Velmi nevydařená jarní premiéra: porážka 0:4 s Duklou Jižní Město

11. 03. 2023

„A“-muži – O co nadějnější byly výkony Slavoje Vyšehrad v zimní přípravě, včetně střílení spousty gólů, o to studenější sprcha dopadla na šemíky při vstupu do jarní části Pražská teplárenská přeboru. Na hřišti Dukly Jiní Město prohráli 0:4 a z posledního místa tabulky ztrácejí už čtyři body na dva týmy před sebou.

Zkušení domácí fotbalisté zužitkovali, co se dalo, naopak hráčům Slavoje nevycházelo tentokrát nic: nejen proměňování šancí, ale už i finální a předfinální přihrávky. Když se k tomu přidalo i několik chyb v defenzivní činnosti, byla z toho vysoká prohra a tudíž velké zklamání.

Vinou zranění či nemoci chyběli v jarní premiéře dva hráči, kteří by velmi pravděpodobně nastoupili v základní sestavě: Vodička a Souček. V sestavě domácích nechyběli dva bývalí dorostenci Vyšehradu Martin Inneman a Martin Jerie.

Šemíci hrající v červených dresech vstoupili do utkání aktivně s snahou ohrožovat bránu soupeře. Jeho dorostenecký brankář Bašta se ale chytil při zdárném zneškodnění Krčmářovy ostré střely a pak domácí sami udeřili, a to hned dvojnásob, dvěma „slepenými“ góly.

U po deseti minutách hry se z brejkové situace domácích ocitl ve volném prostoru na své pravé straně hřiště neobsazený kanonýr Kotlík: na jeho střelu k tyči si sice Sulánská sáhl, ale cestě míče do sítě i tak nezabránil: 1:0.

Prakticky hned po rozehrání ve středu hřiště červení přišli o míč, Dukla se tentokrát dostala před Sulánského naopak ze své levé strany a Bičaník zvýšil na 2:0. V polovině první půle pak mohl zvýšit Bičaník na 3:0, ale těsně minul.

Šemíci se snažili kontrovat do šancí se dostali Heřman, Krčmář či Babka, žel bez potřebného efektu. A to i v případě výrazného přečíslení domácí obrany: pokazila jej špatná finální přihrávka.

Ve 34. min. byl faulován ve velkém čtverci domácích Krčmář – Vyšehrad měl kopat penaltu, ale píšťalka se neozvala. Následovaly dvě šance Heřmana po průnikových přihrávkách od M. Krivosheeva, kontaktní gól z nich nevzešel. V samotném závěru první půle naopak skóroval domácí Trávník, byl mu však odpískán ofsajd.

Po změně stran Slavoj vystupňoval své úsilí o korekci skóre. V 57. min. po Coufalově přihrávce postupoval Babka na brankáře Baštu, ale přestřelil. Tři minuty nato přihrával A. Krivosheev a Heřmanovu pohotovou a takřka gólovou střelu fantasticky zneškodnil Bašta. Za další tři minuty opět utekl Babka a opět křížnou střelou pálil o kousek nad.

Nsa druhé straně se dvakrát vyznamenal Sulánský při šancích Kotlíka. V 76. min. ale rozehrál Beneš rohový kop a hluboko ve vápně nikým nepokrytý Bičaník zvýšil hlavou: 3:0.

Vzápětí Krčmář v šanci vysoko přestřelil, to už ale bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Pět minut před koncem utkání Inneman krásnou střelou zdálky do šibenice uzavřel skóre na 4:0. Šemíci vyšli pošesté v této sezoně střelecky naprázdno.

V příštím 18. kole čeká náš tým první jarní zápas na domácí půdě a navíc lokální derby: v neděli 19. března přivítá na Vyšehradě celek Slavoje Podolí. Výkop utkání je ve 12.45 hod.

Trenér Josef Světlík (Dukla Jižní Město): „Vyšel nám vstup do zápasu s cílem skórovat a uklidnit se – to se nám povedlo, brzy jsme vedli 2:0. Odehráli jsme slušných dvacet minut, pak ale byla hra docela rozháraná. V nástupu do druhé půle jsme očekávali snahu Vyšehradu, aby něco udělal s utkáním, a opravdu jsme také pětadvacet minut tahali za kratší konec. to bylo z mého pohledu až zarážející. Čekali jsme na standardku nebo brejk, což se nám také splnilo a po třetí brance už nebylo co řešit a zaslouženě jsme vyhráli.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Masochismus pokračuje. Dostali jsme neuvěřitelně laciné góly, z každé hlouposti jsme inkasovali a na druhé straně sami neproměnili masakr šancí. To se fakt hodnotit nedá, pokud děláme věci naopak, než bychom měli. Po vcelku slušné zimní přípravě jsme samozřejmě očekávali u od prvního jarního mistrovského zápasu mnohem víc.“

Dukla Jižní Město – Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)

Praž. přebor (17. kolo), hráno v sobotu 11. března 2023 na hřišti při ZŠ Mikulova na Opatově (UMT). Branky: 12. a 76. Bičaník, 11. Kotlík, 86. Inneman. Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:4. Rozhodčí: Kučera – Plášil, Pauer. Diváků: 50.

Dukla Jižní Město: Bašta – Solař, Markuzi, Jerie – Beneš – Inneman (89. Š. Konjevič), Bureš (15. Novák, 84. P. Konjevič), Dom. Farkaš, Trávník – Bičaník, Kotlík (89. Prüher). Trenéři Josef Světlík a Igor Šefraný.

Vyšehrad: Sulánský – Lískovec (83. Borský), J. Klíma ml., Stareček, Pryšljuk (83. Přech) – F. Babka (83. Zíka), M. Krivosheev, A. Krivosheev, Coufal (83. Škop) – Krčmář (77. Schrank), Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Lisa. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.