FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Zase jen jeden gól, zase porážka: šestnáctka podlehla v Braníku 1:2

14. 04. 2024

U 17 „B“ – Vedoucí Zbraslav porazili a sesadili ji z prvního místa, v souboji s druhým týmem tabulky – na jeho hřišti – jim však alespoň jeden bod těsně unikl. Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad v sobotu 13. dubna vedla v Braníku nad stejně starými hráči domácích 1:0 gólem Jakoba Tegelbeckerse, nakonec ale prohrála 1:2. Bylo to už podesáté v této sezoně, kdy šestnáctiletí šemíci nedokázali vstřelit v utkání víc než jeden gól. I proto takové problémy v tabulce… Kromě toho: béčko našeho mladšího dorostu prohrálo v této sezoně už čtvrtý zápas, v němž dalo první gól: předtím tomu tak bylo ještě na podzim v zápasech na Zbraslavi, doma s Admirou B a na Dukle Jižní Město.

Naše U 16 i po osmnácti odehraných kolech čtrnáctičlenného Pražského přeboru U 17 sice zůstala na 11. místě tabulky, současně ale trvá vysoký stupeň hrozby sestupu do I. A třídy. Ohroženy jsou čtyři týmy: Vyšehrad B (12 bodů), Stodůlky, Praga (oba 11) a ČAFC (10).

Tým hostí, vědom si palčivé potřeby bodovat, hrál od začátku velmi aktivně, dostával se do šancí, až na jednu je ale neproměňoval. Dvě měl Belcou, zatímco Nguyen duc Tiep ze střední vzdálenosti těsně minul. Na druhé straně Fischer vychytal v čisté šanci domácího Vytaka. Po necelé půlhodině hry převzal míč od D'Ambrosia Tegelbeckers, z pravé strany si naběhl před domácí bránu a přesně zakončil: 0:1!

Zvýšit mohl Belcou, ale minul. Šest minut před poločasem, po přihrávce od Tiepa, mohl dát svůj druhý gól Tegelbeckers, velkou šanci ale neproměnil – trefil jen brankáře Bartáka. Nedáš – dostaneš a za další dvš minuty Fryš vyrovnal na 1:1. Navíc hned po zahájení druhé půle rozhodl zápas ve prospěch domácích Hegedűs: 2:1. Za tohoto srtavu se už hrálo hůř, pod tlakem. I tak mohl ve druhé půli vyrovnat Tůma, ale trefil jen branického brankáře. Osm minut před koncem utkání, po trestném kopu Uhryna, Tiep těsně přestřelil domácí bránu.

V sobotu 20. dubna naše „šestnáctka“ přivítá doma na Vyšehradě tým Střešovic, který je aktuálně desátý. Půjde tedy o měření sil sousedů v tabulce, jenomže soupeř z Prahy 6 má o osm bodů víc. Výkop utkání je v 10 hodin.

U 17: ABC Braník B – Slavoj Vyšehrad B 2:1 (1:1)

18. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 13. dubna 2024 v Braníku. Branky: 41. Fryš, 47. Hegedűs – 28. Tegelbeckers. Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:9. Soupeřem zblokované střely: 4:0. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Baier – Hájek, Hlaváček. ŽK: Döme – Tůma. Diváků: 40.

Braník U 16: Barták – Smolaga, Miláček, Hegedus – Kučera, García, Arendash, Döme – Chmelík – Procházka, Vytak. Na střídání Karbulka, Nekvinda, Fiala, Fryš, Hrudník a Zlatohlávek. Trenéři Filip Krhut a Vendelin Schierreich.

Vyšehrad U 16: Fischer – Phung Duc Kien, Krpeš, M. Frank, Nguyen Duc Tiep (66. Timurbek, 86. Tůma) – Holubovský – Belcou, Uhryn, D'Ambrosio (42. Tůma, 76. Nguyen Duc Tiep), Tůma (31. Timurbek, 60. D'Ambrosio) – Tegelbeckers. Trenéři Erik Šlechta a Jaroslav Klíma mladší.