FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Promarněné šance v první půli, remíza s béčkem Motorletu: 1:1

21. 10. 2023

„A“-muži – Už po 103 vteřinách od zahájení hry vedli fotbalisté Slavoje Vyšehrad gólem Theodora Matějíčka (na snímku vlevo) 1:0 nad Motorletem B, v sobotu 21. října ale rychlý gól základem vítězství bohužel nebyl. Na vině tomu bylo několik nevyužitých vyložených šancí v prvním poločase včetně neproměněné penalty. K tomu vlastní gól, a tak už před pauzou byl stav 1:1, který nakonec vydržel až do konce utkání. Hosté z Jinonic „přežili“ první půli a v té druhé podali mnohem lepší výkon. Jako vždy se ukázali být velmi zdatným protivníkem.

Po dvanácti odehraných kolech a vinou dvoubodové domácí ztráty náš tým klesl ze čtvrté na pátou příčku Pražská teplárenská přeboru. Znovu si tak vyměnil postavení v tabulce se Střešovicemi, tedy svým nadcházejícím protivníkem. Na druhou stranu budiž alespoň menší útěchou fakt, že Slavoj odehrál páté utkání za sebou bez porážky.

Oproti předchozímu zápasu v Královicích došlo ke dvěma změnám v základní sestavě: namísto Pryšljuka a Krčmáře nastoupili Vodička s A. Krivosheevem. Již ve 2. minutě utkání po výkopu brankáře hostí Junek ve středovém kruhu hlavičkoval míč k M. Krivosheevovi, který jej zatáhl trochu doleva, před malým vápnem poslal zpětnou přihrávku nabíhajícímu Matějíčkovi a ten skluzem otevřel skóre: 1:0! Chvíli nato běžel sám na Lisu hostující Krym, ale zastavil jej ofsajd.

V 9: min. A. Krivosheev krásnou přihrávkou uvolnil Prýmase, který ale v gólové šanci ztroskotal na včas vyběhnuvším brankáři Šmerdovi. Dvě minuty nato přišla krásná a rychlá kombinace Heřman – Prýmas – M. Krivosheev: posledně jmenovaný hráč ale v další velké šanci také ztroskotal na Šmerdovi.

Ve 26. min. M. Krivosheev vybojoval míč na polovině soupeře a vřítil se do vápna, kde jej fauloval Kučerka. Heřman z penalty ale úspěšný tentokrát nebyl, Šmerda jeho střelu k tyči vystihl. Ve 28. min. M. Krivosheev opět obral obránce Motorletu B o míč na polovině soupeře, brankář Šmerda ale vyběhl až mimo velký čtverec a čistou šanci a kličku svým tělem zblokoval a zmařil.

Nedáš – dostaneš: namísto stavu 3:0 nebo 4:0 to bylo rázem ve 35. min. 1:1. Centr z pravého rohu hřiště si J. Holan nešťastně srazil do vlastní brány. Ještě v závěru první půle mohl získat Vyšehradu opět vedení Heřman, ale těsně minul bránu hostí.

Po změně stran byl Motorlet B mnohem aktivnější a několika vynikajícími zákroky se blýskl Lisa, který tak zabránil hostím, aby otočili vývoj skóre. Na druhé straně ani nic nevzešlo ze závarů před bránou hostí. V 87. min. měl možnost rozhodnout zápas Lískovec, ale neproměnil ji. Body se tak dělily.

V utkání 13. kola se šemíci představí v sobotu 28. října ve 14.30 hod. na půdě nováčka přeboru ve Střešovicích. Potom už zbudou jen dvě podzimní utkání a obě doma na Vyšehradě: v neděli 5. listopadu ve 14 hodin s Uhříněvsí a v sobotu 11. listopadu v 10 hodin s Třeboradicemi.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „V první půli z naší strany opakovaná písnička: dáme sice rychlý gól na 1:0, ale pak zahodíme pět vyložených šancí včetně penalty. A kopec smůly následně završíme vlastním gólem. V poločase jsme měli vést rozdílem tří branek. Podle druhé půle už ale byla remíza spravedlivá. Hrál se divácky atraktivní fotbal nahoru dolů, kdy oba soupeři hráli na vítězství. Prohospodařená první půle mě ale dost mrzí.“

Trenér Václav Socher (Motorlet B): „V úvodní půlhodině jsme se srovnávali s důrazem domácích a úplně jinou typologií povrchu, než jsme zvyklí. Mohli jsme klidně prohrávat 0:3, namísto toho jsme ale se štěstím vyrovnali a zbytek první půle už byl vyrovnaný. V té druhé jsme už byli určitě lepší, nebezpečnější a fotbalovější. Proto jsme také uvítali pětiminutové nastavení: cítili jsme, že můžeme zápas zlomit na svoji stranu. Vyšehrad měl ve druhé půli také jeden závar. Jsem velmi spokojen ne s výsledkem, ale s naší předvedenou hrou ve druhém poločase – proti Vyšehradu, který podle mne hraje nejlepší fotbal v přeboru. Tedy alespoň doma ano.“

Slavoj Vyšehrad – Motorlet Praha B 1:1 (1:1)

Praž. přebor (12. kolo), hráno v sobotu 21. října 2023 na Vyšehradě. Branky: 2. Matějíček – 35. vlastní J. Holan. Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:3. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Tikal – Štěrba, Janšta. ŽK: Vodička, Lískovec, Lisa, Romanishak – Šmerda, Průša, Blažek. Diváků: 80.  Ve 27. min. neproměnil Heřman (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, J. Holan, Vodička, Romanishak – Prýmas, Matějíček (71. Krčmář), A. Krivosheev, Junek – M. Krivosheev – Heřman. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, Borský, Blín, Škop, Laštůvka a Dimitrov. Trenéři Jaroslav Klíma starší, Jaromír Jindráček a Jaroslav Klíma mladší.

Motorlet B: Šmerda – Průša, Dvořáček (80. Klaban), Lukášek, Kučerka – Latchvliani (82. Musil), Kornacki, Žižka, Krym (46. Novotný) – Blažek, Vorlíček (46. Čuba). Trenéři Václav Socher, Filip Fuchsa a Jan Hrubeš.