FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17 vyhrála 5:2, dvakrát skórovali Uhryn s Dobiašem, jednou Vachler

22. 10. 2023

U 17 – Zápas na hřišti týmu, který dosud nebodoval, mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad v sobotu 21. října bez větších komplikací zvládli. V Litvínově pomohlo rychlé vedení 2:0, poločasové 3:0 a nakonec sedmnáctiletí šemíci dotáhli utkání k vítězství 5:2. Naše „sedmnáctka“ tak po pěti týdnech konečně znovu vyhrála, Zůstala však na deváté příčce České divize U 17 (skupina B). Dvakrát se trefili Nazar Uhryn (na snímku) a David Dobiaš, jednou pak Viliam Vachler.

Oproti předešlému zápasu s Chomutóvem došlo na šest změn v základní sestavě: namísto brankáře Dřevíkovského, M. Franka, Šarifova, Nguyen Tien Hunga, Štěpánka a zraněného Sommera se v jedenáctce tentokrát objevili Tozbey, Gumiňski, Krpeš, Dobiaš, D'Ambrosio a Vachle.

V 9. min. byl ve vápně domácích faulován Dobiaš a Uhryn z penalty otevřel skóre: 0:1! Tři minuty nato, po akci D'Ambrosia a Dobiaše, převzal míč Uhryn, obešel dva protihráče i brankáře a dal svůj druhý gól: 0:2! Vyšehrad měl převahu a tři minuty před poločasem Uhryn rozehrál přímý kop, po němž úspěšně hlavičkoval Vachler: 0:3!

Sedm minut po změně stran domácí kopali velmi přísnou penaltu, ze které Langmann snížil na 1:3 a za dalších pět minut, po trestném kopu, Jelen dokonce na 2:3. Trvalo ale jen minutu a z přihrávky D'Ambrosia se trefil z voleje Dobiaš. V 58. min. byl proto stav 2:4. A v 65. min. Uhryn přihrál Aslanovovi, ten Dobiašovi, který dal svůj druhý gól: 2:5!

Do konce podzimu zbývají ještě tři kola: v sobotu 28. října od 12.15 hod. doma s K. Vary, v sobotu 4. listopadu od 12.30 opět doma s „šestnáctkou“ Ústí nad Labem a nakonec v sobotu 11. listopadu od 14.15 hod. na Meteoru.

U 17: FK Litvínov – Slavoj Vyšehrad 2:5 (0:3)

12. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 21. října 2023 v Litvínově. Branky: 52. Langmann z pen., 57. Jelen – 9. a 12. Uhryn (první z pen.), 58. a 65. Dobiaš, 42. Vachler. Rozhodčí: Dočekal – Kolátor, Moudrý. ŽK: Heinrich, Zima – Turunč. Diváků: 40.

Litvínov U 17: Remula – Jelen, Langmann, Strouhal, Heinrich, L. Fiala, Janeček (46. Kohout), Zima (77. Štis), Štiller (46. Semelka), Fleischmann, Kopta (46. Bernard). Trenéři Zdeněk Kotalík, Milan Mazár a Jiří Mašek.

Vyšehrad U 17: Tozbey – Phung Duc Kien, Vachler, Gumiňski (33. Šarifov), Krpeš – Holubovský (57. Turunč) – Dobiaš, Uhryn, D'Ambrosio, Strach (66. Grýgera) – Aslanov. Trenéři Erik Šlechta a Papa Daouda Gueye.