TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

Poprvé padla i juniorka šemíků: Ukrajincům podlehla vysoko 1:6

27. 08. 2023

„B“-muži – Na tým Ukrajinců, hrající pod názvem Mezinárodní svaz mládeže, rezerva Slavoje Vyšehrad v neděli 27. srpna nestačila. Hlavně ne na 18letého Oleksandra Kovala, autora pěti branek. Měl tak lví podíl na vysokém vítězství svého mužstva 6:1. Těžko říct, zda Vyšehrad B někdy v minulosti, na tak skromné úrovni, jakou je I. B třída, utržil debakl rozdílem pěti branek.

Jediný gól našeho B-mužstva dal střídající Dominik Klinka, to ale nic nezměnilo na faktu, že poslední srpnový víkend byl pro klub opravdu černý: v sobotu prohrály starší i mladší dorost, v neděli pak utržily své první porážky v nové sezoně A-mužstvo i B-mužstvo. Po čtyřech kolech pražské I. B třídy klesl Vyšehrad B na druhé místo tabulky: její čelo uvolnil právě Ukrajincům.

Oproti předešlému vystoupení na Zličíně chyběli tentokrát v základní sestavě Vyšehradu B Pryšljuk, Šrejber a Souček, kteří byli nominováni na současně hraný zápas A-mužstva. V jedenáctce juniorky je nahradili Škop, Kubies a Dimitrov.

Ukrajinci měli v tomto utkání navrch, nicméně bezbrankový stav vydržel úvodních dvacet minut hry. Potom otevřel skóre střelou z přímého kopu Koval: 1:0. Pět minut před poločasem trefou do odkryté brány skóroval opět Koval: 2:0. V samotném závěru první půle, po rohovém kopu, mohl snížit hlavičkující stoper Přech, netrefil však balon tak, aby mohl účinně zakončit: uletěl mu do zámezí.

V 63. min. završil hattrick Koval: 3:0. Tři minuty nato, po přihrávce od Kankary, dosáhl alespoň čestného úspěchu Klinka, a korigoval tak na 3:1.

V 69. min. ale Ukrajincům vrátil třígólové vedení Kovalenko: 4:1. V závěru ještě notně vylepšil svoji One Man Show Koval, a to dvěma „slepenými“ góly v 82. min. a 83. min., kdy zvyšoval na 5:1 a 6:1. Sám mohl dát ne pět, ale sedm gólů: trefil totiž ještě trefil tyč a břevno. Tyč brány soupeře ale nastřelili ve druhé půli také naši hráči Schrank a Frank.

A ještě jedna zajímavost: Oleksandr Koval nastoupil koncem července za Spoje B v přípravném utkání proti áčku Vyšehradu a svým hattrickem de facto rozhodl o výhře béčka Spojů 5:2.

V nadcházejícím pátém kole I. B třídy naše juniorka přivítá doma tým Sokola Bílá Hora, aktuálně sedmý v tabulce. Utkání se hraje v neděli 3. září od 17 hodin na Vyšehradě.

Mezinárodní svaz mládeže – Slavoj Vyšehrad B 6:1 (2:0)

4. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 27. srpna 2023 na Podvinném Mlýně. Branky: 20., 40., 63., 82. a 83. Koval, 69. Kovalov – 66. Klinka. Rozhodčí: Zatkal – Ortikov, Sabuka. ŽK: Koval – Přech, Schrank, Škop, Blín. Diváků: 20.

Mezinárodní svaz mládeže: Hrynenko – Khokhriakov, Matiiv, Maxay – Castellanos, Zhuk, Dzhurylo, Kovalov (78. Oliarnyk), Koval – Dmytriiev – Juchymenko (38. Fedonchuk). Trenér Mykhailo Starostiak.

Vyšehrad B: Ženatý – Borský, Přech, Nechepurenko (63. Holý) – Škop, Blín – Kubies (33. Klinka), Schrank, D. Holan – Kankara, Dimitrov (70. A. Frank). Trenér Jaromír Jindráček.