ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Vítězství 2:1 ve Velvarech trefili svými brankami Suchan s Vaňkem

05. 08. 2020

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad mají za sebou první zápasovou prověrku v rámci letního přípravného bloku. Ve středu 5. srpna 2020 zvítězili 2:1 na půdě třetiligového Slovanu Velvary zásluhou branek Jana Suchana a nováčka Michala Vaňka. Dres Vyšehradu však poprvé oblékli celkem čtyři hráči, ještě Dominik Kříž, Martin Polák a Pavel Vandas. Posledně jmenovaný hráč také Vaňkovi přihrál na vítěznou branku.

Šemíci šli do zápasu z plné zátěže, nicméně dávali na hřišti najevo, kdo z obou soupeřů hraje vyšší soutěž. Do zakončení se dostal dvakrát Vandas, jednou Kříž a Pouček. Domácí brankář Měsíček dokázal hájit svoji branku od pohromy jen do 10. min. Po Jablonského centru z levé strany a odraženém míči napálil balon ostrou ranou pod břevno Suchan: 0:1!

V 18. min. Drobílek převzal centr od Kříže, ocitl se sám před Měsíčkem a také ho překonal, jenomže jeho gól vinou ofsajdu neplatil. Chvíli nato poprvé zahrozili domácí, kteří se ale většinou dostali pouze k dálkovým pokusům.

Po půlhodině hry zakončil hezkou kombinaci Kříž, ale o malý kousek minul. A čtyři minuty před poločasem z rohového kopu Jablonského tísněný Vandas hlavičkoval vedle.

Šest minut po změně stran opět Vandas pokusem z hranice vápna přestřelil. Chvíli nato po dalším z rohových kopů Měsíček zneškodnil ši spíš zblokoval Vańkův pokus a poradil si i s Křížovou ranou zdálky.

V 52. min. domácí udeřili, když využili náhlého přečíslení. Po přihrávce od Vopata překonal Otáhala střelou z úhlu ke vzdálenější tyči Kafka: 1:1.

Deset minut nato po spolupráci Vaňka se Suchanem skončil míč v bráně domácích, ale už podruhé je zachránil odmávaný ofsajd.

V polovině druhé půle však přišel rozhodující moment. V 66. min. Jablonský našel Vandase, jenž přiťukl míč Vaňkovi a ten bez otálení poslal balon do sítě: 1:2!

V 81. min. mohl vyrovnat Vopat, ale trefil jen dobře postaveného Otáhala a jiné významnější možnosti už domácí neměli.

V sobotu 8. srpna od 10.30 hod. přijde na řadu druhý přípravný zápas: na stadionu SK Rakovník, tedy dalšího účastníka ČFL.

Trenér Roman Nádvorník: „Šli jsme do utkání po pěti dnech hrubé přípravy, kdy jsme hodně běhali a pracovali. To se na hráčích hlavně ve druhé půli hodně projevilo, bylo znát, že jsou už unaveni. První poločas byl ale z naší strany velmi dobrý a snesl přísná měřítka. Ve druhé půli ještě tak patnáct minut, pak už nám začaly docházet síly. Navíc jsme zápas odehráli pouze ve třinácti lidech a já musím kluky pochválit za nasazení.“

Slovan Velvary – Slavoj Vyšehrad 1:2 (0:1)

Přípravné utkání, hráno ve středu 5. srpna 2020 ve Velvarech. Branky: 52. Kafka – 10. Suchan, 66. Vaněk. Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 3:8. Soupeřem zblokované střely: 0:1. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:5. Rozhodčí: Nedvěd – Klupák, Váňa. Bez karet. Diváků: 100.

Velvary: Měsíček – Chábera, Tenkl, Luong, Valenta – Duong, Havránek, Vopat, Pihrt, Furmánek – Kafka. Střídali Novotný a Podivínský. Trenér Pavel Janeček.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Alexandr (46. Polák), Jablonský – Suchan, Černý (46. Vaněk) – Drobílek, Kříž, Pouček (83. Alexandr) – Vandas. Na lavičce byli ještě připraveni brankář M. Babka a Laňka. Trenéři Roman Nádvorník, Oldřich Pařízek a Ondřej Švejdík.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým