FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 19 podlehla doma Benešovu 1:3, zatímco U 18 smázla Hostouň 14:1

02. 02. 2020

U 19 – Soupeře, jehož dobře zná ze společného působení v České lize staršího dorostu, si pozvala v neděli 2. února 2020 k přípravnému měření sil „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad. Na Benešov se mladým šemíkům dlouhodobě nedaří, a to se potvrdilo i tentokrát, zápas skončil jejich porážkou 1:3.

Podle obrazu hry nebylo lze poznat, že jde o souboj předposledního s druhým týmem tabulky skupiny A České ligy U 19 (mezi oběma je po podzimu rozdíl 23 bodů), nicméně Benešov se po čtvrthodině hry ujal vedení, když se trefil Vosáhlo: 0:1. O čtyři minuty později, po přihrávce od Mlejnka, vyrovnal mladší dorostenec Štěpánek: 1:1! Jeho střela z pravé strany hřiště se odrazila od vzdálenější tyče do brány.

Ve zbývajícím čase první půle měl domácí tým další možnosti skórovat, ale nevyužil je, naopak minutu před pauzou skóroval Benešov, nicméně gól pro ofsajd neplatil.

Sedm minut po změně stran získal hostím podruhé vedení Dufek: 1:2. V polovině druhé půle hezkou střelu V. Markovyche vyrazil gólman Středočechů na roh. V 77. min. po zaváhání v obraně Vyšehradu Vosáhlo snadno zblízka napálil balon do sítě: 1:3.

Pět minut před koncem odcentroval zleva Kubies a V. Markových hlavičkoval z malého vápna koníčkem do země, což byla čistá gólová šance, ale gólman hostí pohotově zareagoval a vyrazil na roh. Ten rozehrál Mlejnek a L. Toman zblízka hlavičkoval vedle.

Již v předzápase hostila rezerva naší U 19 neboli „osmnáctka“ starší dorostence Sokola Hostouň a vyprovodila je s přídělem čtrnácti branek. Nejvíc se na tom podílel střední ofenzivní záložník Tomáš Kankara, jenž dosáhl hattricku a navíc si připsal další tři gólové asistence. Dvakrát se trefili Vasyl Markovych, Štěpán Pařízek, Jakub Douša a Jakub Přech, jednou pak Mykhaylo Markovych, Arkhip Khomyn a kapitán Michal Landík z penalty. Druhý tým tabulky Středočeského krajského přeboru U 19 vydržel vzdorovat v úvodní půlhodině hry, ale po čtvrté inkasované brance už nestačil držet krok.

Ve 14. min. obstaral finální přihrávku Kankara a skóre otevřel V. Markových: 1:0. Minutu nato ale Nachtigall krásnou střelou zdálky do šibenice Hanslíkovy brány vyrovnal na 1:1.

V 19. min. po faulu na Janíka Landík z penalty získal Vyšehradu B znovu vedení: 2:1. Ve 23. min. Pařízek nadvakrát prostřelil gólmana soupeře: 3:1. Vzápětí gólman Hanslík zmařil čistou gólovou šanci útočníka Hostouně a po necelé půlhodině hry měl i sportovní štěstí, když Nachtigall z trestného kopu trefil břevno jeho brány.

Ve 38. min. si Hanslík dokonce připsal gólovou asistenci, když po jeho výkopu si navedl míč M. Markovych a trefou ke vzdálenější tyči dal na 4:1. Dvě minuty nato jeho bratr V. Markovych, po přihrávce od Novichikchina, trefil zdálky do šibenice: 5:1.

Hned po rozehrání druhé půle zleva přihrával Pařízek a zakončoval k tyči Douša: 6:1. V 52. min. vypálil Khomyn, odražený míč získal Kankara a střelou k tyči zvýšil na 7:1. V 54. min. po přihrávce od Přibyslavského skóroval podruhé Douša: 8:1. V 69. min. přihrával Šticha a podruhé se trefil také Pařízek: 9:1. Minutu nato po Doušově střele dorazil do sítě a završil desítku stoper Přech: 10:1.

Zbývající čtyři góly padly v poslední čtvrthodině hry. V 75. min. přihrával M. Markovych a síť rozvlnil svojí druhou trefou Kankara: 11:1. Minutu nato Kankara tentokrát přihrával a do listiny střelců se zapsal Khomyn: 12:1. V 82. min. „namazal“ Šticha a Kankara završil hattrick: 13:1. V 87. min. po Kankarově přihrávce uzavřel skóre Přech do konečné podoby: 14:1.

Dvouciferný výsledek se zrodil v neděli také v zápase mladších dorostenců U 17: Vyšehrad – Hostouň 10:0.

V dalším přípravném utkání naše U 19 přivítá na Vyšehradě v neděli 9. února ve 14.30 hod. stejně staré hráče Meteoru Praha VIII, tj. účastníka nejvyšší soutěže staršího dorostu.

U 19: Slavoj Vyšehrad – SK Benešov 1:3 (1:1)

Přípravné utkání v neděli 2. února 2020 na Vyšehradě. Branky: 19. Štěpánek – 15. a 77. Vosáhlo, 52. Dufek. Rozhodčí: Staněk. Diváků: 40.

Vyšehrad U 19: Zvoníček – L. Toman, Petrach, Vlasák, Melíšek – Mlejnek, Stýblo (46. Herden) – Štěpánek (60. Janík), Gerža (60. Novichikchin), Sejdia (60. Kubies) – Vodrážka (60. V. Markovych). Trenéři David Jarolím, Richard Stražan a Jaromír Jindráček.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Sokol Hostouň 14:1 (5:1)

Přípravné utkání v neděli 2. února 2020 na Vyšehradě. Branky: 52., 75. a 82. Kankara, 14. a 40. V. Markovych, 23. a 69. Pařízek, 46. a 54. Douša, 70. a 87. Přech, 20. Landík z pen., 38. M. Markovych, 76. Khomyn – 15. Nachtigall. Rozhodčí: Pytloun. Diváků: 25.

Vyšehrad U 18: Hanslík (46. Klomínek) – Šticha, Novichikchin (46. Pryshlyuk), Přech, Pařízek – M. Markovych, Landík – Kubies (46. Přibyslavský), Kankara, Janík (46. Khomyn) – V. Markovych (46. Douša). Trenér Jaromír Jindráček.