ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 18 porazila dorost Braníku 2:0 góly Škopa a Přibyslavského z pen.

25. 07. 2020

U 19 „B“ – Do prvního přípravného zápasu v rámci letní pauzy v sobotu 25. července 2020 proti „devatenáctce“ Braníku nastoupila rezerva našeho staršího dorostu doplněna o osm hráčů z dosavadní U 17. Jeden z nich, jmenovitě David Škop, také poslal v prvním poločase naši U 18 do vedení, druhou branku připojil po změně stran Patrik Přibyslavský z penalty. Svěřenci trenéra Jaromíra Jindráčka tak zvítězili 2:0, čímž se jim podařila odveta za porážku od téhož soupeře v říjnu loňského roku. Tehdy Vyšehrad B v utkání České divize staršího dorostu podlehl doma Braníku 1:3.

V domácím týmu se představil mj. záložník Adam Motl, jenž přišel z Hostivaře a hned po svém příchodu na hřiště se uvedl přihrávkou Škopovi na vedoucí gól. Ve druhé půli se postavil do branky Petr Lorenz: po rok a půl trvající pauze, zaviněné zraněním.

Oběma celkům činila značné problémy zejména koncovka, což vyvrcholilo ve 34. min., kdy spálil obrovskou šanci Škop. Jenomže už o čtyři minuty později to napravil: Motl odcentroval z levé strany až téměř od rohového praporku a nabíhající Škop zblízka bez přípravy poslal míč do brány: 1:0!

Po změně stran v 57. min. stoper Přech zdálky trefil břevno. V 70. min. se probil přes dva protihráče do vápna Braníku Přibyslavský a byl faulován. Sám Přibyslavský z penalty zvýšil: 2:0!

V dalším přípravném utkání naše U 18 nastoupí v pátek 31. července již od 16 hodin proti starším dorostencům SK Libuš, a sice na hřišti ve Zlatníkách.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – ABC Braník 2:0 (1:0)

Přípravné utkání v sobotu 25. července 2020 na Vyšehradě. Branky: 38. Škop, 70. Přibyslavský z pen. Rozhodčí: Plzák. Bez karet. Diváků: 20.

Vyšehrad U 18 první poločas: Pospíšil – Paleček, Přech, L. Toman, Herden – Nováček, Vodička (35. Motl) – Škop, Molodci, Zdobnický – Kankara.

Vyšehrad U 18 druhý poločas: Lorenz – Paleček (77. Kankara), Přech, L. Toman, Přibyslavský – Nováček (49. Molodci, 77. Nováček), Herden (66. Vodička, 79. Molodci) – Foldyna, Khomyn, Motl (77. Zdobnický) – Douša. Trenér Jaromír Jindráček.