TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 16: ve středeční přípravě zdolala stejně staré hráče Příbrami 4:0

25. 08. 2022

U 17 „B“ – Ve svém prvním utkání v dorostenecké kategorii vyhořeli, na Motorletu utrpěli v sobotu 20. srpna debakl 0:6, ve středečním přípravném utkání 24. srpna v Příbrami však alespoň částečně tuto hořkou pachuť smazali. Naše U 16 zde porazila stejně staré domácí hráče 4:0, když po dvou gólech vstřelili Davidové Sommer a Dobiaš.

„V první půli jsme odehráli fantastický zápas, domácí tým k ničemu nepustili a sami vstřelili dvě branky. Ve 24. minutě dostal Sommer od Prachaře přihrávku za obranu a střelou po zemi k tyči otevřel skóre. Necelých pět minut před přestávkou se dostal Sommer k dalšímu úniku a podél brankáře zvýšil na 2:0. Do druhé půle soupeř nastoupil v plné sestavě a utkání se vyrovnalo, šance měly oba týmy. Nám pomohl výborným výkonem brankář Škubal, vše pochytal. A vyšla nám jedna z našich akcí, kdy Dobiaš přešel přes obránce a střelou na bližší tyč dal třetí gól. Pět minut před koncem utekl Špaček, trefil vybíhajícího brankáře Příbrami, míč se odrazil k Dobiašovi a ten střelou bez přípravy trefil prázdnou bránu,“ uvedl trenér Daniel Růžička.

„Po tomto utkání není jiných slov než chvála. Celý tým parádní výkon. Pomohl nám návrat Vu Vieta a překopání sestavy, skvělé zákroky brankáře a konečně i využití našich šancí,“ doplnil kormidelník „šestnáctky“ šemíků.

Svěřence trenéra Daniela Růžičky čeká nyní utkání 2. kola přeboru mladšího dorostu: v sobotu 27. srpna na hřišti Unionu Vršovice. Zápas se hraje od 10 hodin.

DOLE POD TEXTEM PLNÁ VELIKOST SPOLEČNÉ FOTOGRAFIE U16.