Starší žáci jsou v nejvyšší soutěži sice bez bodů, už ale střílejí góly

05. 09. 2019

U 15/U 14 – První tři kola v nejvyšší soutěži starších žáků mají za sebou naše týmy U 15 a U 14. Patnáctiletí hoši nejprve v premiéře 25. srpna podlehli na hřišti v Krči Slavii 0:9, potom o týden později i Příbrami 0:3 a ve středu 4. září v Jablonci už zaznamenali své první góly, přestože prohráli 2:4. Adaptace čtrnáctiletých hráčů Vyšehradu na nejvyšší soutěž své věkové kategorie je trocu složitější, o čemž svědčí výsledky 0:21, 0:8 a ve středu v Jablonci 1:4.

Poslední dva zápasy U 15,. tedy doma s Příbramí a v Jablonci, zhodnotil trenér Daniel Růžička.

„V neděli 1. září jsme přivítali v Krči tým Příbrami. První poločas byl vyrovnaný z obou stran, bohužel soupeř dokázal ze svých dvou šancí vstřelit dvě branky. Dokázali jsme si také vypracovat brankové příležitosti, ale zatím se nám nedaří je proměnit. To nás dohnalo i ve druhé půli tohoto utkání. Chvíli po jejím začátku došlo u našich kluků v obraně k nedorozumění v obraně a dostali jsme třetí branku. Zbytek utkání jsme opět nebyli sto skórovat, a to i z velmi nadějných příležitostí. Výkon týmu nebyl špatný, kluci se snaží a zlepšujeme se, ale chybí nám zatím kvalita v zakončení.

Ve středu 4. září jsme vyrazili k utkání do Jablonce. Ačkoliv jsme se na soupeře poctivě připravovali, zaspali jsme prvních dvacet minut a rázem prohrávali 0:2. Od té chvíle jsme nicméně převzali otěže utkání my a podařilo se nám konečně vstřelit branku, jmenovitě Štěpán Kefurt. Poločas byl 2:1 pro domácí a my věřili v obrat výsledku. Do druhé půle jsme vstoupili parádně a vytvořili si několik příležitostí ke skórování, což se nám nakonec povedlo a Vasil Monyč z penalty vyrovnal. Tlačili jsme, měli dvě velmi slibné šance, ale branku nevstřelili. Následně nás soupeř vytrestal, opět chyba v obraně, kterou zkušenější ligové týmy dokážou okamžitě proměnit. Soupeř byl kvalitní a má výborného hráče, který toto utkání rozhodl – bohužel pro nás. Nicméně naše kluky chválím, zatím nejlepší výkon v lize. Soupeře jsme 50 minut mačkali a měli na tři body. Nakonec nám za předvedenou hru zatleskali i domácí diváci.“

U 15: Slavoj Vyšehrad – Slavia Praha 0:9 (0:4)

Hráno v neděli 25. srpna 2019 v Krči. Branky: 12., 14. a 24. Ludvík, 42., 48. a 70. T. Jelínek, 26. Pančev, 71. Hunal, 79. Pudil. Rozhodčí: Švagr – P. Jelínek, Kabourek. Bez karet. Diváků: 80.

Vyšehrad U 15: Vrňata – Bui (46. Šindler), Winkelhöfer (58. Gruntorád), Holan (64. Frank), Jon, Kefurt, Monyč, Natanael (49. Garip), Schrank, Šavel (34. Štěpnička), Šíma. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Kotlín a Čejka. Trenéři Daniel Růžička a Daniel Jon.

U 15: Slavoj Vyšehrad – 1. FK Příbram 0:3 (0:2)

Hráno v neděli 1. září 2019 v Krči. Branky: 30. Lojín, 33. Huňa, 46. Deml. Rozhodčí: Gunitš – Zloch, Adámek. Bez karet. Diváků: 50.

Vyšehrad U 15: Kotlín – Bui, Winkelhöfer (51. Gruntorád), Čejka (51. Garip), Jon (57. Natanael), Kefurt, Monyč, Štěpnička (57. Frank), Schrank, Šavel, Šíma. Na lavičce byl ještě připraven brankář Vrňata.

U 15: FK Jablonec – Slavoj Vyšehrad 4:2 (2:1)

Hráno ve středu 4. září 2019 v Jablonci. Branky: 66. a 76. Werani, 3. vlastní Ondroušek, 5. Chlum – 32. Kefurt, 57. Monyč z pen. Rozhodčí: Mrkáček – Mach, Preissler. Bez karet. Diváků: 50.

Vyšehrad U 15: Vrňata – Bui, Winkelhöfer (52. Garip), Holan (22. Schrank), Jon, Kefurt, Monyč (75. Šindler), Štěpnička (50. Čejka), Ondroušek (73. Frank), Šavel, Šíma. Na lavičce byl ještě připraven brankář Kotlín.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Slavia Praha 0:21 (0:5)

Hráno v neděli 25. srpna 2019 v Krči. Branky: 44., 73. a 79. Dufek, 47., 57. a 77. Pikolon, 55., 66. a 80. Schwan, 2. a 12. Wesolowsky, 21. a 21. Kroupa, 47. a 56. Boguaj, 63. a 76. Regal, 36. Teterya, 50. Piták, 59. Hataš z pen., 69. Pech. Rozhodčí: Švagr – P. Jelínek, Kabourek. Bez karet. Diváků: 60.

Vyšehrad U 14: Nosek – Ahizan, Bocchetti (19. Pospíšil), Frantík, Gálik, Gubien (60. Vomáčka), Hammerschmied, Horník (20. Klecker), Mikoláš, Mohammed, Müller. Na lavičce byli ještě připraveni Petr a Tesař. Trenéři Miroslav Starý, Jaroslav Klíma ml. a David Allert.

U 14: Slavoj Vyšehrad – 1. FK Příbram 0:8 (0:5)

Hráno v neděli 1. září 2019 v Krči. Branky: 29., 40., 50. a 58. Sandr, 2. a 54. Krameš, 3. M. Drobílek, 10. vlastní Mohammed. Rozhodčí: Gunitš – Zloch, Adámek. Bez karet. Diváků: 50.

Vyšehrad U 14: Nosek – Bocchetti (66. Gubien), Frantík, Gálik, Mohammed, Müller, Tesař, Klecker, Garip, Jon (71. Pospíšil), Pelikán (58. Petr). Na lavičce byli ještě připraveni Horník a Vomáčka. Trenéři Miroslav Starý, Jaroslav Klíma ml. a David Allert.

U 14: FK Jablonec – Slavoj Vyšehrad 4:1 (1:1)

Hráno ve středu 4. září 2019. Branky: 11. a 60. Vopat, 53. Palán, 78. Svoboda – 19. Ahizan. Rozhodčí: Mrkáček – Mach, Preissler. ŽK: Petr (Vyšehrad). Diváků: 40.

Vyšehrad U 14: Nosek – Bocchetti, Frantík, Gálik, Mohammed (46. Klecker), Müller, Tesař, Ahizan, Horník (70. Petr), Šavel (70. Gubien), Čejka (74. Pelikán). Na lavičce byli ještě připraveni Vrňata a Vomáčka. Trenéři Miroslav Starý, Jaroslav Klíma ml. a David Allert.