FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Utrápený výkon v početní výhodě: pouze bod za remízu 1:1 s Podolím

24. 04. 2022

„B“-muži – Navzdory absenci čtyř hráčů základní sestavy, jmenovitě brankáře Gerži, Sejdii, Tokara a Součka, tenhle zápas měla juniorka Slavoje Vyšehrad jednoznačně zvládnout za tři body. V derby s Podolím v neděli 24. dubna  se totiž musel soupeř obejít dvě třetiny hrací doby bez vyloučeného brankáře Šumníka, leč s přesilovkou si hráči v modrých dresech nevěděli moc rady, a tak se za remízu 1:1 body dělily. Vyšehrad B zůstal na 13. místě tabulky pražského přeboru, zatímco Podolí je o dvě příčky výš.

V úvodní půlhodině toho před oběma brankami moc vidět nebylo, oba celky se většinou utápěly v řadě nepřesností, zejména pak vinou pokažených přihrávek. A to nejen finálních či předfinálních. Ve 28. min. ale Přech centrem  od pravé postranní čáry (na snímku) nastartoval Babku, ten se dostal až před brankáře Šumníka, vyběhnuvšího těsně za hranici velkého čtverce. A protože Babku v souboji o míč fauloval, viděl červenou kartu. Byl to sice přísný trest, nicméně v souladu s pravidly, jejichž moderní verze či výklad významně zvýhodňuje útočící mužstvo před bránícím.

Namísto vyloučeného Šumníka si stoupl do branky Podolí záložník Trčka, tedy fotbalista, který hrával, v ročníku 2001 společně s Pryšljukem a Novičichinem, za dorost Slavoje Vyšehrad.

Žádný velký tlak ze strany domácího mužstva nepřišel. Smůlu měl však ve 41. min. Krčmář, jenž obloučkem trefil břevno hostující brány. V nastaveném čase první půle, po spolupráci dvou obránců a zpětné přihrávce kapitána J. Klímy, Stareček v nadějné pozici o kousek přestřelil.

Tři minuty po změně stran však přišla hrubice v rozehrávce, podolský Němeček toho využil k sólovému úniku a střelou po zemi překonal Klomínka: 0:1. O šest minut později ale odcentroval zprava Kubies a nabíhající Babka (s fotbalem začínal v roce 2007 právě ve Slavoji Podolí) střelou bez přípravy po zemi vyrovnal: 1:1!

V polovině druhé půle mohli jít hosté již podruhé do vedení, Brož ostrou ranou zpoza vápna jen těsně přestřelil. V 78. min. mohl rozhodnout zápas ve prospěch Vyšehradu B Pryšljuk, který si naběhl až před bránu hostí, centr však dokázal jen sklepnout před sebe, ne účinně zakončit. Kombinace ale jinak vázla, a tak ani takových šancí moc vidět nebylo. Ještě v nastaveném čase utkání napřáhl zpoza vápna ke střele Kankara, těsně ale minul bránu lokálního rivala.

Vyšehrad B naposledy vyhrál doma nad Podolím v březnu roku 2018 výsledkem 3:2, jenomže to byl přípravný zápas…

Ve 23. kole přeboru nastoupí náš tým v sobotu 30. dubna na půdě lídra soutěže Újezdu Praha 4. Výkop je v 10.15 hod. Újezd Praha 4 vyhrál všech šest dosavadních jarních mistrovských utkání při součtu skóre 19:2.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Vyloučení brankáře soupeře nám spíš uškodilo, než aby nám pomohlo. V početní převaze jsme museli tvořit hru, a to byl pro nás problém: hrát do plných totiž moc neumíme. Navíc jsme dostali velmi laciný gól a na ten náš jsme se naopak hrozně nadřeli.“

Trenér Petr Majer (Podolí): „Připravovali jsme se na souboj s mladým, běhavým a bojovným mužstvem Vyšehradu, ale věděli jsme také, že mají nějaké problémy, jichž jsme chtěli využít. Náš záměr brzy vstřelit gól nám nevyšel, naopak jsme se sami dostali do problémů vinou červené karty pro brankáře Šumníka. Podle mě byla nesmyslná, ale nedalo se nic dělat, museli jsme pokračovat v deseti. Remíza je nakonec podle mě spravedlivá.“

Slavoj Vyšehrad B – Slavoj Podolí 1:1 (0:0)

Praž. přebor (22. kolo), hráno v neděli 24. dubna 2022 na Vyšehradě. Branky: 54. Babka – 48. Němeček. Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:4. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 7:1. Rozhodčí: Plášil – Kučera, Wulkan. ŽK: Pryšljuk, Kankara, Borský – Hrubý. ČK: 28. brankář Šumník (Podolí). Diváků: 30.

Vyšehrad B: Klomínek – J. Klíma ml., Stareček, Novičichin, Pryšljuk – M. Krivosheev – Přech (70. Borský), Kankara, F. Babka – Kubies (56. Štěpánek), Krčmář. Trenér Jaroslav Klíma.

Podolí: Šumník – Hrubý, Bednář, Kořínek, Svoboda (70. Kocour) – Brož – Brezina, Trčka, Němeček, Čmelík – Štrajt (60. Sitta). Trenéři Petr Majer a Filip Podobský.