FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka zdolala Poříčí n. Sáz. 4:1: góly Dunda 2, Tvaroh a Souček po 1

05. 03. 2022

„B“-muži – Rezerva Slavoje Vyšehrad se chystá na jarní část pražského přeboru a v přípravě se prezentuje tím nejdůležitějším fotbalovým prvkem: střílením spousty gólů. Týden po výhře 11:3 s Kralupy nad Vltavou naše juniorka zdolala v sobotu 5. března 4:1 Poříčí nad Sázavou. Zatímco Kralupy přejela rezerva šemíků díky osmibrankové kanonádě už v první půli, naopak do sítě Poříčí, jedenáctého týmu tabulky Středočeského krajského přeboru, nastřílela všechny čtyři branky až po změně stran. Dvakrát se trefil dorostenec Jan Dunda (na snímku vpravo v modrém), který navíc na další branku přihrál, po jednom gólu připojili Philipp Tvaroh a David Souček.

Do poločasu přitom měli víc možností ujmout se vedení spíš hosté z benešovského okresu. Domácí mužstvo trefilo bránu hostí poprvé až po půlhodině hry zásluhou Kankarova pokusu zpoza vápna, mnohem větší šanci měl však o sedm minut později Krčmář, jenž zblízka hlavičkoval do rukou brankáře Tlamichy. Pět minut před pauzou měli velkou šanci hosté, ale brankář D. Gerža odolal.

V poločase doznala sestava Vyšehradu B čtyř změn současně. A dva čerství hráči, oba dorostenci, se také postarali o první změnu skóre. Toman zatáhl míč podél pravé postranní čáry až k domácí lavičce, poslal dlouhý křížný pas přesně na Dundu, a tomu sedla střela z voleje. Sice nebyl až tolik razantní, ale šla přesně ke vzdálenější tyči: 1:0!

V  58. mohl z centru Součka mohl Dunda skórovat podruhé, tentokrát ale vysoko přestřelil. Z protiútoku vyrovnal Hašek na 1:1.

V 67. min. se znovu postarali o vedení domácího týmu dva hráči, kteří na podzim oblékali dres A-mužstva Vyšehradu. Z levé strany hřiště pronikající Matějíček byl faulován a Tvaroh parádní křížnou trefou z trestného kopu trefil: 2:1! Pět minut nato měl po Vojtově přistrčení šanci Krčmář, ale brankář hostí mu doslova ukradl zhůry padající míč před nosem.

V 76. min. ale vyšla akce na levé straně hřiště, Tvaroh posunul míč na Krčmáře a z jeho zpětné přihrávky dal svůj druhý gól 18letý Dunda: 3:1!

V 83. min. Dunda odcentroval zleva až od postranní čáry a nabíhající Souček zblízka neomylně hlavičkoval do sítě: 4:1! Dvě minuty nato brankář Poříčí vyrazil střelu M. Krivosheeva na břevno.

V samotném závěru utkání mohli hosté korigovat, střelu bývalého hráče Vyšehradu Azilinona však brankář Klomínek bravurním reflexivním zákrokem vytěsnil do zámezí.

Za týden by ještě měla přijít na řadu generálka před zahájením jarní části sezony, soupeř pro Vyšehrad B je ale teprve v jednání.

Slavoj Vyšehrad B – SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 4:1 (0:0)

Přípravné utkání v sobotu 5. března 2022 na Vyšehradě. Branky: 50. a 76. Dunda, 67. Tvaroh, 83. Souček – 59. Hašek. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Pytloun – Havel, Mahel. Diváků: 15.

Vyšehrad B 1. poločas: D. Gerža ml. – Mareš, Linha, Novičichin, Pryšljuk – Tvaroh – Souček, M. Krivosheev, Kankara – Vojta, Krčmář.

Vyšehrad B 2. poločas: Klomínek – J. Toman, Novičichin (65. Linha), Tvaroh, Pryšljuk – M. Krivosheev – Matějíček (69. Mareš), Vojta, Souček – Dunda, Krčmář. Trenér Jaroslav Klíma.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 B-tým