FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Příprava U 18: prohra 2:3 s muži Cholupic, branky Špaček a Prudký

13. 01. 2024

U 19 „B“ – V prvním přípravném měření sil v novém roce 2024 si rezerva našeho staršího dorostu pozvala v sobotu 13. ledna na Vyšehrad tým mužů Sokola Cholupice. Nad účastníkem pražské I. A třídy vedla v herně vyrovnaném utkání 1:0 a 2:1, hosté z jižního okraje hlavního města ale vývoj skóre otočili, a tak zápas skončil 2:3. Za naši U 18 skórovali dva Jakubové: 16letý Špaček a 18letý Prudký. Branku soupeře hájil bývalý gólman našeho dorostu Tomáš Hanslík.

Vzhledem k absenci trenérů Daniela Růžičky (dovolená) a Zdeňka Jaroše (v zaměstnání) koučovali tentokrát vyšehradskou „osmnáctku“ Vojtěch Nedavaška a Daniel Jon. Představili se i čtyři noví hráči: v první půli Kristian Krejčí s Janem Vítovcem a ve druhé Abrahám Maleček s Miroslavem Trnkou. V brance se objevil navrátilec Jan Kautský.

A byl to právě Kautský, který již v úvodní půlhodině hry zneškodnil čtyři vyložené šance Cholupic. Přesně po půlhodině hry ale Vitas prostrčil míč dopředu na Špačka a ten před vybíhajícím Hanslíkem tečoval míč natolik šikovně, že skončil v síti: 1:0! Nedlouho před pauzou měli hosté svoji pátou gólovou šanci, ale opět ji zmařil Kautský.

Deset minut po návratu ze šaten z brejku a přečíslení domácí defenzivy Knebl srovnal na 1:1. V 62. min. ale odcentroval z pravého rohu hřiště Klinka a Prudký vrátil domácímu týmu vedení: 2:1! Šanci zvýšit na dvoubrankový rozdíl pak měli opět Prudký a Dinov, ale neproměnili je. Z nadějné příležitosti nedal ani Mohammed.

V 74. min. ukázal domácí obraně záda Ulihrach, na hranici velkého čtverce obešel kličkou i vyběhnuvšího Kautského a poslal míč do odkryté brány: 2:2.

V 81. min. mohl dát na 3:2 Dinov, svoji možnost však neproměnil a prakticky z protiútoku daly naopak vítězný gól Cholupice. V 82. min. tak rozhodl zápas Adamopulos: 2:3.

Již v neděli 14. ledna nastoupí k přípravnému střetnutí áčko našeho staršího dorostu, tedy Vyšehrad U 19. Na velkém strahovském stadionu se od 14 hodin utká s „osmnáctkou“ Sparty, po podzimu desátým celkem tabulky České ligy U 19.

Slavoj Vyšehrad U 19 B – Sokol Cholupice muži 2:3 (1:0)

Přípravné utkání v sobotu 13. ledna 2024 na Vyšehradě. Branky: 30. Špaček, 62. Prudký – 55. Knebl, 74. Ulihrach, 82. Adamopulos. Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 2:4. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Suchar – Kolář, Poustka. ŽK: Smrž (Cholupice). Diváků: 25.

Vyšehrad U 18 první poločas: Kautský – A. Frank, Jon, Tesař, Klinka – Krasikov, Krejčí – Vítovec, Schrank, Barčák – Špaček.

Vyšehrad U 18 druhý poločas: Kautský – Šťastný, Jon, Tesař, Trnka – Nedavaška, Klinka (65. Vítovec) – Maleček, Mohammed, Prudký (85. Krasikov) – Dinov. Na lavičce byl ještě připraven Z. Svoboda. Trenéři Vojtěch Nedavaška, Daniel Jon a Jan Dovrtěl.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)