FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Drobílek: Slavii jsme to usnadnili, teď ale chceme porazit Varnsdorf

26. 09. 2019

„A“-muži – Na měření sil se Slavií se fotbalisté Vyšehradu těšili, po něm ale našim hráčům nebylo zrovna do zpěvu. Tak vysokou porážku šemíci v novodobé historii nepamatují. Před sedmi lety, kdy hráli divizi, podlehli doma v pohárovém utkání Teplicím 0:7, teď dostali ještě o jeden gól víc. Přesto se někteří z nich vrátili k zápasu s nejlepším českým týmem svými slovy.

Kapitán Filip Drobílek (na snímku): „Na zápas jsme se opravdu těšili, jenom škoda, že to nemohlo být v Edenu. I tak ale přišlo hodně lidí. Slavia potvrdila, že má opravdu velmi kvalitní tým na evropské úrovni, dalo se předpokládat, jaký to bude mít průběh. Sice jsme se snažili vydat ze sebe maximum, bohužel to ale dopadlo takhle. Určitě jsme mohli uhrát lepší výsledek, ale první půli jsme pokazili. Měli jsme moc přihrávek dozadu, čímž jsme to Slavii hodně usnadnili, jinak by se k nám tak snadno nedostávala. Určitě mě mrzí, že jsem v desáté minutě zápasu neproměnil svoji šanci, ale přihrávku od Elvise Mashikeho ještě tečoval obránce Slavie. Jinak bych to měl přímo na noze. Musel jsem jít proto do skluzu a trefil jsem to špičkou, takže to šlo nad. Teď ale máme před sebou Varnsdorf a v sobotu potřebujeme získat všechny tři body.“

Brankář Petr Dočekal: „Dostal jsem sice osm gólů, ale zápas se Slavií, který může přijít třeba jen jednou za život, jsem si i tak užil. Výsledek je naprosto zasloužený, přestože z našeho pohledu to mohlo a mělo být lepší než 0:8. Hlavně první dva góly jsme obdržet nemuseli, určitě se dalo vydržet déle se stavem 0:0. Ale Milan Škoda má neskutečný výběr místa, to jak dal třeba třetí gól, tomu nešlo vůbec zabránit jinak než faulem. A čtvrtý gól to samé. Takovou kvalitu neubrání i jiné týmy, nejen my. Slavia je někde jinde nejen vůči nám, ale i ostatním českým týmům, proto také hraje Ligu mistrů. Nás ale teď čeká v sobotu klíčové utkání s Varnsdorfem, které musíme zvládnout.“

Jan Vejvar: „Chtěli jsme se ukázat, místo toho se ale ukázalo, že Slavia je úplně jinde než my. Stav 0:0 se nám nepodařilo moc dlouho udržet. Běhali jsme často bez balonu a když už jsme ho získali, byli hned hráči Slavie na nás, takže jsme ani neměli čas vymyslet nějakou akci směrem dopředu. Myslím, že za stavu 5:0 jsem nemusel dostat červenou kartu, i když není na mě, abych to hodnotil. Chtěl jsem protihráče odstavit od balonu, rozhodčí to posoudil takhle.“

Denis Laňka: „Pro nás všechny to byl zážitek. Zahrát si proti Slavii, která teď navíc jede na velké vlně, to se nepodaří každý den. Těžko říct, zda to pro nás mohlo dopadnout lépe, když už první poločas byl jasně v režii Slavie. Výsledek proto asi odpovídá průběhu utkání. Pár menších šancí jsme sice měli, ale nedokázali je dotáhnout. V sobotu máme doma Varnsdorf, je to pro nás utkání podzimu, musíme ho vyhrát.“