FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Středeční zápas U 19 na půdě lídra ČL dorostu: Liberec – Vyšehrad 6:0

03. 05. 2023

U 19 – Bez celkově deseti hráčů, kteří právě ve středu 3. května buď maturovali (Toman, Průša, Slapnička, Laštůvka, Bartošek) nebo chyběli vinou přetrvávajících zranění či nemocí (Kefurt, Burkuš, Cvoreň, Prýmas, Šavel), bylo jen stěží představitelné, že by poslední tým České ligy U 19 uspěl na hřišti jasně prvního, mužstev z opačných pólů tabulky dvacetičlenné soutěže, které navíc od sebe dělilo propastných 58 bodů. V utkání předehrávaného 36. kola Slovan Liberec – Slavoj Vyšehrad se tak zrodil vcelku očekávaný výsledek 6:0, byť mladí šemíci bojovali a obraz hry nenapovídal půltuctovému rozdílu. Nemluvě o faktu, že ještě za bezbrankového stavu trefil Petar Šoškič tyč domácí brány.

Tak či onak, naše mužstvo utrpělo 26. porážku sezony a hodně nepříjemný je po středečních zápasech zejména fakt, že manko vůči předposlednímu Tempu narostlo už na sedm bodů.

Oproti předchozímu zápasu v Duchcově (s Teplicemi) došlo na tři změny v základní sestavě, kde Tomana, Průšu a Laštůvku nahradili Holan, Šíma a Romanishak.

Již po třech minutách hry se pokusil o zakončení nejlepší jarní střelec naší U 19 Šoškič, leč jeho střele chyběla razance. Za další tři minuty 16letý útočník Vyšehradu poslal lobovaný míč na bránu domácích a míč se odrazil od vzdálenější tyče do pole!

Pak měli dvě velké šance domácí hráči Wydrzynski a Papoušek, Havlíček je ale vychytal. Po dvaceti minutách hry Šoškič avizoval, že byl faulován ve vápně, hrálo se ale dál. O důrazné zakončení zpoza vápna se pokusil Pfaf, jeho střela, která měla nejen razanci, ale i dobrý směr, byla bohužel protihráčem zblokována.

Ve 28. min. po akci z pravé strany hřiště liberecký Butsko trefil tyč a než stihla obrana Vyšehradu zareagovat na odražený balon, dostal se k němu jako první Wydrzynski a poslal míč zblízka do sítě: 1:0.

Ve 33. min. Klinka zastavil útok domácích a založil akci, již zakončil střelou z úhlu Gruntorád. Trefil bránu, jejího strážce Nováka ale nezaskočil. Naopak ve 35. min. zvýšil Malý na 2:0.

Hned po zahájení druhé půle a přímém kopu hlavičkoval na libereckou bránu Holan, avšak Novák míč kryl. Severočeši byli v koncovce efektivnější, v 54. min. po centru z pravé strany měl Wydrzynski čas na to, aby zamířil k tyči: 3:0.

Přesně po hodině hry Liberečtí rozehráli přímý kop, po něm Butskovu střelu hráči Vyšehradu zblokovali, další vyrazil Havlíček a protože ani poté nedokázali naši fotbalisté odvrátit balon z velkého čtverce, Bartoš jej z úhlu napálil do sítě: 4:0. Poté došlo v týmu hostí k trojnásobnému střídání.

V 69. min. po rohovém kopu zvýšil stoper Kočka střelou bez přípravy na 5:0 a v 88. min. Gábor uzavřel skóre na 6:0. Ve druhé půli se našim hráčům už moc nedařilo účinně ohrozit libereckou bránu, a tak čekání na vstřelený gól se protáhlo na 323 minut hry.

Naše U 19 zakončí anglický týden s vloženou středou v neděli 7. května, kdy přivítá doma na Vyšehradě celek Meteoru VIII. Ten nyní figuruje na 16. místě tabulky. Pražské derby má výkop v 10 hodin.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Až do první inkasované branky, tedy necelou půlhodinu hry, jsme s domácími drželi krok. Góly jsme dostávali vinou nedůslednosti a naivity při bránění. Myslím, že jsme na stadionu prvního týmu tabulky odehráli i tak lepší zápas, než napovídá výsledek 6:0. Věřme, že v nedělním derby s Meteorem to bude z naší strany lepší.“

U 19: Slovan Liberec – Slavoj Vyšehrad 6:0 (2:0)

Předehrávané 36. kolo České ligy staršího dorostu, hráno ve středu 3. května 2023 v Liberci (Městský stadion). Branky: 28. a 54. Wydrzynski, 35. Malý, 61. Bartoš, 69. Kočka, 88. Gábor. Střely na branku: 16:6. Střely mimo: 6:2. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Barcuch – Kořinek, Zikmund. ŽK: Butsko – Blín, Králík. Diváků: 80.

Liberec U 19: Novák – J. Musil – Bartoš, Kočka, Ogboi, Uchenna (61. Gábor) – Beran, Butsko – Malý (61. Dušák), Strnad (61. Machotka), Wydrzynski – Papoušek (69. Beníček). Trenéři Pavel Čapek, Pavel Volšík a Miroslav Samoel.

Vyšehrad U 19: Havlíček – Králík, Krajíček (67. Blín), Holan, Klinka – Klaban, Šíma (67. Kazda), Pfaf, Gruntorád (67. Heřmánek) – Romanishak (46. Štěpnička), Šoškič. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Čepela a Kireev. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.