Následující zápas "A týmu"
Sokol Hostouň vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 20.07.2024 10:30 TJ Sokol Kněževes, Na Hřišti 164, Kněževes (okres Praha-západ)
Zpět na seznam novinek

Dorost vstupuje do nové sezony bez zraněného kapitána Kefurta

04. 08. 2023

U 19 – Dorostenci Slavoje Vyšehrad letos sestoupili z druhé do třetí nejvyšší soutěže, v nadcházející sezoně 2023/24 je tak čekají boje v České divizi U 19, přesněji v její skupině B. Vstoupí do ní již v sobotu 5. srpna ve 14 hodin na hřišti v Souši, kde je vyzve domácí celek Baník Most-Souš. V pozápase změří síly mladší dorostenci. „Devatenáctku“ povede v roli hlavního kouče Daniel Růžička, jenž se vrátil na Vyšehrad po půlroční anabázi v Příbrami, a nahradil tak Dominika Geržu, zatímco „sedmnáctka“ nastoupí pod taktovkou Erika Šlechty.

Chybět bude hned v premiéře obránce či defenzivní záložník Štěpán Kefurt – kapitán týmu U 19, jenž v posledním přípravném střetnutí ve středu v Kácově utrpěl zranění.

Širší společný kádr staršího dorostu čítá celkem 32 hráčů: dva brankáře, dvanáct obránců, jedenáct záložníků a sedm útočníků.

Na Vyšehrad se vrátili během letní pauzy z jiných oddílů dva dorostenci: záložník Patrik Macek z Bohemians a útočník Zdislav Svoboda z Tempa. Úplně novými tvářemi jsou brankář Denys Grushynskyy z Libušea obránce Yaroslav Korkots z Motorletu. Naopak po sestupu z druhé nejvyšší soutěže odešli většinou ti hráči ročníku 2005 a 2006, kteří už letos na jaře nastupovali v základní sestavě naší U 19 v zápasech České ligy staršího dorostu. Aktuální změna či změny samozřejmě nejsou v nejbližší době vyloučeny.

Podařilo se zato zachovat ročník 2007, s čímž koresponduje také cíl U 19: „V letošní sezoně máme v úmyslu stabilizovat kádr a připravit jej co nejlépe na tu další, tedy 2024/25, ve které bychom se chtěli pokusit o návrat do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže,“ zmínil trenér Daniel Růžička.

Třináct hráčů z kádru (tj. 42 %) je ročníku narození 2005, jedenáct hráčů 2006 (36 %), šest hráčů 2007 (19 %) a jeden 2008 (3 %). Nejstaršími hráči 31členného kádru jsou Martin Kylar, Ondřej Šíma a Dominik Klinka (všichni 18,6 roku), naopak nejmladším patnáctiletý Gabriel Gumiňski.

 

Souhrn zápasů staršího dorostu v letní přípravě

U 19: Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 6:0 (3:0) Přípravné utkání 19. července 2023 v Kolodějích.

U 19: Slavia Hradec Králové – Slavoj Vyšehrad 2:3 (0:3) Přípravné utkání 22. července 2023 v Hradci Králové. Branky Vyšehradu: Šavel 2, Kefurt.

U 19: Slavoj Vyšehrad – SK Libuš 10:1 (4:0) Přípravné utkání 30. července 2023 na Vyšehradě. Branky Vyšehradu: Romanishak a Špaček po 3, Šavel, Gajzler, Svoboda, Krasikov.

AFK Kácov (muži) – Slavoj Vyšehrad U 19  2:11 (0:7) Přípravné utkání 2. srpna 2023 v Kácově. Branky Vyšehradu: Klinka 3, Gajzler 2, Štěpnička, Špaček, Průša, Dovrtěl, Svoboda, Azilinon.

 

Soupiska staršího dorostu pro podzim 2023 (A-tým + B-tým dohromady)

BRANKÁŘI: Jakub Čepela (narozen 2006), Denys Grushynskyy (2007)

OBRÁNCI: Marek Kazda (2005), Jan Průša (2005), Štěpán Kefurt (2005, kapitán A-týmu U 19), Martin Kylar (2005), Andrej Frank (2005), Nicolas Krajíček (2006), Daniel Holý (2006), Adam Kheil (2006), Josef Tesař (2006), Yaroslav Korkots (2006), Filip Dovrtěl (2007), Gabriel Gumiňski (2008)

ZÁLOŽNÍCI: Ondřej Šíma (2005), Dominik Klinka (2005), Yevhen Romanishak (2005), Adam Štěpnička (2005), Patrik Macek (2005), David Mohammed (2006), Mykyta Krasikov (2006), Vasyl Shevchenko (2006), Martin Azilinon (2007), Nazar Uhryn (2007), Luboš Son Šíma (2007)

ÚTOČNÍCI: Adam Šavel (2005), Jakub Prudký (2005), Jan Barčák (2005), Lukáš Gajzler (2006), Antoni Dinov (2006), Zdislav Svoboda (2006), Jakub Špaček (2007)

TRENÉŘI: Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš, Jan Dovrtěl, Allan Kheil

ZMĚNY V KÁDRU: PŘIŠLI: brankář Denys Grushynskyy (Libuš), Yaroslav Korkots (Motorlet), Patrik Macek (návrat z Bohemians), Zdislav Svoboda (návrat z Tempa). ODEŠLI: Maxim Pfaf, Petar Šoškič (oba Viktoria Žižkov), Adam Gruntorád (Dukla), Oliver Králík (Admira), Adam Heřmánek (Bohemians), Nikita Kireev (Příbram), Dang Le Truong Khanh (Motorlet), Dat Nguyen Tien (Meteor VIII), Tomáš Řezáč (Neratovice-Byškovice), Oliver Stein (Kyje), Oliver Nosek, Vu Hung Khanh (oba přerušili aktivní kariéru).

 

Los podzimní části České divize U 19 (A-tým staršího dorostu Slavoje Vyšehrad)

Sobota 5. srpna 14.00 h (1. kolo) Most-Souš – Vyšehrad

Sobota 12. srpna 10.00 h (2. kolo) Vyšehrad – Sokolov

Sobota 19. srpna 10.15 h (3. kolo) Vyšehrad – Roudnice nad Labem

Sobota 26. srpna 10.15 h (4. kolo) Dukla B – Vyšehrad (hřiště Slavoj Suchdol)

Sobota 2. září 10.15 h (5. kolo) Vyšehrad – Neratovice-Byškovice

Sobota 9. září 12.30 h (6. kolo) Aritma – Vyšehrad

Sobota 16. září 10.15 h (7. kolo) Vyšehrad – Česká Lípa

Sobota 23. září 10.30 h (8. kolo) Teplice B – Vyšehrad

Sobota 30. září 10.15 h (9. kolo) Vyšehrad – Motorlet B (hřiště Krč)

Neděle 8. října 10.00 h (10. kolo) Braník – Vyšehrad

Sobota 14. října 10.15 h (11. kolo) Vyšehrad – Chomutov

Sobota 21. října 10.15 h (12. kolo) Litvínov – Vyšehrad

Sobota 28. října 10.00 h (13. kolo) Vyšehrad – Karlovy Vary

Sobota 4. listopadu 10.15 h (14. kolo) Vyšehrad – Ústí nad Labem B

Sobota 11. listopadu 12.00 h (15. kolo) Meteor VIII – Vyšehrad

 

Los podzimní části Pražského přeboru U 19 (B-tým staršího dorostu Slavoje Vyšehrad)

Neděle 3. září 14.30 h (1. kolo) Tempo B – Vyšehrad B

Středa 6. září 17.00 h (předehrávané 13. kolo) Praga – Vyšehrad B

Neděle 10. září 10.00 h (2. kolo) Vyšehrad B – Háje Jižní Město

Neděle 17. září 16.30 h (3. kolo) Fotbalová Akademie Alexe Zbura – Vyšehrad B (hřiště Zličín)

Neděle 24. září 10.00 h (4. kolo) Vyšehrad B – Střešovice

Neděle 1. října 16.00 h (5. kolo) Union Vršovice – Vyšehrad B

Neděle 8. října 10.00 h (6. kolo) Vyšehrad B – Xaverov Horní Počernice

Neděle 15. října 13.15 h (7. kolo) Meteor VIII B – Vyšehrad B

Neděle 22. října 10.00 h (8. kolo) Vyšehrad B – Admira B

Neděle 29. října 14.30 h (9. kolo) Stodůlky – Vyšehrad B

Neděle 5. listopadu 10.00 h (10. kolo) Vyšehrad B – Zbraslav

Neděle 12. listopadu 14.00 h (11. kolo) Libuš – Vyšehrad B

Sobota 18. listopadu 10.00 h (12. kolo) Vyšehrad B – Zličín

 

Los podzimní části Pražského přeboru U 17  (B-tým mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad)

Neděle 3. září 14.30 h (1. kolo) Háje Jižní Město – Vyšehrad B

Středa 6. září 15.00 h (předehrávané 13. kolo) Vyšehrad B – Praga

Sobota 9. září 14.00 h (2. kolo) Meteor VIII B – Vyšehrad B

Neděle 17. září 14.15 h (3. kolo) Vyšehrad B – Xaverov Horní Počernice

Neděle 24. září 11.30 h (4. kolo) Zbraslav – Vyšehrad B

Neděle 1. října 14.00 h (5. kolo) Vyšehrad B – Braník B (hřiště Krč)

Sobota 7. října 10.00 h (6. kolo) Střešovice – Vyšehrad B

Neděle 15. října 11.00 h (7. kolo) Vyšehrad B – Admira B

Sobota 21. října 9.15 h (8. kolo) Dukla Jižní Město – Vyšehrad B

Neděle 29. října 10.00 h (9. kolo) Vyšehrad B – ČAFC

Sobota 4. listopadu 14.00 h (10. kolo) Dolní Chabry – Vyšehrad B

Neděle 12. listopadu 10.00 h (11. kolo) Vyšehrad B – Ďáblice

Pátek 17. listopadu 9.30 h (12. kolo) Stodůlky – Vyšehrad B (hřiště Motorlet UMT)

 

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 16.06.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
2:3
TJ Praga B
neděle 16.06.2024 12:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
3:2
FC Slavoj Vyšehrad U14
neděle 16.06.2024 10:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
5:0
FC Slavoj Vyšehrad U15
sobota 15.06.2024 15:15
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
6:3
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 13:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
1:0
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 10:30
FC Slavoj Vyšehrad
Pražský přebor
2:6
FC Tempo Praha
středa 12.06.2024 17:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
středa 12.06.2024 16:30
FC Slavoj Vyšehrad U12
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
7:6
FK Admira Praha
středa 12.06.2024 15:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
8:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
neděle 09.06.2024 17:00
TJ Avia Čakovice
Pražská I. B třída (skupina A)
5:4
FC Slavoj Vyšehrad B
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru