Zklamaná U19: se Slavií B prohra 1:2 rozhodl náš bývalý hráč Jelínek

07. 11. 2021

U 19 – Čtyři porážky utrpěli na podzim na domácí půdě starší dorostenci Slavoje Vyšehrad: všechny rozdílem jediné branky a všechny z vlastního pohledu zbytečné. Ve všech těchto případech, tedy proti Kladnu i „osmnáctkám“ Plzně, Českých Budějovic i Slavie, se dalo minimálně remizovat. Svěřenci trenérů Dominika Gerži a Mirko Beuka v podzimní derniéře v neděli 7. listopadu podlehli Slavii B 1:2. O podobě výsledku bylo rozhodnuto již v úvodní čtvrthodině hry. Hořkost a zklamání prohry ještě násobí fakt, že vítěznou branku červenobílých vstřelil náš bývalý hráč Oskar Jelínek, který přišel do Slavie právě z Vyšehradu.

Zimní pauzu tak stráví tým Vyšehradu na osmém místě skupiny A České ligy U 19 se ziskem dvaceti bodů.

Přitom jen několik okamžiků po zahájení hry šel Vyšehrad do vedení. Po akci Peterky odcentroval Monyč a bek Slavie Fiker si ve 2. min. srazil míč do vlastní brány: 1:0!

Červenobílí ihned zareagovali zvýšeným úsilím, vytvořili si tlak a během šesti minut dokázali otočit vývoj skóre. V 10. min. po centru z levé strany a odraženém míči vyrovnal Pikolon na 1:1 a v 16. min. znovu po centru a odraženém míči dal Jelínek na 1:2. V polovině první půle mohl možná vyrovnat Peterka, ale přestřelil, jinak už do toho do pauzy moc vidět nebylo.

Po návratu ze šaten se objevil v odmácí sestavě Vu a prakticky hned po znovuzahájení hry a přihrávce zprava od Peterky mohl vyrovnat, jeho střela však byla zblokována.

V 51. min. Gerža rozehrál z pravé strany rohový kop a u vzdálenější tyče měl hodně blízko k vyrovnávací brance Linha, jeho hlavičku ale odvrátil jeden z protihráčů na brankové čáře. Tři minuty nato si vybojoval míč Štěpánek a postupoval z levé strany sám na brankáře Slavatu, trefil ale jen jeho. Přesně po hodině hry pak z centru Nedavašky Vojta hlavou trefil břevno.

Záverčnou půlhodinu už odehrály značně obměněné sestavy. Ještě v 90. min. ale mohl vyrovnat Peterka, prošel z levé strany až před Slavatu, ten mu ale dobře vykryl úhel a střelu zneškodnil. Byl to čtvrtá nevyužitá vyložená šance, kterou mělo naše mužstvo po změně stran.

Již v sobotu 13. listopadu odehraje naše U 19 přípravné utkání: na Vyšehradě přivítá „osmnáctku“ Dukly Praha, výkop je ve 14 hodin.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Slávisté reagovali ve vápnech rychleji a důrazněji, z čehož nám také dali dva góly. V první půli jsme toho moc neměli, pak jsme ale přeskupili rozestavení hráčů a druhá půle už byla z naší strany mnohem lepší. Přišly i šance, bohužel jsme ale nedokázali vyrovnat, i proto, že jsme často přestřelovali bránu. Zase jsme ztratili vyrovnaný zápas, v této vyrovnané soutěži rozhodují detaily. Je to škoda, mohli jsme a měli bodovat. Pokud bychom vyrovnali, dalo se i vyhrát, protože ve druhé půli jsme byli lepší. Jsme zklamáni, jelikož utkání bylo rozhodně hratelné, jenomže to platilo i pro to předchozí s Budějovicemi, které skončilo také 1:2.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Slavia Praha B 1:2 (1:2)

Dohrávka 12. kola České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 7. listopadu 2021 na Vyšehradě. Branky: 1. vlastní Fiker – 10. Pikolon, 16. Jelínek. Rozhodčí: Les – Aubrecht, Wulkan. ŽK: Jinoch, Dufek (oba Slavia B). Diváků: 40.

Vyšehrad U 19: Lorenz – Mareš (46. Vu Chung Hieu), Procházka (87. Přech), Linha (87. Klaban), Vodička (74. Dunda) – Nedavaška – Štěpánek, Peterka, H. Gerža, Monyč (74. Lískovec) – Vojta. Na lavičce byl ještě připraven brankář Kotlín. Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.

Slavia U 18: Slavata – Zapletal (85. Mervard), Hausman, Novák, Fiker (46. Boledovič) – Kőrbler – Jinoch, Dufek, Bouchner (80. Kolodziej), Pikolon (80. Zelingr) – Jelínek (58. Dvořák). Trenéři Jaroslav Machač, Matúš Farkaš, David Střihavka a Petr Kostelník.