FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Premiéra sezony s happy endem: naše U 19 porazila Příbram B 3:2

11. 08. 2021

U 19 – Parádní fotbalové představení bylo lze vidět ve středu 11. srpna dopoledne na Vyšehradě. Naše U 19 v zahajovacím dějství letošního ročníku České ligy staršího dorostu porazila příbramskou „osmnáctku“ 3:2. Neobyčejně dramatické utkání přineslo dva výsledkově zvraty: poločas vyhrál domácí tým díky gólu Vojtěcha Nedavašky z penalty, po změně stran ale hosté dvěma góly v rozmezí tří minut zápas otočili. To už ale byl na hřišti 17letý útočnik A-týmu mužů Matyáš Vojta, který vyrovnal na 2:2 a pak po jeho přihrávce, už v nastaveném čase, vstřelil vítěznou branku  na 3:2 další střídající hráč Matěj Zdobnický. Matyáš Vojta v tomto duelu prodal jak své schopnosti v koncovce, tak i fyzické dispozice a v neposlední řadě i zkušenosti z II. ligy mužů. Deus ex machina zafungovala dokonale.

Po deseti minutách hry centroval z pravé strany Vu a hostující bek Plesl fauloval ve výskoku domácího forvarda Peterku. Nedavaška z penalty otevřel skóre: 1:0! Ve 22. min. mohl zvýšit Peterka, jeho střelu zblokoval v poslední chvíli Bálek. Po půlhodině hry se pak vřítil do šestnáctky hostí Vu, leč jeho rána směřovala do středu brány, a tak ji její strážce Strolený vyrazil.

Jen chvíli nato se vyznamenal na druhé straně hřiště gólman Vyšehradu Borka, když vychytal ve vyložené šanci Gornického a jeho pohotovou střelu zblízka. Ve 36. min. po akci Gerži a centru Peterky z levé strany se ocitl v šanci před brankářem Stroleným Vu, bohužel jej však nepřekonal.

Hned po zahájení druhé půle Peterka přihrávkou zleva našel u vzdálenější tyče Nedavašku, ten ale se svou vyloženou příležitostí naložil zle a bránu minul. To už byl na hřišti i Vojta, který během pouhých čtyř minut vypracoval tři šance pro Monyče. Nejprve mu přihrál ze středu hřiště doprava do běhu, Monyč ale než stihl vystřelit, byl  doslova převálcován stoperem Juricou. Penalta se tentokrát nekopala.

Dvě minuty nato Vojta servíroval znovu Monyčovi, který se ocitl v palebné pozici před brankářem, ale byl příliš blízko, a tak ho trefil. Za další dvě minuty Vojta vybojoval míč, posunul ho Monyčovi, jehož lob jen těsně přeskočil břevno. A v 66. min. Gerža z trestného kopu zpoza vápna těsně minul.

Nedáš – dostaneš a hosté hned dvakrát za sebou udeřili. V 70. min. Hýsek z levé strany z trestného kopu, téměř ze třiceti metrů, centroval na zadní tyč a balon dost lacino propadl až do sítě: 1:1. Tři minuta nato opět Hýsek pronikl zleva až před Borku a střelou k tyči otočil skóre na 1:2.

V 79. min. ale Vojta převzal míč z výkopu od Borky a lobem přes gólmana vyrovnal: 2:2! Dvě minuty nato Jurica skolil ve vápně pronikajícího Vojtu, penalta se zdála být zcela jasná, nicméně Jurica z této situace už podruhé vyvázl bez poskvrny. Hrálo se dál, v 84. min. po Geržově centru hlavikoval Vojta, ale Strolený vyrazil. Vzápětí zaútočili hosté a Plot měl obrovskou šanci získat znovu pro Příbram vedení, nicméně Borka vytáhl fantastický zákrok a střelu zblízka vyrazil do zámezí.

V 90. min. po autovém vhazování z pravé strany hlavičkoval Vojta, příbramský brankář vyrazil míč na roh. Ten rozehrál Gerža, přetaženým centrem našel Vojtu, jenž přihrávkou po zemi našel u vzdálenější tyče neprokrytého Zdobnického: 3:2! Radost hráčů v modrých dresech z dokonaného obratu a hlavně tříbodového zisku byla nepopsatelná…

Již v neděli 15. srpna dopoledne naše U 19 opět doma přivítá soupeře z Kladna. Výkop je v 10 hodin.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Zvládli jsme zahajovací zápas sezony za tři body, a to je pro nás velmi důležité. Vsadili jsme v první půli na taktiku zabezpečené obrany a brejků, což se nám docela dařilo. Také jsme spoléhali na to, že nám ve druhé půli pomůže Matyáš Vojta, a tento záměr se dokonale vydařil. Už na počátku druhé půle jsme měli možnosti rozhodnout zápas ve svůj prospěch, to bychom to pak měli mnohem jednodušší. Což se ale nepodařilo a naopak dvakrát jsme sami inkasovali. Nebylo snadné dát dohromady stoperskou dvojici, protože nám vypadli Michal Tomáš, Šimon Linha i Kristián Fait. Projevilo se i to, že někteří hráči byli na dovolené, a to pak naruší průběh přípravného období. Ale otočili jsme nepříznivý vývoj utkání a na poslední chvíli vstřelili vítězný gól. Z tohoto úhlu pohledu jsou tři body tak trochu zázračné, na druhou stranu jsme si je za výkon ve druhé půli zasloužili V neděli přijede Kladno s hráči jejich silného ročníku 2003, to bude velmi těžký soupeř.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – FK Příbram B 3:2 (1:0)

Předehrávané 14. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 11. srpna 2021. Branky: 13. Nedavaška z pen., 79. Vojta, 90. (+1) Zdobnický – 70. a 73. Hýsek. Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Hrivík – Heinzel, Štěrba. ŽK: Procázka, Stýblo – Šustr, Hýsek. Diváků: 50.

Vyšehrad U 19: Borka – Nedavaška, Stýblo, Nováček (75. Mareš), Procházka – Gerža, Slapnička (63. Klaban) – Monyč (71. Šrejber), Vu Chung Hieu (63. Zdobnický), Vodička (46. Vojta) – Peterka. Na lavičce byl ještě připraven brankář Kotlín. Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.

Příbram U 18: Strolený – Plesl (46. Bína), Šustr, Jurica, Krejčí (54. Plot) – Šimůnek (37. Kindlmann) – Gornický (63. Šalanský), Bálek, Hýsek, Suchý – Sýbek. Trenér Josef Strejc.