U 15 v pátém utkání sezony vedla, podlehla však Hradci Králové 2:6

07. 06. 2022

U 15/U 14 – Na podzim doma s Příbramí a Spartou, na jaře s Jabloncem, Plzní a Hradcem Králové. To je výčet pěti zápasů letošního ročníku nejvyšší soutěže starších žáků U 15, v nichž „patnáctka“ Slavoje Vyšehrad nad soupeřem vedla. Dotáhnout do zdárného konce se podařilo jeden z nich: ten dubnový s Jabloncem (6:1).

Na podzim v Hradci Králové naše U 15 prohrála 0:7, jarní odveta v neděli 5. června v Krči ale začala hodně nadějně. Po deseti minutách hry kapitán Dovrtěl zatáhl míč podél levé postranní čáry, zpětnou přihrávkou našel Azilinona a ten trefil k tyči: 1:0! Vzápětí hosté nepoměnili penaltu. Pak ale zase přišly individuální chyby, takže Východočeši už pět minut nato vyrovnali a po půlhodině hry otočili vývoj skóre na 1:2.

Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru. Zatímco patnáctiletí šemíci své šance neproměnili, soupeř díky dvěma nákopům za obranu  a dvěma góly v rozmezí dvou minut (47. a 49. min.) odskočil na 1:4. Až za tohoto stavu Holubovský v 65. min. našel přihrávkou skrz linii protihráčů rozeběhnutého Sommera, který si míč posunul do běhu na levačku a zakončil po zemi na zadní tyč: 2:4!

Tento stav vydržel sotva dvě minuty: hosté dali gól na 2:5 a pět minut před koncem utkání na 2:6.

„Kluci odehráli skvělé a vyrovnané utkání, které ale bohužel poznamenaly naše neproměněné šance. Kvalitní soupeř nás za to drasticky vytrestal. I tak je na místě znovu připomenout ohromný výkonnostní progres za poslední půlrok. Bohužel nás stále sráží především efektivita při zakončení, abychom dospěli k lepším výsledkům. A samozřejmě chybičky, které soupeři nabídneme a on jich bezezbytku umí využít. Čekají nás poslední dvě utkání a věříme, že se ještě můžeme porvat a lepší výsledky,“ řekl po souboji s Hradcem Králové trenér naší U 15 Daniel Růžička.

V sobotu 11. června ráno naši starší žáci odjedou k poslednímu zápasu venku, do Mladé Boleslavi. Zápas patnáctiletých začíná v 10 hodin, zápas čtrnáctiletých ve 12 hodin. Pak už zbude jen derniéra sezony: ve středu 15. června pražské derby doma s Meteorem VIII (patnáctiletí od 15.30 h, čtrnáctiletí od 17.30 h).

U 15: Slavoj Vyšehrad – FC Hradec Králové 2:6 (1:2)

24. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v neděli 5. června 2022 v Krči. Branky: 10. Azilinon, 65. Sommer – 31., 47. a 49. Polák, 67. a 76. Halama, 15. Baťka. Rozhodčí: Kotalík – Šmíd, Duchek. Bez karet. Diváků: 50. Ve 12. min. neproměnil Hradec Králové penaltui.

Vyšehrad U 15: Fischer (69. Škubal) – Son Šíma, Dovrtěl, Holubovský (69. Tegelbeckers), Mohamed Abubakr (49. Hung Vu Viet) – Pavlík, Luu Giang Truong – Pospíšil (41. Sommer), Azilinon (41. Prachař), Dobiaš (49. Tien Hung Nguyen) – Špaček. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Hradec Králové U 15: Svoboda – Baťka, Pěnkava, Chýlek, Pšenička – Gazsi (41. Ponikelský), Sehnoutka, Drbohlav, Cobl (57. Machač) – Halama, Polák (72. Jeřábek). Trenéři Antonín Svoboda, Martin Štěpan a Karel Podhajský.