U 18 zvítězila ve Vršovicích 4:2 a již ve středu odehraje 2. kolo poháru

18. 09. 2022

U 19 „B“ – Hráčský mix z týmů Slavoje Vyšehrad U 19, U 18, U 17 a U 16 se představil v neděli 18. září na hřišti Unionu Vršovice, a sice v souboji s domácím starším dorostem. Mladí hráči Vyšehradu, v průměru tak o rok a půl mladší než ti domácí, zápas zvládli a po předchozích čtyřech porážkách v řadě už konečně také (poprvé od 21. srpna) vyhráli: 4:2.

Náš tým v tomto zápase vedl kouč U 16 Dan Růžička. Do sítě domácích se trefili patnáctiletý David Dobiaš, čtrnáctiletý Jakub Špaček a nakonec vstřelil dva „slepené“ góly i patnáctiletý Petar Šoškič (na snímku).

Šoškič má už v nové sezoně na svém kontě celkem deset nastřílených branek: sedmkrát se trefil v této soutěži a třikrát v České lize U 17, což je jednoznačně hodnotnější a kvalitnější soutěž než Pražský přebor U 19. V něm je nyní naše „osmnáctka“ (se dvěma výhrami a čtyřmi prohrami) na 9. místě tabulky.

Ještě za stavu 0:0 měl dvě šance Šoškič, ale trefil jen brankáře Havla. Ve 13. min. po přihrávce od Kireeva postupoval Dobiaš sám na brankáře domácích a trefil k tyči: 0:1! Ve 32. min. ale vyrovnal Bálint na 1:1.

Ve druhé půli měly Vršovice velkou šanci ujmout se vedení, ale jejich hráč netrefil prázdnou bránu. Po hodině hry potom Špaček utekl za obranu a znovu získal Vyšehradu B vedení: 1:2! O deset minut později se pak Špaček podílel na dalších dvou gólech asistencemi: v obou případech se trefil Šoškič: 1:3 a 1:4! Za tohoto stavu, zhruba dvacet minut před koncem utkání, hráči Vyšehradu vypustili závěr a přestali hrát. V 85. min. svým druhým gólem snížil Bálint na 2:4.

V neděli 25. září v 10 hodin naše U 18 přivítá na Vyšehradě „osmnáctku“ Admiry, která je sedmá v tabulce. Ale ještě předtím, ve středu 21. září rovněž na domácím stadionu, změří síly od 16.30 hod. se staršími dorostenci Přední Kopaniny v rámci 2. kola (osmifinále) Pražského poháru dorostu.

U 19: Union Vršovice – Slavoj Vyšehrad B 2:4 (1:1)

5. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 18. září 2022 ve Vršovicích. Branky: 32. a 85. Bálint – 71. a 72. Šoškič, 13. Dobiaš, 61. Špaček. Rozhodčí: Kučera – Neubauer, Jon. ŽK: Novák, Santinelli, Mekki – Dang, Pihera. Diváků: 20.

Vršovice U 19: Havel – Novák (27. Mekki), Cissé, Neubauer, Hanák, Bálint, Kejval, Sojka, Krása (61. Uong Chien Thang), Santinelli (72. Dvořák), Čepela (35. Freitas). Trenéři Martin Kodýdek a Michal Neubauer.

Vyšehrad U 18: Pihera – Holubovský (53. Son Šíma), Tesař, Dovrtěl, Dang Le Truong – Kireev, Uhryn – Klinka (66. Mohamed Abubakr), Azilinon (51. Špaček), Dobiaš (51. Prachař) – Šoškič (71. Kautský). Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.