Na hřišti Slavie Hradec Králové podlehli naši starší žáci shodně 2:3

16. 10. 2022

U 15/U 14 – Starším žákům Slavoje Vyšehrad se v České divizi U 15 nedaří. V neděli 16. října prohráli 2:3 na hřišti Slavie Hradec Králové, a vyšli tak už posedmé za sebou naprázdno. Proto jsou také až na 12. místě tabulky skupiny C České divize U 15, týž počet sedmi bodů mají ale i třináctý Kolín a čtrnácté Vysoké Mýto. Úplně stejně tentokrát dopadla na Slavii Hradec Králové U 14, rovněž prohrála 2:3 a v tabulce své soutěže je jedenáctá.

„Patnáctka“ prohrávala po dvaceti minutách hry rozdílem dvou branek. Až potom, za stavu 2:0 pro domácí, začala hrát a ve 30. min. po akci Timurbeka a Dostála Belcou nadvakrát dostal míč do sítě: 2:1. Pět minut před poločasem přišel po skluzu zezadu likvidační faul na Stracha, ale proč se obešel bez červené karty, proč tolik velkorysosti a přezíravosti vůči zákeřnému zákroku hráče Spejchala, to v tu chvíli věděl jen rozhodčí.

Ve druhé půli mělo tlak družstvo Vyšehradu, nicméně po další hrubé individuální chybě v defenzivě domácí záložník Pavel z penalty dal svůj celkově třetí gól v tomto utkání, a bylo to 3:1. O čtyři minuty později, po rohovém kopu Dostála, Belcou hlavou vstřelil opět kontaktní gól a snížil na 3:2. Pět minut před koncem utkání po akci Mustafy a zpětné přihrávce Dostála mohl vyrovnat Belcou, brankáře Lounka ale nepřekonal.

V sobotu 22. října naši starší žáci přivítají na hřišti v Krči své chrudimské vrstevníky. Zápas patnáctiletých začíná v 10 hodin, zápas čtrnáctiletých čtvrt hodiny po poledni.

U 15: Slavia Hradec Králové – Slavoj Vyšehrad 3:2 (2:1)

9. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v neděli 16. října 2022 v Hradci Králové-Kuklenách. Branky: 6., 20. a 52. Pavel (třetí z pen.) – 30. a 56. Belcou. Rozhodčí: Prinz – Janota, Novotný. ŽK: Spejchal – Belcou. Diváků: 50.

Slavia Hradec Králové U 15: Lounek – Žák, Rarych (74. Hruška), Martinec, Pospíchal (41. Kadeřávek) – Pavel (62. Bolehovský) Spejchal, Horák, Pišl (74. Suchánek) – Zadrobílek (74. Lhoták), Uličný (41. Zoubek). Trenéři David Hamák, Filip Studýnka a Vojtěch Kunčar.

Vyšehrad U 15: Dřevíkovský (55. Tozbey) – Mustafa Abubakr, M. Frank, M. Štěpánek, Phung Duc Kien – Strach, D'Ambrosio (55. Mikoláš), Nguyen Duc Tiep (55. Turunč) – Timurbek, Belcou, Dostál. Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.