FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Juniorka zvítězila v Lipencích 7:3; čistý hattrick Dimitrova za 12 minut

22. 10. 2023

„B“-muži – Juniorka Slavoje Vyšehrad se vrátila do horní poloviny tabulky skupiny A pražské I. B třídy. V neděli  22. října na hřišti Sokola Lipence, v nejjižnějším cípu hlavního města, vyhrála 7:3, a tak se po dvanáctém podzimním kole a vítězství číslo 6 posunula z deváté na osmou příčku soutěže.

Vyšehrad B vedl už 4:0, pak ale trochu polevil a nakonec mnoho nechybělo, aby domácí dali kontaktní gól, a původně jednoznačný vývoj zápasu tak zdramatizovali. Naštěstí se tak nestalo, což odvrátil výborným zákrokem brankář Petr Ženatý, který, navzdory třem inkasovaným gólům, podal v tomto utkání velmi dobrý výkon.

Čistým hattrickem v rozmezí pouhých dvanácti minut se už v prvním poločase blýskl Viktor Dimitrov. Síť rozvlnil dokonce čtyřikrát, jeho čtvrtý gól ale neplatil vinou ofsajdu. Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl však Petr Krčmář, který dal dvě branky a na další čtyři přihrál spoluhráčům. Jednou se pak trefili Marek Vodička a střídající Martin Lískovec. Sedm gólů nastřílel B-tým Vyšehradu naposledy před více než třemi roky: v září 2020, kdy v utkání přeboru porazil doma Uhelné sklady 7:2 (hattrick tehdy nastřílel Tomáš Junek).

Utkání sledoval mj. bývalý první muž českého fotbalu Ivan Hašek, jehož 40letý syn Pavel (odehrál devět sezon v české I. lize) nastoupil v červenobílém dresu domácích s kapitánskou páskou.

Oproti předchozímu utkání s béčkem Podolí došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto Klinky, Laštůvky, Prýmase a J. Klímy staršího se tentokrát objevili v jedenáctce Vodička, Romanishak, Krčmář a J. Klíma mladší, který vyběhl na trávník do zápasu poprvé po devíti měsících.

Již ve 3. min. Krčmář utekl levému bekovi domácích a dostal se do šance, gól však padl až o minutu později. D. Holan zleva odcentroval Krčmářovi, který si naběhl do volného prostoru, udělal kličku brankáři Lasockému a poslal míč do prázdné brány: 0:1! D. Holan pak přihrál do šance i J. Klímovi mladšímu, jehož pohotová střela však byla zblokována.

Domácí se dostali do první šance ve 26. min. pokusem Šalamouna – jeho střela, ač zblízka, postrádala razanci a Ženatý ji kryl. Dvě minuty nato Vodička přetaženým centrem z levé strany našel Krčmáře, ten odcentroval před bránu a nabíhající Dimitrov zblízka doklepl do sítě: 0:2!

Za další čtyři minuty Ženatého výkop od brány domácí hráč nezasáhl, míč se dostal ke Krčmářovi, jenž znovu přesně odcentroval a Dimitrov znovu míč doklepl do odkryté brány: 0:3!

Další šanci měl sám Krčmář, ale Lasockého nepřekonal. Ve 40. min. ale D. Holan od levé postranní čáry přiťukl míč J. Klímovi mladšímu, ten ihned našel Dimitrova, který prostřelil lipeneckého gólmana, a završil tak svůj rychlý a čistý hattrick: 0:4! Dvě minuty nato z centru Borského se trefil Dimitrov dokonce počtvrté, byl mu však odmáván ofsajd.

Tímto okamžikem ale tým hrající v modrých dresech polevil a domácí toho okamžitě využili. Po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna P. Hašek, aniž by se namáhal vyskočit, a velmi laciným gólem tak kontroval na 1:4.

Po návratu ze šaten úsporný výkon Vyšehradu B pokračoval. Hned po zahájení půle si do gólové šance naběhl Šalamoun, ale těsně minul hostující bránu. Na druhé straně odcentroval zprava Lískovec a Dimitrov ve skluzu zakončoval, míč byl ale tečován protihráčem a skončil na břevně. Naopak na druhé straně v 53. min. Meghji tečovanou střelou snížil na 2:4. Míč změnil směr a Ženatý jej nemohl chytit.

Přesně po hodině hry ale Vodička přihrál Krčmářovi, ten zprava přihrál zpět Vodičkovi a odchovanec domácího Sokola trefil na vzdálenější tyč: 2:5! Lipence i tak flintu do žita nehodily. V polovině druhé půle Halgaš snížil na 3:5 a v 75. min. byly hodně blízko tomu, aby daly kontaktní gól. Nádhernou dálkovou střelu P. Haška pod břevno ale dokázal Ženatý vytěsnit do zámezí. Byla to každopádně horká chvilka.

Tři minuty nato Borský přihrál Dimitrovovi a ten zleva našel Krčmáře, jenž zblízka zvýšil: 3:6! Pak už byl klid, odpor domácích byl tímto definitivně zlomen. Už v nastaveném čase potom Škop přihrál Krčmářovi, ten posunul balon na Lískovce, jenž prošel až před brankáře a prostřelil ho: 3:7!

Do konce podzimu zbývají ještě tři kola: naše juniorka v neděli 29. října ve 14.30 hod. přívítá doma Střešovice B (aktuálně druhý tým tabulky), v sobotu 5. listopadu ve 14 hodin se představí ve Stodůlkách (páté v tabulce) a nakonec v sobotu 12. listopadu ve 14 hodin se utká na Vyšehradě s Čakovicemi (šesté v tabulce).

Sokol Lipence – Slavoj Vyšehrad B 3:7 (1:4)

12. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 22. října 2023 v Lipencích. Branky: 44. P. Hašek, 53. Meghji, 67. Halgaš – 28., 34. a 40. Dimitrov, 5. a 78. Krčmář, 60. Vodička, 90. (+1) Lískovec. Střely na branku: 8:15. Střely mimo: 7:0. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:6. Rozhodčí: Lukáš – Plecitý, Kubr. ŽK: Šalamoun, P. Hašek – Nechepurenko. Diváků: 50.

Lipence: Lasocki – Meghji, Krejzar (46. Doubek), Pecka (68. Witberger), Šedivý – Janauer, Mba – Holub, P. Hašek, Šalamoun – Čech (46. Halgaš). Trenéři Josef Vladyka, Tomáš Poul a Vladimír Halgaš.

Vyšehrad B: Ženatý – Škop, Blín, Vodička, Nechepurenko – Borský, J. Klíma mladší (63. J. Klíma starší), Romanishak (46. Lískovec), D. Holan – Krčmář, Dimitrov. Hrající trenér Jaroslav Klíma starší, asistent Jaromír Jindráček.