou, zatímco Vyšehrad B inkasoval sedm branek v mistrovském střetnutí poprvé od října roku 2017. Jenomže tehdejší zápas I. A třídy v Kolovratech skončil remízou 7:7.

Oproti předešlému zápasu v Podolí došlo ke čtyřem změnám v základní sestavě. Omluvili se brankář Klomínek, Kankara a Babka, svůj zápas za U 18 hrál souběžně Přech, a tak nastoupili starší dorostenci Lorenz, Mareš a Klaban. Do základní jedenáctky se po jednozápasové absenci vrátil Tokar.

Již po 47 vteřinách hry šel Vyšehrad B do vedení. Krivosheev zachytil nepřesnou rozehrávku domácího Jeřábka a střelou z místa penaltového bodu k tyči otevřel skóre: 0:1!

Domácí se pak tlačili za vyrovnávací brankou, obrana hostí však odolávala. V 8. min. Lorenz skvěle zneškodnil Jacklovu umístěnou střelu z trestného kopu okolo zdi. V 17. min. Běhounek zpoza vápna napálil tyč jeho brány, akce však pokračovala, míč se dostal znovu k Běhounkovi, jenž tentokrát odcentroval a Pěnkava v pádu hlavou srovnal na 1:1.

Ve 27. min. po rohovém kopu, odraženém míči a přiťuknutí od Krivosheeva zprava odcentroval Klaban a 16letý hlavičkující Holan poslal tým v zelených dresech znovu do vedení: 1:2! Trefil se jen pět minut poté, co vystřídal zraněného Novičichina.

Ve 31. min. ale přišel vysoký nákop Běhounka do vápna Vyšehradu, Tomaides dostal příliš mnoho prostoru a času k zakončení, čehož využil k úspěšné střele k tyči: 2:2. Při trochu důslednějším bránění by takový gól jednoduše nemohl padnout – svým způsobem to byla ne moc podařená akce Újezdu, ze které ale i tak vytěžil hodně laciný gól.

Ve 37. min. Krivosheev krásným pasem nastartoval Krčmáře, který byl jen malý kousek od toho, aby získal Vyšehradu B potřetí vedení. Po střetu s brankářem Bojčukem se oba ocitli na zemi, proč ale útočník hostí, jehož navíc už ve velkém čtverci přistrčil rukama domácí zadák Valeš, dostal žlutou kartu, je záhadou. Z protiútoku pak domácí Doležel hlavou trefil břevno.

Devět minut po změně stran, z prostoru před lavičkou Vyšehradu, domácí Vrabec rozehrál trestný kop a Doležel hlavičkoval z malého vápna: 3:2 a domácí poprvé získali vedení. Jak se později ukázalo, byl to současně vítězný gól Újezdu Praha 4. V 59. min. domácí rozehráli rohový kop a také Jankú hlavičkoval úspěšně z malého vápna: 4:2.

V 61. min. se probil do vápna Újezdu Krčmář, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Holana, ten se ale ocitl v kleštích dvou bránících protihráčů, skončil na zemi, ale hrálo se dál. Čtyři minuty poté měl nadějnou pozici k zakončení z trestného kopu Tokar, ale minul.

V 73. min. brankáři Lorenzovi, vyběhnuvšímu až do rohu velkého čtverce, nevyšel odkop a Běhounek poslal „svíci“ do odkryté brány: 5:2. V 79. min. Tokar z trestného kopu těsně přestřelil domácí bránu. Tř minuty nato Gruntorád fauloval v rohu hřiště Valaše, viděl už druhou žlutou kartu, a musel tak předčasně opustit hřiště coby vyloučený hráč. V 85. min. zvýšil Jankú na 6:2 a v nastaveném čase Štefan na 7:2.

Ve 24. kole přeboru náš tým přivítá v neděli 8. května doma na Vyšehradě soupeře z Přední Kopaniny, tj. osmý tým tabulky. Výkop je v 17 hodin.

Trenér Jaroslav Klíma: „Vzhledem k řadě absencí jsme nastoupili se třemi dorostenci v základní sestavě a navzdory konečnému výsledku jsme odehráli dobrý zápas. Ve druhé půli, za stavu 4:2, rozhodčí odpustil domácím jasnou penaltu po faulu na Holana. Pokud bychom dali v této fázi hry kontaktní gól, Újezd by se ještě třásl o výsledek. V závěru utkání byl vyloučen náš mladší dorostenec Gruntorád a v oslabení jsme pak ještě dvakrát inkasovali.“

SK Újezd Praha 4 – Slavoj Vyšehrad B 7:2 (2:2)

Praž. přebor (23. kolo), hráno v sobotu 30. dubna 2022 v Újezdu Praha 4 (UMT). Branky: 59. a 85. Jankú, 18. Pěnkava, 31. Tomaides, 55. Doležel, 73. Běhounek, 90. (+1) Štefan – 1. M. Krivosheev, 27. Holan. Střely na branku: 14:4. Střely mimo: 12:7. Soupeřem zblokované střely: 5:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Nebáznivý – Vítek, Tvrz. ŽK: Jackl, Řezníček – Krčmář, Gruntorád. ČK: 82. Gruntorád (Vyšehrad B). Diváků: 80.

Újezd Praha 4: Bojčuk (51. Fišer) – Jankú, Pěnkava, Malčánek (46. Vrabec), Valeš – Doležel (76. Špaček) – Jeřábek (60. Štefan), Tomaides, Řezníček (80. Kaiser), Jackl – Běhounek. Trenéři Karel Jeřábek a Pavel Třešňák.

Vyšehrad B: Lorenz – J. Klíma ml., Novičichin (21. Holan), Stareček, Pryšljuk – Mareš, M. Krivosheev, Tokar, Klaban – Krčmář, Kubies (46. Gruntorád). Trenér Jaroslav Klíma.