ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Pohárové střetnutí ve Vysočanech U 18 nevyšlo: porážka 0:4 s Pragou

12. 04. 2023

U 19 „B“ – Nasazení, důraz, touha po vítězství a postupu: to byly hlavní atributy a rozdílové faktory, které zformovaly výsledek Praga – Vyšehrad B 4:0 ve čtvrtfinále Pražského poháru dorostu. Bohužel, výsledek lze stěží nazvat jinak než jako nedůstojný, protože se jedná o porážku rozdílem třídy nikoliv na Slavii, na Spartě nebo na Bohemce, ale u Rokytky ve Vysočanech.

Když už bylo béčko Vyšehradu do pohárové soutěže jakýmsi omylem úředního fotbalového šimla zařazeno a nalosováno (béčka Motorletu ani Admiry, tak jako žádná jiná béčka, ji nehrají), mělo to dotáhnout podstatně dál než do čtvrtfinále, ne jen zdolat dorostence Sokola Řepy a Přední Kopaniny… Omluvou budiž snad jen fakt, že Vyšehrad B odehrál utkání s mladším týmem (v průměru) než Praga.

V listopadovém vzájemném souboji, což byla podzimní derniéra Pražského přeboru U 19, naše U 18 přejela doma Pragu 6:2 (hattrick tehdy nastřílel Petar Šoškič), na vysočanské trávě to byl však úplně jiný zápas. Hráčům v zelených dresech se tentokrát moc nedařila kombinace, přesto byli v první půli třikrát velmi blízko ke vstřelené brance.

Po necelé půlhodině hry se krásně uvolnil Šoškič, ale ztroskotal na brankáři Jandovi, zatímco těsně před poločasem Klinka nejprve trefil zpoza vápna břevno domácí brány a o pár vteřin později z brejku přestřelil.

Praga měla před pauzou dvě gólové šance, z té první hlavičkoval Přída těsně vedle, ale druhou už proměnila. Ve 33. min. po centru zprava, ze zcela otevřeného prostoru, hlavičkoval zblízka Mytrovka: 1:0.

V poločase provedl trenér Gerža trojnásobné střídání. Z centru Pfafa pálil z úhlu z levé strany Klinka, jeho střelu pod břevno brankář vyrazil ke vzdálenější tyči, kam dobíhal Šoškič a hlavičkoval těsně vedle. A v 53. min. Prýmas bombou téměř povalil gólmana Jandu, ale vyrovnávací gól z toho zase nebyl.

Od 55. min. ale už začala mít navrch Praga. Mytrovka dal gól, ale neplatil pro ofsajd, chvíli nato Pěchouček trefil tyč a další střela Mytrovky olízla břevno. V 64. min. Mytrovka utekl ne zcela zkonsolidované obraně hostí, obešel kličkou i Ženatého a střelou od bližší tyče do brány zvýšil na 2:0.

V polovině druhého poločasu mohl dát naopak kontaktní gól Šoškič, ale měl smůlu, trefil totiž tyč pragovácké brány.

Pět minut před koncem utkání prošel přes tři nebo čtyři naše hráče Havránek a střelou, jež se odrazila od vzdálenější tyče do brány, zvýšil na 3:0. Minutu nato po centru z pravé strany poslal míč z bezprostřední blízkosti za záda Ženatého Dupal: 4:0.

Naši „osmnáctku“ čeká nyní v mistrovské soutěži pravděpodobně silnější soupeř, než je Praga: v sobotu 15. dubna přivítá doma na Vyšehradě vedoucí Motorlet B. Výkop je v 10 hodin a Vyšehrad B má tradičnímu rivalovi vracet říjnovou prohru 0:2 (tehdejší zápas se hrál na Uhelných skladech).

U 19: TJ Praga Praha – Slavoj Vyšehrad B 4:0 (1:0)

3. kolo (čtvrtfinále) Pražského poháru dorostu, hráno ve středu 12. dubna 2023 ve Vysočanech. Branky: 33. a 64. Mytrovka, 86. Havránek, 87. Dupal. Rozhodčí: Hejma – Vlastník, Myška. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:4. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:0. Bez karet. Diváků: 40.

Praga U 19: Janda – Němeček (87. Skribuckij), Matýsek, Miča, Matoušek – Přída (64. K. Vobecký) – M. Procházka (87. J. Vobecký), Moureček (46. Dupal), Pěchouček, Havránek (87. Pohl) – Mytrovka (82. Drahovzal). Trenér Miroslav Buk.

Vyšehrad U 18: Bedrník (46. Ženatý) – Kazda (46. Holubovský), Kylar, Blín (46. Dovrtěl), Průša (78. Prudký) – Pfaf, Šíma (46. Dimitrov), Cvoreň, Klinka – Prýmas (65. Barčák), Šoškič. Trenér Dominik Gerža.