TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

Prohra 2:4 ve Vítkovicích, venku se Vyšehrad zatím bodů nedočkal

02. 08. 2019

„A“-muži – Podobně jako při premiéře sezony v Prostějově, ani druhý zápas venku fotbalistům Slavoje Vyšehrad výsledkově nevyšel. V pátek 2. srpna ve Vítkovicích sice vedli ještě po hodině hry 2:1 díky gólům z prvního poločasu, jejichž autory byli Miroslav Verner a Tomáš Čvančara. Domácí ale po změně stran třemi brankami zápas otočili, a tak šemíci nakonec prohráli 2:4.

Jen minutu po zahájení hry se dostal k zakončení domácí záložník Matoušek, Otáhal se však nenechal překvapit a vytěsnil jeho střelu do zámezí. Pět minut nato, na druhé straně hřiště, se už radovali hráči v zelených dresech. Verner přímo z rohového kopu poslal balon do sítě: 0:1! Jenomže o čtyři minuty později, po autovém vhazování, domácí hráči rychlými narážečkami a zpětnou finální příhrávkou rozebrali defenzivu Vyšehradu a Matoušek z malého vápna vyrovnal na 1:1. Chvíli nato protáhl Otáhala další střelou.

Ve 25. min. měl šanci jeho spoluhráč Cverna, ale přehlavičkoval hostující bránu. Na druhé straně zahrozil ve 33. min. Čvančara, aby o chvíli později už měl nad hlavou. Ve 37. min. si z levé strany hřiště naběhl na přihrávku od Mareše a pohotovou tečí poslal balon přesně ke vzdálenější tyči: 1:2!

V tu chvíli se tým Vyšehradu aktuálně ocitl v čele tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, což ale vydrželo (včetně poločasové přestávky) bohužel jen 40 minut.

O vyrovnání se pokoušeli za stavu 1:2 svými střeleckými pokusy Matoušek a Matěj – první z nich těsně minul, střelu druhého bravurně zneškodnil Otáhal.

Ve 55. min. přišel velmi důležitý moment, kdy mohli hráči Slavoje zvýraznit své vedení, bohužel se to ale nepodařilo. Z brejku se ocitl Čvančara sám před brankářem Květonem, obstřelil ho, ale na čáře odvrátil vítkovickou pohromu stoper a kapitán Mikula.

Nedáš – dostaneš, a tak domácí sedm minut nato podruhé vyrovnali. Po centru od Matouška byl střídající Zorvan (čerstvá vítkovická posila z Hradce Králové) u míče o chvilku dříve než zadáci hostí a srovnal na 2:2.

Za další čtyři minuty a po dalším zaváhání defenzivy Slavoje šli už Vítkovičtí do vedení: obránce Praus dal střelou k tyči na 3:2.

V 71. min. po Vernerově rohu mohl vyrovnat Mareš, jeho hlavička ale proletěla těsně kolem tyče do zámezí. Šemíci se hodně snažili o vyrovnání i v dalších minutách, leč v tomto utkání jim sportovní štěstí ukázalo svoji odvrácenou tvář. Šanci měl střídající L. Veselý, ale Cverna ho stihl zblokovat.

Naopak v 90. min. po centru od Matouška další střídající domácí hráč Kania uzavřel skóre na 4:2.

Trenér Vítkovic Jiří Balcárek: „Takový výsledek jsme potřebovali. Bylo to o hlavách, a tak jsem v poločase naše hráče povzbuzoval, že stav 1:2 otočíme, což se také povedlo. Hodně nám pomohla střídání, příchody Zorvana a Kanii. Neřekl, že to bylo urvané vítězství, i když i to občas potřebujete, ale naše góly byly fotbalové, po krásných akcích.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Zápas jsme měli dobře rozehrán, výsledek je tak pro nás určitě zklamáním. Klíčový moment nastal po deseti minutách druhé půle, kdy jsme šli ve třech na domácí bránu, a měli tak možnost zvýšit své vedení z 2:1 na 3:1: Čvančara běžel sám na vítkovického brankáře, obstřelil ho, ale gól odvrátil na čáře hráč domácích. Nedůsledností a naivitou při bránění jsme potom umožnili domácím, aby otočili vývoj skóre ve svůj prospěch.“

V nadcházejícím čtvrtém dějství F:NL náš tým přivítá v sobotu 10. srpna na Strahově soupeře ze Sokolova. Výkop je v 10.15 hod.

MFK Vítkovice – Slavoj Vyšehrad 4:2 (1:2)

3. kolo F:NL, hráno v pátek 2. srpna 2019. Branky: 11. Matoušek, 62. Zorvan, 66. Praus, 90. Kania – 7. Verner, 37. Čvančara. Rozhodčí: Hanousek – Dresler, Váňa. ŽK: Matoušek, M. Kovařík, Motyčka – Pardubský, Gebert. Diváků: 624.

Vítkovice: Květon – Surzyn, Mikula, V. Cverna, Praus (83. Motyčka) – Holiš, Matoušek – Buchvaldek (46. Zorvan), Matěj (71. Kania), Stříž – M. Kovařík. Trenéři Jiří Balcárek a Miroslav Paul.

Vyšehrad: Otáhal – Pardubský, Švejdík, Drozda, Mareš – Žežulka (76. L. Veselý), Verner – Vejvar (68. Rataj), Drobílek, Pouček – Čvančara (73. Gebert). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Brejcha, Laňka a Freit. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.