ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Vítězství 4:1 nad Loko Vltavín podepsal svým hattrickem Vandas

12. 08. 2020

„A“-muži – Ve třetím a zároveň posledním přátelském utkání v rámci letní přípravy fotbalisté Slavoje Vyšehrad změřili síly se svým nejčastějším soupeřem z posledních dvou desetiletí: Loko Vltavín. Utkání se hrálo ve středu 12. srpna 2020 v Dolních Břežanech a přineslo šemíkům vítězství 4:1. Již v úvodní půlhodině hry měl na svém kontě hattrick hrotový útočník Pavel Vandas (na snímku vlevo), a byly to jeho první branky za Vyšehrad., přičemž tu zbývající připojil v polovině druhé půle Lukáš Pouček. Modrý dres oblékli poprvé další tři noví fotbalisté. Marian Burda, Petr Galuška a Tomáš Košút.

Čtyřiadvacetiletý nový forvard Slavoje zahájil svoji střeleckou produkci ve 13. min., kdy Galuška přihrával a Vandas načal skóre: 1:0! O čtyři minuty později se mohl zapsat mezi střelce i Galuška, jeho střelu ale stihli holešovičtí zadáci zblokovat a skončila v zámezí.

Ve 27. min. nevyšel hráčům v zelených dresech ofsajd systém a po přihrávce od Nitrianského Vandas chytrým lobem přehodil vysokého gólmana Štorce: 2:0! Hned po rozehrání ze středu hřiště mohl snížit hrotový útočník Vltavínu Pejša, leč přestřelil.

Ve 29. min. Suchan kolmou přihrávkou našel Vandase, ten se ocitl sám před Štorcem a střelou po zemi ho chladnokrevně překonal: 3:0! Takže hattrick už po necelé půlhodině hry…

Pak měl ještě jednu příležitost i Galuška, Štorc mu tentokrát včas sebral míč. A Vandas mohl dokonce brzy přidat další dvě branky, avšak tyto příležitosti již nevyužil.

Závěr první půle však patřil soupeři z Prahy 7. Ve 38. min. po rohovém kopu Kühnel hlavou trefil břevno Otáhalovy brány. Těsně před poločasem se dostal k zakončení zblízka Šípek, jeho střelu ještě Otáhal vyrazil, jenomže odražený balon poslal za jeho záda Podzimek: 3:1.

Po změně stran byl nejaktivnějším hráčem na hřišti, alespoň co se týče četnosti zakončení, Pouček, A v 66. min. byl proto také po zásluze odměněn: Čejka (na hřišti byl teprve osm minut) přihrával z pravé strany a Pouček doslova propasíroval míč za Štorcova záda: 4:1! Gólman Vltavínu pak vyřešil několik závarů i kritických situací před svojí bránou, a tak se už skóre nezměnilo. Na druhé straně mladý gólman Vyšehradu Babka uhájil během druhé půle čisté konto.

V neděli 16. srpna již čeká tým Vyšehradu první mistrovský duel v nové sezoně 2020/21: utkání 1. kola Poháru FAČR/Mol Cupu na půdě divizního Tatranu Sedlčany. Výkop je v 17 hodin.

Trenér Roman Nádvorník: „Zápas s Vltavínem splnil, co jsme od něj očekávali. V první půli byl vidět rozdíl mezi námi a soupeřem, dařilo se nám v ofenzivě, jenom mě mrzí inkasovaný gól těsně před pauzou. Celkově vzato jsme se však prezentovali dobrým výkonem a dařily se nám už do tohoto utkání promítnout věci, které nacvičujeme v trénincích. V prvních dvou zápasech ve Velvarech a Rakovníku to ještě nebylo úplně ono, ale i proto, že jsme do nich šli z plné zátěže. Nárůst formy chceme potvrdit i v nedělním pohárovém zápase v Sedlčanech. Samozřejmě nejlépe by bylo, abychom jej rozhodli ve svůj prospěch co nejdříve.“

Slavoj Vyšehrad – Loko Vltavín 4:1 (3:1)

Přípravné utkání, hráno ve středu 12. srpna 2020 v Dolních Břežanech. Branky: 13., 27. a 29. Vandas, 66. Pouček – 44. Podzimek. Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:3. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 8:2. Rozhodčí: Berka – Flimmel, Šafránek. Bez karet. Diváků: 60.

Vyšehrad 1. poločas: Otáhal – Nitrianský, Burda, Kokorovič – Černý – Šandera, Suchan, Kříž, Košút – Vandas, Galuška.

Vyšehrad 2. poločas: M. Babka – Šandera (58. Čejka), Burda, Košút, Jablonský – Alexandr, Suchan – Drobílek, Vaněk, Pouček – Polák. Trenéři Roman Nádvorník, Oldřich Pařízek a Ondřej Švejdík.

Loko Vltavín: Štorc – Kühnel, Tichý, Valíček, Podzimek – Abena – Maione, Šípek, Jaroš, Kuchař – Pejša. Střídali Veniger, Šmalcl, Moravec, Freisler, Bašek a Čtvrtníček. Trenéři Martin Frýdek, Tomáš Freisler a René Moravec.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým