ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

První domácí a navíc velmi důležité vítězství: U 19 porazila V. Žižkov 3:0!

06. 10. 2019

U 19 – Až v říjnu, ve druhé polovině podzimní části sezony, naše U 19 konečně oslavila vítězství na domácí půdě. A navíc velmi důležité vítězství! Svěřenci trenérů Vladimíra Pokorného a Jaromíra Jindráčka v souboji dvou týmů z chvostu tabulky porazili v neděli 6. října Viktorii Žižkov 3:0, a poslali ji tak místo sebe na poslední 16. místo.

Do žižkovské sítě se trefili Vasyl Markovych, Matyas Mlejnek a Pavel Vodrážka, u dvou branek asistoval kapitán Petr Melíšek. Hrdinou derby byl však především brankář Matouš Babka. Svůj výborný výkon korunoval na začátku druhé půle za stavu 1:0 chycenou penaltou.

Naše „devatenáctka“ má tak po devíti odehraných kolech 6 bodů, stejně jako další tři celky ve spodní části skupiny A České ligy staršího dorostu: 13. Písek, 14. Rokycany, 15. Vyšehrad, 16. Žižkov.

Oproti předešlému utkání v Táboře došlo ke třem změnám v základní sestavě, kde brankáře Hanslíka, Škobise a Vodrážku nahradili M. Babka, Janík a uzdravený stoper Přech. Vstup do zápasu měli určitě lepší mladí žižkovští fotbalisté, zejména jejich hrotový útočník Zeman byl velkou hrozbou. Tentokrát ale stálo víc sportovního štěstí na straně hráčů Vyšehradu, byť mu šli svým výkonem naproti. Ve 25. min. Melíšek přihrál doprava Sejdiovi, ten odcentroval a V. Markovych trefil střelou z voleje k tyči: 1:0! Mladí šemíci tím zpražili počáteční útočnou aktivitu soupeře a obraz hry nabyl vyrovnanější podoby.

Pšt minut po změně stran však přišlo k nedorozumění ve středu naší obrany, faulu a sudí odpískal penaltu. Zeman ji však neproměnil, M. Babka totiž jeho střelu bravurně vystihl a vyrazil! To byl mimořádně důležitý, přímo klíčový moment střetnutí.

Hráči Vyšehradu povzbuzeni tímto momentem přidali v ofenzivní snaze a vyplatilo se. V 58. min. Melíšek poslal přihrávku za obranu, Mlejnek se ocitl sám před brankářem Giudicim a obstřelil ho: 2:0!

Žižkovští rozehráli a nechybělo mnoho, aby snížili – po centru si dal málem vlastní gól Pryshlyuk, ve snaze odvrátit míč ale trefil naštěstí jen tyč vlastní brány.

Za stavu 2:0 měl po přihrávce od Petracha šanci Vodrážka, ale minul. A prosadit se mohl i další střídající hráč Kubies, ani on však neproměnil.

Pět minut před koncem Vlasák z trestného kopu odcentroval do vápna a Vodrážka se přece jen zapsal do listiny střelců: 3:0!

V nadcházejícím 10. kole čeká naši U 19 další mimořádně důležité střetnutí: na stadionu třináctého v Písku. Hraje se v neděli 13. října od 10 hodin.

Trenér U 19 Vladimír Pokorný: „Kluci zaslouží pochvalu, těžké a důležité derby s Žižkovem zvládli velmi dobře. Vstup do utkání byl přitom z naší strany nervózní, ale podržel nás svým výborným výkonem brankář Matouš Babka, který se blýskl hlavně chycenou penaltou – to byl pro nás kritický moment. Po prvním gólu z nás nervozita spadla a ve druhé půli jsme už byli lepším týmem, vstřelili jsme další dva góly, krásný byl hlavně ten Matyase Mlejnka, a neproměnili ještě dvě šance. Je to pro nás velké povzbuzení, i po herní stránce už byl náš projev mnohem lepší. Klukům díky tomu narostlo sebevědomí a teď musíme zvládnout i další důležitý zápas v Písku.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 3:0 (1:0)

9. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 6. října 2019. Branky: 25. V. Markovych, 58. Mlejnek, 86. Vodrážka. Rozhodčí: Trska – Kohout, Chrenko. ŽK: Šticha – Kadlec. Diváků: 50. V 50. min. neproměnil Zeman (Vikt. Žižkov) penaltu.

Vyšehrad U 19: M. Babka – Vlasák, Přech, Pryshlyuk, Šticha – Melíšek (84. Stýblo) – V. Markovych (66. Vodrážka), Kankara (71. Petrach), Mlejnek, Janík (81. Kubies) – Sejdia. Na lavičce byl ještě připraven brankář Hanslík. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaromír Jindráček.

Žižkov U 19: Giudici – Podrápský, Herian, Husenica (70. Rutta), Schierreich, Kadlec (84. Gábor), Štěpánek, Fisher (27. Vondrák), Yakovlev (89. Stolař), Tseber, Zeman. Trenéři Zdeněk Koukal a Miroslav Hlad.