FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 18 se první půlí protrápila, aby nakonec zdolala tým Vršovic 6:2

01. 04. 2023

U 19 „B“ – Na straně jedné povinné vítězství nad soupeřem, který je v tabulce o sedm příček níž, na straně druhé více než půlhodinové herní trápení vyplývající z neschopnosti najít odpověď na otázku „jak naložit s trvalou územní převahou“ …a dát gól. To se povedlo dvakrát až v poslední čtvrthodině první půle a po změně stran už šlo všechno hladce: rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad tak porazila Union Vršovice 6:2.

Naše U 18 zůstává i po osmnácti odehraných kolech na 6. místě tabulky, ale k páté příčce má stále ještě docela daleko, od Xaverova ji dělí sedm bodů.

V prvním vzájemném měření sil v září ve Vršovicích zvítězil Vyšehrad B 4:2, přestože do utkání nastoupilo hned sedm našich patnáctiletých hráčů a další čtyři tohoto věku ještě přišli na hřiště v roli střídajících. Tentokrát to ale dlouho herně drhlo, a to nejspíš i proto, že se nepodařilo dát první gól. Do vršovické sítě se ale nakonec dvakrát trefili Viktor Dimitrov s Lukášem Gajzlerem, po jedné brance připojili Adam Štěpnička a střídající Petr Ženatý.

Oproti předešlému utkání na Xaverově, jež skončilo remízou 3:3, došlo na čtyři změny v základní sestavě (minus brankář Ženatý, Frank, Romanishak a Prýmas, plus Bedrník, Dat Nguyen Tien, Klinka a Gajzler). Hned od zahájení hry si domácí tým vynutil převahu a do šancí se dostával hlavně Dimitrov: brzy měl na svém kontě tři, ale gól žádný. Naopak soupeř prakticky ze své první akce, po deseti minutách hry, dal hned gól. Mekki se dostal do sólového úniku, podařil se mu obejít i Bedrníka (který správně radši nefauloval, aby nebyl vyloučen) a poslal balon do odkryté brány: 0:1. Navíc o tři minuty později vršovický kapitán Novák střelou z hranice velkého čtverce trefil břevno.

Vyrovnávací gól se podařilo vstřelit až po půlhodině hry. Ve 32. min. Klinka rozehrál z pravé strany rohový kop, k přetaženému centru se prodrali Kazda a Štěpnička a finální přihrávku zužitkoval skluzem zblízka Dimitrov: 1:1! V úplném závěru první půle opět zprava centroval tentokrát Štěpnička a natolik přesně, že našel Gajzlera a ten protlačil balon do sítě: 2:1!

Jen pár desítek vteřin po návratu ze šaten pak přišla akce či kombinace Blín – Kazda – Klinka, který už obstaral finální přihrávku, již zužitkoval Dimitrov: 3:1!

V 55. min. mohl snížit Hanák, jeho šanci zneškodnil Bedrník, a udržel tím domácí tým, po obratu ve skóre, na rozjeté vlně. Tři minuty nato centroval z přímého kopu před bránu hostí Klinka a míč se odrazil od vzdálenější tyče do pole. Přesně tak by to mělo vypadat – když už standardka, tak aby míč vždy směřoval do prostoru brány soupeře, protože kdykoliv může propadnout a skončit v síti…

V 63. min. přihrával „Bobby“ Dat Nguyen Tien, Štěpnička se probil zleva podél brankové čáry až před gólmana Adamiece a trefil přesně k jeho přední tyči: 4:1!

Tím bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto a závěrečnou půlhodinu hry si už mohl Vyšehrad B v klidu užít. V 78. min. Dimitrov přihrával a Gajzler křížnou střelou po zemi trefil ke vzdálenější tyči: 5:1! Tři minuty nato brankář Ženatý, který nastoupil tentokrát do pole, převzal přihrávku od Burkuše a (po pěti minutách svého pobytu na hrací ploše) skóroval: 6:1! V 85. min. už jen snížil Mekki z penalty na 6:2.

Naše „osmnáctka“ má nyní za sebou sedm zápasů v řadě bez porážky, teď ale přijde náročná prověrka v podobě přištího utkání na umělce Admiry U 18, čtvrtého týmu tabulky. Hraje se už ve čtvrtek 6. dubna od 15 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Union Vršovice 6:2 (2:1)

20. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v sobotu 1. dubna 2023 na Vyšehradě. Branky: 32. a 47. Dimitrov, 45. a 78. Gajzler, 63. Štěpnička, 81. Ženatý – 11. a 85. Mekki (druhá z pen.). Střely na branku: 14:4. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:0. Rozhodčí: Plzák – Kopřiva, Růžička. ŽK: Dimitrov (Vyšehrad B). Diváků: 25.

Vyšehrad U 18: Bedrník – Burkuš, Kylar, Blín, Kireev – Klinka, Kazda (53. Prudký), Dat Nguyen Tien, Štěpnička – Dimitrov (76. Barčák), Gajzler (76. Ženatý). Trenér Zdeněk Jaroš.

Vršovice U 19: Adamiec – Cissé, Hanák, Freitas, Janda – Dvořák (64. Krása), Kodýdek, Šebek (57. Santinelli), Bálint – Novák (71. Barták), Mekki. Trenéři Michal Neubauer a Martin Kodýdek.