ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 17 nezachránil už ani velmi dobrý druhý poločas, prohrála tudíž 1:4

17. 05. 2023

U 17 – Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad na podzim remizovali s Petřínem Plzeň 3:3, k tomu ale bylo v odvetném duelu ve středu 17. května poměrně daleko. Už po osmnácti minutách hry byl totiž zápas víceméně rozhodnut, protože domácí Petřín vedl 3:0 a v poločase dokonce 4:0. Druhý poločas byl ze strany sedmnáctiletých šemíků výrazně lepší, ale proměnili jen jednu z řady šancí, a tak mladí Západočeši dovedli utkání k výhře 4:1 (stejné skóre bylo i o tři dny dříve v Uhříněvsi po souboji s Bohemians). O rozdílnosti obou poločasů svědčí mj. statistika střel na branku: do poločasu 7:0, zatímco po obrátce 0:2.

Jediný gól našeho týmu v plzeňském střetnutí dal po šesti minutách svého pobytu na hřišti střídající David Dobiaš. Pro šestnáctiletého levého záložníka Vyšehradu U 16 to byl přitom premiérový start ve druhé nejvyšší soutěži mladšího dorostu U 17.

Svěřenci trenérského kvarteta Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta, Allan Kheil a Jan Dovrtěl tak zůstávají se sedmnácti body na předposledním místě tabulky. Její chvost má nyní tuto podobu: 18. Viktoria Žižkov (21 bodů), 19. Vyšehrad (17 bodů), 20. Písek (15 bodů).

Oproti zmíněnému nedělnímu zápasu s Bohemians došlo jen na dvě změny v základní sestavě, kde brankáře Čepelu nahradil Krix a v poli Špačka Gumiňski. A zápas začal nejhůř, jak mohl, protože hráči v modrých dresech se během předzápasového rozcvičení nejspíš nestihli adaptovat na hustý (nicméně velmi kvalitní) trávník na stadionu bývalého Dynama ZČE Plzeň. Vinou nedostatečně odehraných přihrávek tak docházelo k nedohodám mezi spoluhráči v poli i brankářem, což domácí velmi krutě potrestali hned třemi góly.

Ke všemu již ve 3. min. se zadáci Vyšehradu domnívali, že bude pomezní mávat ofsajd, to se ale nestalo a Blahník pohodlně otevřel skóre: 1:0. V 9. min. právě zpomalená přihrávka donutila brankáře Krixe vyběhnout, než se ale dostal k odkopu míče, byl mu odpískán docela přísný faul na dotírajícího protihráče. Holmik z penalty tak zvýšil na 2:0. V 17. min. domácí opět rozvlnili síť za zády Krixe, tentokrát jim už ale ofsajd odmáván byl. Minutu nato se Dang snažil odvrátit centr, nešťastně poslal balon do vlastní sítě, gól byl ale připsán Kulhánkovi: 3:0.

Přesně po půlhodině hry pálil na druhé straně hřiště z hranice velkého čtverce „Bobby“ Dat Nguyen Tien, ale těsně minul. Domácí byli mnohem efektivnější, ve 41. min. po rohovém kopu zakončoval z malého vápna neobsazený a tudíž nijak nebráněný Hubený: 4:0.

V poločase došlo v týmu Vyšehradu ke čtyřnásobnému střídání a obraz hry se zcela změnil. Také díky tomu, že už v 51. min. Mohammed na pravé straně hřiště před tribunou vybojoval míč, posunul ho dopředu Kireevovi, ten obešel protihráče, běžel k bráně a přihrál Dobiašovi, který poměrně zblízka trefil k tyči: 4:1!

V polovině druhé půle opět Mohammed přihrál Kireevovi, ten se dostal až před brankáře Veláta, jenomže z velké šance minul jeho bránu. Chvíli nato z Dobiašova centru Kireev pálil z voleje zase těsně vedle a ještě v 82. min. Mohammed opět vyzval ke skórování Kireeva, ten ale opět nedokázal trefil prostor mezi třemi tyčemi. Všichni střídající hráči se ale postarali svými výkony o to, že i ve druhé půli bylo ještě o co hrát.

V neděli 21. května naše „sedmnáctka“ přivítá doma na Vyšehradě „šestnáctku“ Mladé Boleslavi s výkopem čtvrt hodiny po poledni. Mimochodem stojí snad za to, připomenout, že stejně jako nyní ve středu v Plzni, také na podzim v Mladé Boleslavi ztratila naše U 17 zápas už v prvním poločase. I ve městě automobilů totiž prohrávala v poločase 0:4, aby tam nakonec podlehla jen těsně 3:4.

U 17: Petřín Plzeň – Slavoj Vyšehrad 4:1 (4:0)

37. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno ve středu 17. května 2023 v Plzni. Branky: 3. Blahník, 9. Holmik z pen., 18. Kulhánek, 41. Hubený – 51. Dobiaš. Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:3. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Kříž – Havránek, Říha. ŽK: Vaniš – Dat Nguyen Tien, Holý. Diváků: 80.

Petřín Plzeň U 17: Velát – Konvář, Holmik, Vaniš, Špilar (25. Hubený) – Suchý (57. Pihera), Kasík – Kulhánek (46. Dvořák), Spiegel, Blahník (57. Král) – Brandner. Trenéři Roman Javůrek a Filip Spiegel.

Vyšehrad U 17: Krix (46. Čepela) – Gumiňski, Krajíček, Dang Le Truong Khanh, Holý (70. Krpeš) – Kheil (46. Dobiaš), Dovrtěl, Řezáč – Gajzler (46. Mohammed), Dat Nguyen Tien, Heřmánek (46. Kireev). Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta, Allan Kheil a Jan Dovrtěl.