Čtyřnásobný direkt hned v úvodu: juniorka padla se Zlíchovem 2:7

22. 10. 2022

„B“-muži – Než se na vlastním hřišti stihli rozkoukat, prohrávali 0:4. Představa o možném bodovém zisku se tak už po osmnácti minutách hry posunula do oblasti scifi. B-tým Slavoje Vyšehrad v sobotu 22. října podlehl doma 2:7 Zlíchovu, který se tak minimálně do neděle posunul do čela tabulky skupiny B pražské I. A třídy. Rezervu šemíků lze bohužel nalézt na jejím opačném pólu: po dvanácti odehraných kolech figuruje i nadále se šesti body na předposledním 15. místě.

Vysokou prohru Vyšehradu B alespoň trochu zmírnili svými brankami po změně stran dva sedmnáctiletí hráči Marek Schrank a Martin Lískovec. Na obě přihrával devatenáctiletý Filip Zíka.

Oproti předešlému utkání s béčkem Přední Kopaniny došlo na šest změn v základní sestavě juniorky: namísto brankáře Zvoníčka, Lískovce, Přecha, Vodičky, Zíky a distancovaného Š. Klímy se v ní tentokrát objevili Klomínek, Nechepurenko, Holyk, P. Siruček, Kazda a Kankara – posledně dva jmenovaní po pauze zaviněné zdravotními problémy.

V 7. min. zakončil postupný útok hostí jejich vedoucím gólem bývalý hráč Vyšehradu Nsingani: 0:1. Dvě minuty nato utekl podél levé postranní čáry Nykl, odcentroval a u vzdálenější tyče zblízka zakončil neobsazený Chalupa: 0:2. V 17. min. po centru z pravé strany na malé vápno skóroval zblízka pro změnu Nykl: 0:3. Bývalý hráč Sparty, který hrál před lety ČFL (i proti Vyšehradu) za Horní Měcholupy a Louňovice... V 18. min. prošel snadno z levé strany hřiště Nsingani a zblízka poslal míč pod břevno: 0:4.

Až o šest minut později přišel první střelecký pokus domácího týmu: zblokovaná rána Holyka. Ve 28. min. se na druhé straně hřiště dral do zakončení Kazda, ale nedosáhl na polocentr-polostřelu Schranka. Naopak o minutu později prošel středem hřiště jako nůž máslem Chalupa a opět přesně zakončil: 0:5. Další dvě šance měl Nykl, první jeho střelu zblokoval Borský a druhou vykopl do zámezí Klomínek.

Tři minuty po změně stran a přihrávce od Zíky snížil Schrank: 1:5! V 75. min. po rohovém kopu Nechepurenka a finální přihrávce od Zíky vypálil Lískovec a jeho tečkovaná střela si našla cestu do sítě: 2:5! Pak ale hosté znovu odskočili na původní rozdíl pěti gólů. V 83. min. dal Minha na 2:6 a v 90. min. Nykl tečovanou střelou z přímého kopu na konečných 2:7.

Na podzim odehraje Vyšehrad B už jen tři zbývající zápasy: v neděli 30. října ve 14.30 hod. doma se Zbraslaví, v neděli 6. listopadu ve 14 hodin ve Slivenci a nakonec v sobotu 12. listopadu ve 14 hodin doma s Libuší.

Slavoj Vyšehrad B – FK Zlíchov 2:7 (0:5)

Pražská I. A třída, skupina B (12. kolo), hráno v sobotu 22. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 48. Schrank, 75. Lískovec – 7. a 18. Nsingani, 9. a 29. Chalupa, 17. a 90. Nykl, 83. Minha. Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 1:4. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Vlček – Šteberl, Kortanová. ŽK: Molodci, Nechepurenko, Lískovec, Schrank – Minha, Halbich. Diváků: 15.

Vyšehrad B: Klomínek (61. Steiner) – Borský, Molodci, Kazda, Nechepurenko – Romanishak (61. F. Babka), Kankara, Holyk (46. Zíka), P. Siruček (46. Lískovec) – Schrank, Šrejber (88. Sakhulov). Na lavičce byl ještě připraven Škop. Trenér Jaroslav Klíma.

Zlíchov: Žežulka – Černohorský (46. Capovsky), Vošta, Schulz (46. Boubín), Gorhard (29. Hrubý) – Halbich, Sýs – Minha, Chalupa, Nsingani – Nykl. Trenéři Václav Bellada, Jakub Čihák a Martin Kopecký.