FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 16 opět utržila příděl osmi gólů: podlehla vedoucímu Braníku B 1:8

01. 10. 2023

U 17 „B“ – Týden po porážce 4:8 na Zbraslavi přišel další osmibrankový výprask: rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad v neděli 1. října v Krči podlehla svým vrstevníkům z Braníku 1:8. Výsledek tak dopadl v podstatě přesně obráceně, než na jaře, ještě v minulé sezoně: letos v dubnu totiž naše „šestnáctka“ zvítězila v Braníku 10:3, tedy také rozdílem sedmi branek.

Teď se fotbalová karta úplně otočila a na hřišti dominoval tým, který vede po šesti kolech tabulku Pražského přeboru U 17: Braník B. Tým herně lépe organizovaný, bojovnější a s viditelně větší vůlí po úspěšném výsledku…

Naopak Vyšehrad B ze svých dosavadních šesti zápasů prohrál už pátý a figuruje až na 12. místě čtrnáctičlenné soutěže. A to není ani trochu lichotivá skutečnost, ba právě naopak. S průměrem 5,3 inkasovaných branek na zápas…

Utkání začalo tak, jak už je pro týmy Vyšehradu takřka tradiční: dost mizerně, protože s inkasovaným gólem. Hned v úvodu přišla hrubá chyba, kterou soupeř, svojí úplně první střelou v utkání, potrestal gólem. Ve 3. min. utekl obraně Procházka, udělal kličku Nedvídkovi a pohodlně trefil odkrytou bránu: 0:1. Po přihrávce od Belcou měl velkou příležitost vyrovnat Phung Duc Kien, jenomže ji promarnil.

Po půlhodině hry přišlo další selhání v defenzivě: první střelu ještě odvrátil na brankové čáře Štěpánek, vzápětí ale bez toho, aniž by byl někým  atakován, Hamouda doklepl na 0:2. Sedm minut nato Timurbek tak trochu naivně fauloval ve vápně hráče, který jej obešel a Bureš z penalty upravil na 0:3. Minutu před poločasem, po přímém kopu, hlavičkoval Bureš na 0:4. Hlavičkoval zblízka, z malého vápna, a zase: aniž by jej kdokoliv z domácích hráčů atakoval.

Deset minut po změně stran, po přihrávce od Nguyen Tien Hunga, sice snížil Belcou na 1:4, pak už ale vývoj skóre znovu ovládl Braník B: 67. min. Hamouda na 1:5, 75. min. Nekvinda na 1:6, 86. min. Hamouda na 1:7 a 88. min. Nekvinda na 1:8.

V sobotu 7. října v 10 hodin se naše U 16 představí ve Střešovicích, na půdě devátého týmu tabulky.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – ABC Braník B 1:8 (0:4)

4. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 1. října 2023 v Krči. Branky: 55. Belcou – 30., 67. a 86. Hamouda, 37. a 44. Bureš (první z pen.), 75. a 88. Nekvinda, 3. Procházka. Rozhodčí: Řečník. ŽK: Zárybnický (Vyšehrad B). Diváků: 30.

Vyšehrad U 16: Nedvídek – Forst, Šarifov, M. Štěpánek, Tozbey – Nguyen Duc Tiep, Grýgera – Mohamed Abubakr, Zárybnický, Keren – Turunč. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Timurbek, Phung Duc Kien, Nguyen Tien Hung, Tegelbeckers, Steinbauer a Belcou. Trenér Jan Dovrtěl.

Braník U 16: Barták – Beňo, Smolaga, Kruliš – Hrudník, Bartula – Kučera, Hamouda, Döme – Vytak, Procházka. Na střídání Fiala, Bureš, Nekvinda, Sup a Arendash. Trenéři Aleš Malinovský a Filip Krhut.