Zpět na seznam novinek

První bod šemíků v nové sezoně: 4:4 s favorizovanou Duklou Již. Město

12. 08. 2022

„A“-muži – Do utkání 2. kola pražského přeboru s Duklou Jižní Město v pátek 12. srpna nastupovali fotbalisté Slavoje Vyšehrad spíš v roli outsidera, o čemž svědčily i předzápasové kurzy sázkové kanceláře Fortuna: 5.40 na vítězství Vyšehradu – 4.50 na remízu – 1.30 na vítězství Dukly JM. K tříbodovému zisku ale měli šemíci mnohem blíž než favorizovaný soupeř, protože ještě v polovině druhé půle vedli rozdílem dvou branek a hosté z Opatova hráli posledních dvacet minut jen v deseti. Přesto v první minutě nastaveného času vyrovnali, a tak z toho vzešla remíza 4:4.

Oproti velmi nepodařenému premiérovému utkání sezony na Tempu došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto zraněného brankáře Lorenze, Starečka, Kubiese a Gerži se v jedenáctce objevili gólman Steiner, Holyk, Vodička a dorostenec Lískovec. Brankář Steiner, jenž přišel ze Zbuzan, podobně jako ukrajinský zadák Holyk, oblékli dres Vyšehradu v mistrovském utkání poprvé.

Již ve 3. min. se dostal do poměrně nadějné pozice k zakončení Souček, jeho střela však postrádala razanci a hosté ji snadno zblokovali. V 9. min. po hodně kostrbaté a nepodařené snaze ohrozit bránu Dukly JM hosté založili protiútok, ten ale hned v zárodku zmařil Vodička, když bývalého hráče Vyšehradu Innemana obral o míč a přihrál jej Babkovi, jenž vysokým nákopem poslal míč na místo penaltového bodu. Hlavičkující Souček sice neuspěl, zadáci hostí jej odzbrojili, pak ale zaváhali, vlétl mezi ně Kankara a pohotově kopnul balon k tyči: 1:0!

Jenomže zkušený soupeř v dalším průběhu hry prokazoval svoji značnou sílu a převahu při standardkách. V 19. min. Farkaš rozehrál přímý kop a nabíhající Inneman zblízka hlavou trefil brankáře Steinera, respektive Steiner Innemana vychytal.

Ve 25. min. po kombinaci Babky a Součka doklepl zblízka do sítě a přidal druhý gól Krčmář, vedení 2:0 to ale bohužel neznamenalo – byl mu odmáván ofsajd.

Namísto toho ve 28. min. kapitán hostí Solař nečekanoua krásnou střelou z ostrého úhlu trefil přesně na zadní tyč, v podstatě do šibenice, a postaral se tak o vyrovnání na 1:1. Vypadalo to dost efektně, ale šlo v tu chvíli spíš o selhání obranné činnosti. Oba góly, tedy na 1:0 i 1:1, byly laciné.

Žlutorudí byli na koni, dál útočili a ve 41. min. po dalším trestném kopu Markuziho hlavičku z bezprostřední blízkosti bravurně zneškodnil Steiner. O minutu později hosté rozehráli rohový kop a tentokrát hlavičkoval z malého vápna Inneman. Steiner na brankové čáře dalším skvělým zákrokem míč vyrazil a rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Hosté ale důrazně reklamovali, že balon podle jejich názoru překročil brankovou čáru. Přišla tudíž konzultace hlavního arbitra s pomezním a vzápětí také zásadní změna: gól byl nakonec uznán, skóre 1:2.

Hodně špatný z tohoto opraveného verdiktu byl o pár minut později v poločase hlavně gólman Vyšehradu Steiner, který byl ochoten přísahat, že balon vyrazil ještě před čarou – gól podle jeho tvrzení v žádném případě nebyl a tudíž ani platit neměl…

Do kabin se šlo ale i tak za vyrovnaného stavu. Těsně před pauzou totiž Lískovec přihrál zprava do vápna Babkovi, ten od brankové čáry zpětně a přes hlavu tak trochu naslepo odcentroval, našel ale Součka a ten hlavou vyrovnal: 2:2! Ještě v nastaveném čase první půle po dalším trestném kopu hostí Trávník hlavičkoval do tyče Steinerovy brány.

Necelé dvě minuty po návratu ze šaten a kombinaci Lískovce s Krčmářem vletěl s balonem do velkého čtverce hostí Krivosheev, kde byl faulován Farkašem. Ve 48. min. Kankara z penalty poslal Vyšehrad do vedení: 3:2!

V 52. min. po trestném kopu hostí Trávník hlavičkoval těsně vedle. Pět minut nato ale předvedl svoji typickou průnikovou akci Krivosheev, kdy ještě na vlastní polovině hřiště převzal míč od Vodičky, proběhl s ním až k bráně soupeře a zavěsil: 4:2!

Přišly i možnosti vstřelit pátou branku, tu největší měl po svém průniku do vápna asi Souček, bohužel zůstala nevyužita. Namísto toho v 68. min. Dukla Jižní Město skórovala znovu po standardce. V 69. min. po přímém kopu hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Solař, Steiner vyrazil míč nad sebe, na výskok a dorážku Innemana rovněž hlavou ale už nestačil: 4:3.

V 71. min. dostal zápas opět jiný náboj, kdy Brabenec před lavičkou domácího týmu fauloval Pryšljuka a viděl ihned bez předchozí žluté červenou kartu.

Vyšehrad tak nejenže stále vedl o gól, ale ještě měl k dispozici pro zbytek utkání přesilovku. V 75. min. mohl přidat pojistku střídající Kubies, svoji šanci ale nevyužil, trefil jen brankáře Buchláka.

Slavoj o svoji první výhru v sezoně (a navíc nad jedním z velkých favoritů soutěže) přišel ve 45. vteřině nastaveného času, kdy Dominik Farkaš nůžkami vyrovnal na 4:4.

Ve 3. kole přeboru naše mužstvo čeká lokální derby. Utkání Slavoj Podolí - Slavoj Vyšehrad se hraje v sobotu 20. srpna od 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Utkání výborné úrovně, a to včetně našeho výkonu, za který zaslouží celý tým velkou pochvalu. Budeme-li hrát s takovým zaujetím a nasazením, přijdou i výsledky. Vedli jsme 4:2, a za tohoto stavu měli tři vyložené šance, a tak nás může mrzet, že jsme nepřidali ještě pátý gól. Dostali jsme pak od soupeře dva krásné góly, a tak se nakonec body dělily. Tak to ve fotbale bývá, ale podle mého mínění jsme si tentokrát jednoznačně zasloužili všechny tři body. Naopak spokojen nejsem moc s tím, že někteří naši hráči dávají teď o prázdninách přednost dovoleným před tréninky.“

Trenér Josef Světlík (Dukla Jižní Město): „Byl to pro nás těžký zápas, ale to jsme očekávali. Bohužel nepředvedli jsme optimální výkon a nevypracovali so tolik šancí, na které jsme zvyklí. Paradoxně náš tým nakoplo podle mého názoru hodně pochybné vyloučení Brabence. Tým se semknul a díky morálním vlastnostem zde dokázal remizovat. Jsem smutný, že jsme nevyhráli, nicméně Vyšehrad má spoustu mladých kvalitních fotbalistů a určitě teď v srpnu tady na umělé trávě moc týmů nevyhraje.“

 

Slavoj Vyšehrad – Dukla Jižní Město 4:4 (2:2)

Praž. přebor (2. kolo), hráno v pátek 12. srpna 2022 na Vyšehradě. Branky: 9. ä 48. Kankara (druhá z pen.), 44. Souček, 57. M. Krivosheev – 42. a 69. Inneman, 28. Solař, 90. (+1) Dom. Farkaš. Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 2:6. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 5:2. Rozhodčí: Zima – Tikal, Suchar. ŽK: Pryšljuk, Kankara, F. Babka, M. Krivosheev, Kubies – Trávník, Dominik Farkaš, Beneš, Bureš. ČK: 71. Brabenec (Dukla Jižní Město). Diváků: 70.

Vyšehrad: Steiner – Holyk, J. Klíma ml., Pryšljuk, Vodička (67. Klaban) – Lískovec, Kankara, M. Krivosheev (82. Slapnička), F. Babka – Krčmář (90. J. Toman), Souček (67. Kubies). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek, Zíka a Škop. Trenéři Jaroslav Klíma, Jaromír Jindráček a Petr Mašek.

Dukla Jižní Město: Buchlák – Inneman, Markuzi, Březina (46. Bureš), Gill (46. Tran) – Petrák, Dominik Farkaš – Solař, Beneš, Brabenec – Trávník. Trenéři Josef Světlík, Igor Šefraný a Zdeněk Růžička.

 

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v pražském přeboru

2 – Kankara

1 – Krčmář, M. Krivosheev, Souček

 

Asistence

2 – F. Babka, Souček

1 – Kankara, Krčmář, M. Krivosheev, Lískovec, Vodička

 

Fotogalerie

Tabulka "A tým"

Pražský přebor Z V R P B
1.
FC Přední Kopanina
15101431
2.
FC Slavoj Vyšehrad
1593330
3.
FC Tempo Praha
1592429
4.
FC Zličín
1583427
5.
FK Motorlet Praha B
1575326
6.
Sokol Kolovraty
1582526
7.
SK Střešovice 1911
1581625
8.
ČAFC Praha
1565423
Celá tabulka

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

sobota 18.11.2023 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U18
Pražský přebor staršího dorostu U19
0:0
FC Zličín
pátek 17.11.2023 10:15
Sokol Kolovraty
Pohár Pražského fotbalového svazu (Teskahor Cup)
3:3
FC Slavoj Vyšehrad
pátek 17.11.2023 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Pražský přebor mladšího dorostu U17
4:2
TJ Sokol Stodůlky
čtvrtek 16.11.2023 18:00
FK Čáslav
Česká divize mladších žáků U13 (skupina C)
7:8
FC Slavoj Vyšehrad U13
čtvrtek 16.11.2023 18:00
FK Čáslav
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
19:2
FC Slavoj Vyšehrad U12
neděle 12.11.2023 14:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
3:2
TJ Avia Čakovice
neděle 12.11.2023 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Pražský přebor mladšího dorostu U17
2:7
SK Ďáblice
sobota 11.11.2023 14:15
FK Meteor Praha VIII
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
8:2
FC Slavoj Vyšehrad U19
sobota 11.11.2023 12:00
FK Meteor Praha VIII
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
3:5
FC Slavoj Vyšehrad U17
sobota 11.11.2023 12:00
FK Orlicko
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru