Vynikající první poločas položil základ k vítězství 4:1 s Vítkovicemi

07. 03. 2020

„A“-muži – Stejně jako na podzim, také na jaře znamenal první zápas na Strahově vítězství 4:1! Koncem července porazili fotbalisté Slavoje Vyšehrad na stadionu Evžena Rošického tímto výsledkem soupeře z Ústí nad Labem, zatímco tentokrát Vítkovice. Zmoklé utkání 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se hrálo v sobotu 7. března 2020 a o góly v síti ostravského protivníka se postaraly výhradně zimní posily! Dvakrát se trefil Adnan Bašič, jehož přitom od hattricku ještě v úvodní půlhodině hry dělila jen neuznaná třetí branka. Po jednom gólu pak připojili Ed Kevin Kokorovič z penalty a Jan Suchan, který ještě na podzim oblékal vítkovický dres. Pod výsledek se výrazně podepsal i kapitán Lukáš Pouček díky třem přihrávkám na gól.

Přestože hned v úvodu střetnutí Milan Nitrianský neproměnil penaltu, vedli šemíci už deset minut před pauzou 3:0, a položili tak základ ke svému vítězství číslo 6 v tomto ročníku a nad předposledním týmem F:NL. Svěřenci trenérů Romana Veselého a Oldřicha Pařízka se tak sami posunuli před Prostějov z 12. na 11. příčku tabulky.

Na trávník vyběhla stejná základní sestava jako v posledním přípravném utkání proti Loko Vltavín a už po minutě hry měl Vyšehrad jedinečnou příležitost ujmout se vedení, kdy po Šanderově centru zasáhl míč rukou Helebrand, jenomže Nitrianský penaltu neproměnil – brankář Květon jeho střelu z bílého bodu kryl.

V 9. min. ale Drobílek založil akci uprostřed hřiště, uviděl zleva nabíhajícího Poučka, který zatáhl míč podél hřiště a odcentroval před bránu, kde už zakončoval špičkou kopačky Bašič: 1:0! Po čtvrthodině hry se dostali ke svému prvnímu střeleckému pokusu i hosté, tečovaná střela Buchvaldka však skončila v zámezí.

Přesně v polovině první půle znovu odcentroval z levé strany Pouček poté, co si vyměnil míč s Jablonským, a znovu přesně zakončoval Bašič: 2:0! Tentokrát měl čas i zacílit a poslal balon neomylně k tyči. Ve 27. min. se trefil Bašič dokonce potřetí, stál však při tom v ofsajdu.

To ale nebylo vše, protože ve 35. min. Motyčka fauloval Suchana a Kokorovič z penalty zvýšil: 3:0!

Až do konce první půle a ani v úvodní čtvrthodině té druhé se nic významného neudálo. Až v 61. min. hostující Chvěja hlavou trefil tyč Otáhalovy brány. Ale už v 69. min. Kania zády k bráně snížil: 3:1.

V 74. min. se po přihrávce od Bašiče dostal do gólové šance Suchan, ten ale zblízka přestřelil. Až v 76. min. Bašič vybojoval míč před lavičkou hostí, vysunul Poučka, ten poslal od brankové čáry zpětnou přihrávku a Suchan možnost reparátu nepromarnil: 4:1!

V závěru utkání měl ještě dvě gólové příležitosti Chvěja, obě mu však bravurně zneškodnil Otáhal.

V sobotu 14. března v 10.15 hod. se naše mužstvo představí v Sokolově, na půdě posledního týmu tabulky F:NL.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Jsem spokojen s výsledkem 4:1. Byl to zápas o šest bodů, a tak bych před výkopem bral všema deseti i 1:0. Vzhledem k výsledkům a výkonnosti Vítkovic v zimní přípravě jsme k nim měli velký respekt, naštěstí v první půli se to nepotvrdilo. Přestože jsme hned v první minutě neproměnili penaltu, čímž jsme se dostali pod tlak, na hřišti jsme dominovali a předvedli spoustu pěkných akcí. Po stranách hřiště, tandemových a náběhových situací, měli jsme hodně centrů do vápna i krásná finální řešení. Takřka všechno nám vycházelo a vedli jsme 3:0. Druhý poločas už byl jiný, soupeř změnil rozestavení, začal hrát vabank a donutil i nás k jiné hře. Pak už to byl na můj vkus až příliš otevřený fotbal a my jsme neměli tolik hru pod kontrolou – také proto, že jsme začali ztrácet míče. Chci našemu mužstvu poděkovat, že jsme souboj týmů z dolní poloviny tabulky zvládli, protože psychika hraje v úvodním mistrovském zápase jara velkou roli a navíc Vítkovice bojovaly až do poslední chvíle.“

Trenér Vítkovic Ondřej Smetana: „Zápas se mi nevyhodnotí vůbec lehce. K prvnímu poločasu jsme přistoupili velmi zvláštním způsobem – po zimní pauze, kdy jsme byli v přípravných zápasech schopni pracovat a plnit taktické pokyny mnohem lépe, jsem tentokrát svůj tým ani nepoznával. Jako by na nás dolehla zodpovědnost nebo stres, ale je také potřeba zmínit a ocenit kvalitu soupeře. Vyšehrad začal velmi dobře a organizovaně, byl silný na míči a prokázal i sebevědomí. Na naše mladé kluky to dolehlo, takže jsme si to takříkajíc vyžrali. V poločase byl stav 3:0, proto se nemohu uspokojit tím, že ten druhý skončil 1:1. Musíme si teď první jarní zápas zanalyzovat a jít na maximum do toho dalšího.“

Slavoj Vyšehrad – MFK Vítkovice 4:1 (3:0)

17. kolo F:NL, hráno v sobotu 7. března 2020 na Strahově. Branky: 9. a 23. Bašič, 35. Kokorovič z pen., 76. Suchan – 69. Kania. Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:6. Soupeřem zblokované střely: 0:3. Rohy: 7:9. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Machálek – Dohnálek, Mikeska. ŽK: Šandera, Drobílek – Ožvolda, Cverna, Helebrand. Diváků: 120. Ve 2. min. neproměnil Nitrianský (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Kodr, Jablonský – Kokorovič (85. Rothe), Černý – Drobílek (71. Laňka), Suchan (84. Alexandr), Pouček – Bašič. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Švejdík, Drozda a Zinhasovič. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Vítkovice: Květon – Celba Cverna, Holiš, Helebrand – Motyčka (46. Chvěja) – Matoušek (65. Putyera), Ožvolda, Buchvaldek, Kania – Macej (84. Martišiak). Trenéři Ondřej Smetana a Antonín Buček.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu