FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 16 vrátila Střešovicím příděl šesti gólů z podzimu: vyhrála 6:3

21. 04. 2024

U 17 „B“ – Na podzim ve Střešovicích si dala rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad dva vlastní góly a prohrála 1:6, nicméně v odvetě, jež se hrála v sobotu 20. dubna, se podařilo soupeři vrátit půltuctový příděl branek. Šestnáctiletí šemíci vyhráli 6:3, a získali tak opravdu hodně cenné tři body v boji o záchranu v Pražském přeboru 17. Po devatenácti kolech jsou nyní čtyři ohrožené celky seřazeny takto: 11. Vyšehrad (15 bodů), 12. Stodůlky (12), 13. ČAFC, 14. Praga (oba 11).

O majiteli tří bodů rozhodla de facto již úvodní čtvrthodina zápasu, kterou naše U 16 vyhrála 3:0: díky třem gólům v rozmezí tří minut. Ve 13. min. po přihrávce od Grýgery přeloboval střešovického brankáře kapitán Holubovský: 1:0! V 15. min. Špaček trefil protihráče a odražený míč poslal do sítě Tegelbeckers: 2:0! Minutu nato po přihrávce od Stěpčuka skóroval Belcou: 3:0! Další dvě velké šance měl Špaček, ale nepromnil je. Naopak po půlhodině hry Nguyen Duc Trung kontroval na 3:1.

To nebylo vše, po necelé hodině hry dal Krajcer kontaktní gól na 3:2 a z utkání bylo drama. V 68. min. ale Sommer po individuální akci obešel i gólmana a zvýšil: 4:2! Za čtyři minuty pak Fatoma opět zdramatizoval skóre na 4:3. Tento těsný stav vydržel naštěstí jen dvě minuty, protože v 74. min. po přihrávce od Steinbauera skóroval Špaček: 5:3! V 90. min. přišla chyba hostí v rozehrávce, čehož využil Sommer: 6:3!

V sobotu 27. dubna v 10 hodin přivítají naši „šestnáctku“ její vrstevníci z Kobylis, takže se bude hrát zápas Admira B – Vyšehrad B.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – SK Střešovice 6:3 (3:1)

19. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 20. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 68. a 90. (+1) Sommer, 13. Holubovský, 15. Tegelbeckers, 16. Belcou, 74. Špaček – 31. Nguyen Duc Trung, 59. Krajcer, 72. Fatoma. Rozhodčí: Petr – Chalupecký, Kysela. ŽK: Grýgera (Vyšehrad B). Diváků: 15.

Vyšehrad U 16: Fischer – Phung Duc Kien, M. Štěpánek, M. Frank, Steinbauer – Stěpčuk, Holubovský, Grýgera – Belcou, Tegelbeckers, Špaček. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Timurbek, Koza, Zárybnický, Wollner, Sommer, D'Ambrosio a Nguyen Duc Tiep. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.

Střešovice U 17: Jedlička – Nahi, Hereš, Zhurba, Fatoma, Nguyen Duc Trung, Houdek, Weis, Bába, Saroian, Horák. Na střídání Krajcer, Novotný, Dušek, Dostál, R. Klíma a Plch. Trenéři Miroslav Masopust a David Bayer.