FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Středeční derniéra starších žáků: F. Talent Academy podlehli 2:5 a 0:5

07. 06. 2023

U 15/U 14 – Starší žáci Slavoje Vyšehrad už mají soutěžní ročník 2022/23 za sebou. V předehrávce 26. kola skupiny C České divize U 15 a U 14 se představili ve středu 7. června v Doubku u Říčan, kde má své sídlo Football Talent Academy. Patnáctiletí šemíci čelili suverénnímu vítězi soutěže a v poločase prohrávali rozdílem čtyř branek, alespoň druhou půli však díky gólům Alana Grýgery a Michala D'Ambrosia vyhráli 2:1. Čtrnáctiletí hoši v modrých dresech vzdorovali sedmému družstvu tabulky, jemuž podlehli 0:5. Oba naše týmy starších žáků skončí shodně na konečném 12. místě tabulek svých soutěží.

V utkání „patnáctek“ bylo v prvním poločase až příliš znát, že Vyšehrad postrádal celkem devět hráčů z kádru: chyběli Dřevikovský, Mustafa Abubakr, Strach, Bílek, Štěpánek, Wollner, Timurbek, Frank a Keren. Domácí hráči v oranžových dresech (v útoku Football Talent Academy nastoupil bývalý hráč naší U 15 Daniel Dostál) měli jasně navrch, a to nejen po fotbalové stránce, ale i co se týče výškové převahy.

Tým trenéra Petra Vokáče, někdejšího útočníka Bohemians z éry Antonína Panenky, dal v první půli čtyři góly, další neplatil kvůli ofsajdu a navíc nastřelil tyč. Spoustu dalších šancí oranžových zneškodnil brankář Nedvídek. Vyšehrad měl dvě příležitosti dát gól, Belcou a ještě větší Nguyen Duc Tiep, leč neproměnili je.

Hned po zahájení druhé půle trefili domácí tyč, pak ale přišly chvíle Vyšehradu. V 71. min. si vybojoval míč Grýgera a snížil na 4:1, chvíli nato Belcou z vyložené šance trefil jen brankáře a v 76. min. korigoval D'Ambrosio na 4:2. Víc už se nepodařilo, oranžoví vzápětí dali na konečných 5:2.

U 15: Football Talent Academy – Slavoj Vyšehrad 5:2 (4:0)

26. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno e středu 7. června 2023 v Doubku. Branky: 14., 38. a 77. Hrdina, 15. Neufus, 31. Saleh – 71. Grýgera, 76. D'Ambrosio. Střely na branku: 19:4. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 5:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 4:0. Rozhodčí: Čemus – Staněk, Kotrbáček. ŽK: Sedlák, Čáp – Gumiňski. Diváků: 30.

Football Talent Academy U 15: Tůma – Zikán, Šobáň, Hladík – Čáp – Albrecht, Sedlák, Hrdina – Neufus – Saleh, Dostál. Trenéři Per Vokáč a Milan Jůza.

Vyšehrad U 15: Nedvídek – Phung Duc Kien, Gumiňski, Steinbauer, Koza (41. Mikoláš) – Grýgera, D'Ambrosio – Nguyen Duc Tiep, Belcou, Turunč (70. Tozbey) – Grigar (41. Forst). Trenér Ondřej Horák.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků v sezoně 2022/23

10 – Nguyen Duc Tiep, 9 – Belcou, 8 – Dostál, 6 – Strach, 5 – Bílek, 4 – D'Ambrosio, 2 – Grýgera, M. Štěpánek, 1 – Gumiňski.

Brankové asistence

13 – Strach, 7 – Dostál, Štěpánek, 6 – Belcou, Nguyen Duc Tiep, 4 – D'Ambrosio, 3 – Bílek, 2 – Forst, Timurbek, Turunč, 1 – Dřevíkovský, M. Frank, Grigar, Grýgera, Gumiňski, Mustafa Abubakr, Phung Duc Kien.

U 14: Football Talent Academy – Slavoj Vyšehrad 5:0 (2:0)

26. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno e středu 7. června 2023 v Doubku. Branky: 9., 16. a 65. Luksík, 53. Pavelka, 80. Ludín. Rozhodčí: Staněk – Čemus, Kotrbáček. ŽK: Savula (Vyšehrad). Diváků: 40.

Football Talent Academy U 14: Pikner – Bubeník, Hrdlička, Litvinov, M. Koňák (60. Chetverikov), Ludín, Luksík, Kratochvíl, Šelmeci, Pavelka, Hoštický (5. K. Koňák). Trenéři Milan Jůza a Per Vokáč.

Vyšehrad U 14: Mahmoud – Moltaš, Čeněk, Jireček, Dorey – Kadlec  (55. Carmine), Fiktus, Minks – Grigar, Prokop (70. Kozhukhar), Vácha (60. Savula). Trenér Jaromír Jindráček.