FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Bizarní prohra juniorky šemíků: doma 4:5 se Sokolem Bílá Hora

03. 09. 2023

„B“-muži – Při veškerém respektu k úsilí a snaze všech hráčů, juniorka Slavoje Vyšehrad v neděli 3. září doslova zahodila body do kanálu. Na soutěžní úrovni, jakou je I. B třída, by měla rezerva šemíků prohrát pouze zcela výjimečně, ojediněle. Rozhodně ale ne doma a se souborem, který měl ve svém repertoáru víceméně jen bojovnost, důraz a výborně zvládnuté standardky. A to ke všemu platilo jen do poločasu, protože po změně stran, s přibývajícím časem, tým Sokola Bílá Hora stále víc „šlapal vodu“ a konečný hvizd za stavu 4:4 by byl pro něj vysvobozením.

Navzdory tomu celek z Prahy 6 (pod vedením trenéra Zenkla, někdejšího kouče Vyšehradu B) dosáhl víc, protože v nastaveném čase, ke všemu v oslabení o jednoho vyloučeného hráče, přidal z ojedinělého protiútoku ještě pátý a vítězný gól, takže zápas skončil výsledkem 4:5. Z pohledu domácího týmu výsledkem naprosto bizarním, protože ve druhé půli měl z rostoucího tlaku a několika šancí dospět jednoznačně ke svému vítězství.

Nestalo se a Vyšehrad B se po 5. kole propadl z druhého na osmé místo tabulky skupiny A. Aby toho nebylo málo, po nešetrném zákroku jednoho z protihráčů v závěru utkání utrpěl zranění hráč A-mužstva David Souček a musel být odnesen ze hřiště na nosítkách. Soupeři nejenže vyšlo naprosto vše, ale ještě se mu podařilo zranit hráče, který byl u všech čtyř gólů Vyšehradu B: dva dal sám a na další dva přihrál.

Oproti předchozímu zápasu s Ukrajinci na Podvinném Mlýně došlo na tři změny v základní sestavě, kde trio Nechepurenko, Kubies, Dimitrov nahradili Babka, Souček a Šrejber. Hned po rozehrání se dostal do šance hostující Loskot, ale těsně minul. V 5. min. ale Souček podél levé postranní čáry přesprintoval protihráče, odcentroval před bránu a nabíhající Šrejber zblízka doklepl do sítě: 1:0! V 11. min. přišla další akce po levé straně, Kankara přihrál Součkovi, ten zatáhl míč až téměř do rohu hřiště a střelou z ostrého úhlu skóroval: 2:0!

Dvoubrankové vedení vydrželo jen tři minuty. Po trestném kopu a odraženém míči pálil z otočky k tyči Loskot: 2:1. Za další dvě minuty ale přišla již třetí úspěšná akce domácího týmu podél levé postranní čáry: po přihrávce od Škopa Souček znovu střelou z úhlu napnul síť: 3:1!

V polovině první půle Loskot ostrou ranou z přímého kopu trefil tyč Ženatého brány. Po necelé půlhodině hry ale sudí odpískal faul-nefaul Přechovi před velkým čtvercem. Byl to hodně přísný verdikt, a hosté toho plně využili, když Vondráček z přímého kopu přes zeď trefil přesně, kam chtěl: 3:2. Dvě minuty nato Bílá Hora zužitkovala další přímý kop, Loskot trefil ostrou ranou přesně k tyči: 3:3.

Série přímých kopů v první půli dopomohla hostím ve 38. min. k vedoucímu gólu. Další výbornou střelu Loskota ze standardky brankář Ženatý už za svá záda sice nepustil, vyrazil míč před sebe, jenomže mu do vápna vyběhl Rákosník a se štěstím dostal míč do sítě: 3:4.

Po změně stran hráčům Bílé Hory začaly rychle ubývat síly a tlak hráčů v červených dresech rostl. Po přímém kopu Šrejber hlavičkoval vedle, v 70. min. ale předvedl další krásnou akci Souček, tentokrát po pravé straně hřiště: znovu přesně odcentroval před bránu, kde našel nabíhajícího Dimitrova a ten po deseti minutách svého pobytu na hrací ploše vyrovnal: 4:4!

V 75. min. Babka jen těsně minul bránu hostí, tři minuty nato ale odcentroval a Dimitrov se podruhé trefil. Jeho gól však neplatil, byl mu odmáván ofsajd. V 84. min. Šrejber z vyložené šance jen těsně minul a chvíli nato, téměř ze stejného místa, mohl dát gól i Dimitrov, ale trefil jen brankáře Rottenberga.

V 87. min. si hostující Hrubeš vyšlápl na Součka, který zůstal ležet se zraněním na zemi a musel být odnesen z hrací plochy na nosítkách. Provinivší se hráč byl vyloučen a hosté šli do deseti. Přesto se jim ve třetí minutě nastaveného času podařilo dostal míč před domácí bránu: její strážce Ženatý nákop jen vyrazil před sebe, bohužel přesně na hostujícího hráče Vochosku, který jej vzápětí obloučkem přehodil: 4:5.

Takový zápas, kdy mužstvu všechno vyjde na více než sto procent, se hraje nikoliv jednou za sezonu, ale jednou za několik let. V I. B třídě by ale něco takového neměl Vyšehrad B soupeřům umožňovat.

V nadcházejícím šestém kole I. B třídy je na programu zápas Braník B – Vyšehrad B, a sice v neděli 10. září od 17 hodin.

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Bílá Hora 4:5 (3:4)

5. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 3. září 2023 na Vyšehradě. Branky: 11. a 16. Souček, 5. Šrejber, 70. Dimitrov – 14. a 30. Loskot, 28. Vondráček, 38. Rákosník, 90. (+3) Vochoska. Rozhodčí: Vlastník – Faltys, Janoušek. ŽK: D. Holan, Šrejber, Dimitrov – Navrátil, Maryška, Hrubeš, Loskot. ČK: 87. Hrubeš (Bílá Hora). Diváků: 35.

Vyšehrad B: Ženatý – Borský (60. Dimitrov), Přech, Škop – Kankara, Blín (60. Nechepurenko) – F. Babka, Schrank (71. Holub), Souček (90. +2 J. Klíma st.), D. Holan – Šrejber. Hrající trenér Jaroslav Klíma.

Bílá Hora: Rottenberg – Jeřábek (65. Dolák, 82. Gok), Popelka, Maryška, Hrubeš – Motyčka – Navrátil (90. Sviták), Vondráček, Loskot, Šimánek – Rákosník (65. Vochoska). Trenéři Radek Zenkl, Milan Mihule a Jana Veselá.