U 16 porazila mladé klokany 5:3, po dvou kolech je v čele tabulky

26. 08. 2019

U 17 „B“ – Rezerva našeho mladšího dorostu vede po dvou kolech tabulku skupiny C České divize U 17. Týden po vítězství v premiéře 7:0 nad Viktorií Žižkov B zdolala doma i Bohemians 1905 B 5:3. Utkání se hrálo v sobotu 24. srpna a hattrickem se v něm blýskli dva hráči: Jakub Štěpánek z Vyšehradu i Tobiáš Vondra z Bohemky. Protože ale kromě Štěpánka přidali po jednom gólu i Jakub Peterka a Vojtěch Nedavaška, položil náš tým mladé klokany na lopatky.

V očekávaném utkání proti klokanům náš tým U 16 možná mnohé překvapil a po zajímavém průběhu zvítězil. Vstup do zápasu vyšel lépe našemu týmu a po biliárové akci mezi Prýmasem a Peterkou se v 8. min. ujali vedení střelou na bližší tyč: 1:0! Autorem vedoucí branky byl Peterka.

Soupeře z Vršovic zaskočil náš tým dobrou kombinační hrou s rychlými náběhy krajních záložníků Dundy a Peterky. I díky tomu se útočníci ocitli v několika slibných situacích. Bohužel Prýmas ve velké příležitosti minul a Štěpánka dvakrát v sólovém úniku vychytal vyšehradský odchovanec Sedlmajer. Výborný gólman Bohemians podržel svůj tým i při Dundově střele z malého vápna. Překonal ho až nadvakrát ve 34. min. Štěpánek po přihrávce Dundy: 2:0! Bylo to zasloužené poločasové vedení.

Úvod druhého poločasu byl však ve vršovické režii. Již ve 49. min. střelou ke vzdálenější tyči snížil Vondra na 2:1 a o šest minut později, po rohovém kopu, vyrovnal Vondra na 2:2. Až poté se mladí šemíci vzpamatovali z hodně nevydařeného vstupu do druhé půle a vrátili se ke své hře z úvodního dějství. Především ale v rozmezí tří minut dokázal po výpadech s rychlou kombinací dvakrát skórovat. V obou případech v 73. min. a v 76. min. skóroval Štěpánek, jehož rychlost trápila zadáky klokanů. V prvním případě mu načasoval přihrávku Linha: 3:2! Ve druhém případě Štěpánek zakončil individuální akci Peterky a současně zkompletoval hattrick: 4:2!

V tu chvíli chyběla do závěrečného hvizdu čtvrthodina a zdálo se, že Vyšehrad již má utkání pod kontrolou. Leč už v 77. min. prošel středem naší defenzivy Vondra a také on završil svůj hattrick: 4:3.

Jinak ale obrana vedená stopery Tomášem a Linhou s Procházkou a J. Tomanem podala výborný výkon: toto bylo snad jediné výrazné zaváhání. Hru režírovali ve středu hřiště Pfaf se Slapničkou a přehrávali středové hráče soupeře.

Utkání definitivně rozhodl v 83. min Nedavaška: 5:3! Korunoval tak svůj velmi dobrý výkon. Asistenci v tomto případě si připsal autor hattricku Štěpánek.

Naše U 16 již ve středu 28. srpna přivítá na Vyšehradě stejně staré hráče Admiry: utkání má výkop čtvrt hodiny po poledni. V sobotu 31. srpna se pak představí v Novém Bydžově.

Trenér U 16 Dominik Gerža: „Výborný zápas a kvalitní výkon celého našeho týmu. Taktika směrem k rychlým brejkům nám přinesla řadu příležitostí. Podpora útoku od krajních obránců a hra po stranách byla rozhodujícím faktorem cesty k vítězství. Znali jsme soupeřovu sílu a s výjimkou úvodu druhého poločasu jsme ji dokázali eliminovat. Již ve středu nás čeká tradiční rival Admira v utkání na Vyšehradě a pokusíme se navázat na výkon´proti Bohemce.“

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Bohemians 1905 B 5:3 (2:0)

3. kolo České divize mladšího dorostu (skupina C), hráno 24. srpna 2019 na Vyšehradě. Branky: 34., 73. a 76. Štěpánek, 8. Peterka, 83. Nedavaška – 49., 55. a 77. Vondra. Rozhodčí: Opočenský – Pryshlyuk, Staněk. ŽK: Procházka – Růžička, Drul. Diváků: 40.

Vyšehrad U 16: Pokorný (46. Čermák) – Nedavaška, Tomáš, Linha, Procházka – Peterka, Slapnička, Pfaf (70. Krutina), Dunda – Štěpánek, Prýmas (55. J. Toman). Na lavičce byli ještě připraveni Vácha a Volovik. Trenéři Dominik Gerža, Mirko Beuk a Leoš Toman.

Bohemians 1905 U 16: Sedlmajer – Hodík, Petrouš (72. Pluhař), Skořepa (46. Růžička), Michálek, Vondra, Drul, Ketner, Šurýn (35. Krstevski), Haushofer (46. Petránek), Syladiy (46. Moravec). Trenéři Pavel Novotný a Roman Bednář.