U 18 vyhrála s Ostrou 6:2, odpor soupeře zlomila až po změně stran

22. 09. 2019

U 19 „B“ – Můj dům, můj hrad – fotbalové pořekadlo, které na podzim ctí rezerva našeho staršího dorostu neboli U 18. Venku dosud nebodovala, zato z posledních tří domácích utkání vytěžila osm bodů. V sobotu 21. září porazila na Vyšehradě 6:2 Ostrou a v tabulce skupiny C České divize U 19 se posunula trochu výš, přesněji ze třináctého na jedenácté místo. Do sítě Ostré, která - podobně jako Střešovice - dosud nebodovala, se trefili Tomáš Kankara, Jakub Douša, Petr Stanislav (na snímku), Matěj Zdobnický a Mykhaylo Markovych, jeden gól byl vlastní.

Soupeř ze suterénu tabulky od začátku utkání bránil ve značném počtu hráčů, přesto se Douša a také Klaban dokázali dostat do sólového úniku, ale gól nedali, vychytal je gólman papoušek.

Naopak pět minut před poločasem byl odpískán kapitánu Landíkovi faul ve vápně a R. Dozorec z penalty načal skóre: 0:1. Ostrá vedla jen dvě minuty, protože poté po zpětné přihrávce od Douši vyrovnal Kankara: 1:1! Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Pět minut po návratu ze šaten si oba jmenované hráči své role vyměnili. Přihrával Kankara, Douša obešel brankáře a poslal míč do odkryté brány: 3:1! Mezitím ale padl ještě druhý gól – hned po rozehrání druhého poločasu zahrával M. Markovych rohový kop a hosté si dali vlastní branku.

V 64. min. po samostatné akci zvýšil Stanislav: 4:1! Tři minuty nato korigoval bývalý hráč Vyšehradu Šedina: 4:2. V 84. min. po odraženém míči dal gól Zdobnický (posila z U 16): 5:2! V 89. min. Zdobnický přihrával a zakončoval M. Markovych: 6:2!

V příštím osmém dějství naše U 18 nastoupí ve Vlašimi. Hraje se v sobotu 28. září od 10 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Sportovní sdružení Ostrá 6:2 (1:1)

7. kolo České divize staršího dorostu (skupina C), hráno v sobotu 21. září 2019. Branky: 42. Kankara, 47. vlastní Dlabal, 52. Douša, 64. Stanislav, 84. Zdobnický, 89. M. Markovych – 40. R. Dozorec, 67. Šedina. Rozhodčí: Doubrava – Kolář, O´Keefe. Bez karet. Diváků: 25.

Vyšehrad U 18: Foldyna – Paleček, Tomáš, Stanislav, R. Mamudov – Landík – Khomyn (62. Volovik), Kankara, M. Markovych, Klaban (57. Zdobnický) – Douša (76. Hanslík). Trenéři Jaromír Jindráček a Petr Florián.

Ostrá U 19: Papoušek – Rojka, Krejčík, R. Dozorec, Novák, Petráš (64. Kus), Dlabal (64. Procházka), Bílek, Šedina, Tichý, Bíma. Trenéři Radek Dozorec a Lukáš Dozorec.

Branky Vyšehradu U 18 v České divizi staršího dorostu

2 – Kankara, Kubies

1 – Douša, Janík, Landík, M. Markovych, Paleček (rozhodující penalta v rozstřelu), Stanislav, Trčka, Vlasák, Vodrážka, Zdobnický