SK Dolní Chabry vs. FC Slavoj Vyšehrad
21. kolo Pražský přebor sobota 06.04.2024 16:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

V Ústí nad Labem rozhodl jediný gól ze standardky o porážce 0:1

13. 02. 2021

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad mají za sebou pět zápasů v rámci zimní přípravy. V dosud posledním z nich se představili v sobotu 13. února 2021 poprvé venku: na umělce Městského stadionu v Ústí nad Labem, kde domácí Armě, po podzimu třetímu týmu tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, podlehli vinou jediné inkasované branky na sklonku prvního poločasu. Ta padla přímo z trestného kopu a jejím autorem byl ústecký forvard Kušej.

Právě tento domácí hráč měl už po necelých třech minutách hry vyloženou gólovou šanci, zblízka ale hlavičkoval jen do rukou dobře postaveného brankáře Otáhala. V 7. min. kontroval střelou zdálky Kříž. V polovině první půle se po odraženém míči řítil z pravé strany do šance hrotový útočník Slavoje Králíček, gólman Tvrdoň mu však včasným vyběhnutím mimo šestnáctku jeho plány zmařil. Domácí se snažili se hrozit hlavně centry ze stran, pozorná obrana Vyšehradu je ale dokázala většinou paralyzovat.

Po necelé půlhodině hry si tým v modrých dresech vypracoval první gólovou šanci. Drobílek rozehrál v pořadí už čtvrtý rohový kop hostí, z toho první z pravé strany hřiště, na který si naběhl Egert, jeho hlavičku k tyči však Tvrdoň kryl. Ve 37. min. se po přiťuknutí od Drobílka vřitil do šestnáctky Hezoučký, jenomže Tvrdoň znovu pohotově zareagoval a zmenšil mu střelecký úhel, takže i tuto šanci zneškodnil.

Nedáš – dostaneš: o dvě minuty později přišlo na druhé straně hřiště rozhodnutí o výsledku celého utkání. Egert zastavil na hranici velkého čtverce pronikajícího Kušeje „žlutým“ faulem a sám Kušej ve 39. min. brilantní falšovanou trefou z trestného kopu přes zeď a přesně k tyči trefil do černého: 1:0.

Vyrovnat se pokusil hned nato Hezoučký, z hranice velkého čtverce ale těsně přestřelil. Ve 33. min. Drobílek rozehrál zprava v pořadí už pátý rohový kop a nabíhající Košút z malého vápna hlavičkoval jen těsně nad.

Dvě minuty po změně stran se pokusil překvapit domácího gólmana pokusem zpoza vápna Drobílek, trefil sice mezi tři tyče, ale Tvrdoň s jistotou míč lapil.  52. min. to zkusil pohotovou střelou z pravé strany Procházka, trefil boční síť. V 59. min. po faulu na Králíčka před lavičkou hostí Drobílek rozehrál trestný kop, který hlavou ještě prodloužil ke vzdálenější tyči hlavičkující Procházka, po dalším zpětném centru ale přišel faul a bylo po nadějné akci. Pět minut nato zahrával přímý kop z téhož místa Kříž, ale dopadlo to obdobně a Tvrdoň zůstal bez práce.

V 71. min. to zkoušel pohotovou střelou z otočky po zemi Králíček, trefil přesně k tyči, Tvrdoň ale i tentokrát prokázal své kvality. Ne nadarmo vychytal na podzim ve F:NL šest zápasů s čistým kontem. V 78. min. po rohu hlavičkoval Košút, byl však tísněn a minul. V 85. min. se dostal k zakončení i střídající Vandas, trefil pohotově k tyči, ani on ale na ústeckého brankáře nevyzrál. Byl z toho roh, po němž zakončoval Vandas tentokrát hlavou, dopadlo to ale jako předtím. Naopak v 88. min. mohli domácí zvýšit a opět z trestného kopu, kdy Miskovič orazítkoval tyč Otáhalovy brány.

K šestému přípravnému utkání naše mužstvo odcestuje v sobotu 20. února do Brna, kde nastoupí proti domácí Líšni, tj. druhému týmu tabulky F:NL. Toto utkání začne v pravé poledne.

FK Ústí nad Labem – Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)

Přípravné utkání, hráno v sobotu 13. února 2021 na Městském stadionu v Ústí na Labem (hřiště UMT). Branka: 39. Kušej. Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 6:6. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:3. Rozhodčí: Nedvěd – Plzák, Šimeček. ŽK: Gollnack – Egert.

Ústí nad Labem: Tvrdoň – Hudec, Glöckner, Chudora, Bílek, Jakš, Prošek, Strada, Gollnack, Emmer, Kušej. Na střídání Němec, Jiránek, Koubek, Miskovič, Cantin, A. Černý, Markovych a Čičovský. Trenéři Jaromír Jindráček, David Jarolím a Richard Stražan.

Vyšehrad: Otáhal – Stropek, Egert, Košút – Kříž, Kulig – D. Procházka (65. Vandas), Drobílek, Schneider (70. Hampl) – Králíček, Hezoučký. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Kafka, Burda, Alexandr a Zaradny. Trenéři Michal Zach, Ondřej Švejdík a Kamil Čontofalský.