Zpět na seznam novinek

Slavia zdolala tým Vyšehradu 8:0, čtyři góly nastřílel kapitán Škoda

25. 09. 2019

„A“-muži – Tohle bylo příliš nadměrné sousto, než aby se dalo uvažovat o tom, alespoň část z něj strávit. Účastník Champions League ve středu 25. září odpoledne, v utkání 3. Kola Mol Cupu na žižkovském stadionu, dominoval ve všech směrech, což se promítlo i do výsledku. Slavia rozdrtila Vyšehrad 8:0 po poločase 5:0.

V červenobílém dresu se blýskl čtyřmi góly kapitán Milan Škoda, navíc je měl na svém kontě už do poločasu. Po jedné brance připojili Mick van Buren, Michal Frydrych, Jaroslav Zelený a Brazilec Joao Felipe Aguiar.

Šemíci měli přitom možnost jít ještě za stavu 0:0 do vedení, jmenovitě kapitán Filip Drobílek: po deseti minutách hry a přihrávce od Elvise Mashikeho, bohužel ale svoji šanci neproměnil. Náš tým navíc přišel krátce po změně stran o vyloučeného Jana Vejvara.

Modrý dres Slavoje oblékl již potřetí herec Jakub Štáfek alias Julius Lavický, hvězda velmi populárního internetového seriálu Vyšehrad. Osm minut před koncem utkání přišel na hrací plochu za Elvise Mashikeho.

Slavoj nastoupil s osmi změnami v základní sestavě oproti sobotnímu utkání v Hradci Králové: namísto Otáhala, Šandery, Nitrianského, Kozla, Vernera, Poučka, Laňky a L. Veselého vyběhli na hřiště brankář Dočekal, Pardubský, Mareš, Brejcha, Vejvar, Alexandr, Drobílek a Mashike.

Ve 2. min. měl Dočekal ještě štěstí, když Hora z trestného kopu zpoza vápna trefil břevno jeho brány. Chvíli nato to zkusil Hora i ze hry, gólman Slavoje byl na místě.

Po deseti minutách hry Alexandr přihrál míč ze středu hřiště Mashikemu, ten zprava odcentroval ke vzdálenější tyči a nabíhající Drobílek ve skluzu přehodil bránu Slavie!

Pak už převzal otěže utkání favorit. V 16. min. po přihrávce od van Burena a Škoda přesnou střelou zpoza vápna k tyči otevřel skóre: 1:0. O pět minut později po akci Ševčíka a jeho zpětné přihrávce zakončoval trefou do odkryté brány van Buren: 2:0.

Ve 24. min. na druhé straně hřiště rozehrál Drobílek rohový kop, centr odhlavičkoval všudybyl Škoda. Řádil však zejména v šestnáctce Vyšehradu. Ve 29. min. rozehrál Ševčík zprava trestný kop, Škoda vyrostl nejvýš a hlavou neomylně poslal balon do sítě: 3:0.

V závěrečné pětiminutovce první půle stihl přidat další dvě branky. Ve 40. min. centroval opět zprava Ševčík, i když tentokrát ne ze standardky, Škoda opět vyskočil nejvýš a z malého vápna hlavičkoval za Dočekalova záda: 4:0.

Tím završil svůj hattrick, to mu ale nestačilo. Ve 43. min. po nepřesné rozehrávce modrých Škoda poslal balon zpoza vápna technickou střelou po zemi k tyči: 5:0. Byl to jeho už čtvrtý gól.

Hned po návratu ze šaten vyzkoušel pozornost Markoviče střelou zdálky Mashike, střela doprostřed brány ale nemohla gólmana Slavie ohrozit. Po sedmi minutách druhé půle Vejvar fauloval před vlastním vápnem pronikajícího Holeše a viděl ihned červenou kartu. Od 52. min. tak hráli šemíci v oslabení.

Vzápětí Horovu střelu z trestného kopu výborně zneškodnil Dočekal. V 54. min. ale po rohovém kopu střelou z otočky zvýšil nepokrytý Frydrych: 6:0. Pět minut nato po rozehrání standardky se uvolnil kličkou Zelený a střelou o tyč zvýšil na 7:0.

V 73. min. se dostal s míčem do vápna Slavie i k zakončení Drobílek, jeho střelu po zemi však Markovič kryl. V 82. min. způsobil pozdvižení v hledišti svým příchodem na hřiště „Lavi“ alias Jakub Štáfek, ve zbývajících minutách se ale dostal jen dvakrát do kontaktu s míčem.

V 87. min. sice Dočekal bravurně vyrazil Teclovu střelu, míč ale vzápětí beztak poslal za jeho záda osmnáctiletý brazilský debutant v sešívaném dresu Aguiar a uzavřel skóre: 8:0.

Naši hráči musejí nyní rychle přepnout svoje soustředění a koncentraci na nadcházející zápas desátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v sobotu 28. září od 10.15 hod. na Strahově: Vyšehrad – Varnsdorf.

Trenér Roman Veselý (Vyšehrad): Sestava, kterou jsme poslali na hřiště, nestačila na sílu Slavie. Ta ukázala opravdu velkou kvalitu a už v prvním poločase zápas rozhodla. Nejen Sparta, ale i my jsme se jen s obtížemi bránili jejím útokům. Navíc ve druhé půli jsme šli do deseti, o to víc to pak bylo vše složitější. Chtěli jsme potom ušetřit nějaké síly dalšími střídáními, bohužel jsme ale ještě inkasovali dva góly. Z mého pohledu tedy nepovedený zápas, i když samozřejmě sílu Slavie respektujeme. Co se týče Škody, tak silový typ hráče se jen těžko brání v pokutovém území a my jsme ho tam několikrát pustili k zakončení. Šetřili jsme některé naše hráče, kteří by si sice rádi proti Slavii zahráli, nicméně prioritou je teď pro nás sobotní utkání s Varnsdorfem.“

Asistent Jaroslav Köstl (Slavia): „Takový výsledek nelze předem očekávát. Utkání se soupeři z nižších soutěží jsou totiž vždy o přístupu týmu a ten byl až na pár minut výborný. Naši hráči předem věděli, že tento zápas byl i k tomu, abychom věděli, s kým můžeme na který post počítat do dalších zápasů.“

 

Slavia Praha – Slavoj Vyšehrad 8:0 (5:0)

3. kolo Mol Cupu, hráno ve středu 25. září 2019 na Žižkově. Branky: 16. 29. 40. a 43. Škoda, 21. van Buren, 54. Frydrych, 59. Zelený, 87. Aguiar. Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 1:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 8:4. Rozhodčí: Klíma – Hájek, Dobrovolný. ŽK: Alexandr (Vyšehrad). ČK: 52. Vejvar (Vyšehrad). Diváků: 2.543.

Slavia: Markovič – Holeš, Frydrych, Hromada (70 Felipe), Kosek – van Buren, Ševčík, Hora, Zelený, Provod (60. Helal) – Škoda (60. Tecl). Trenéři Jindřich Trpišovský, Jaroslav Köstl a Pavel Řehák.

Vyšehrad: Dočekal – Pardubský, Drozda, Mareš (65. Žežulka), Jablonský (59. Laňka) – Brejcha – Vejvar, Alexandr, Drobílek, Rataj – Mashike (82. Štáfek). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Otáhal, Hani, Kozel a L. Veselý. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

 

Foto: slavia.cz

Tabulka "A tým"

Pražský přebor Z V R P B
1.
FC Přední Kopanina
15101431
2.
FC Slavoj Vyšehrad
1593330
3.
FC Tempo Praha
1592429
4.
FC Zličín
1583427
5.
FK Motorlet Praha B
1575326
6.
Sokol Kolovraty
1582526
7.
SK Střešovice 1911
1581625
8.
ČAFC Praha
1565423
Celá tabulka

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

sobota 18.11.2023 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U18
Pražský přebor staršího dorostu U19
0:0
FC Zličín
pátek 17.11.2023 10:15
Sokol Kolovraty
Pohár Pražského fotbalového svazu (Teskahor Cup)
3:3
FC Slavoj Vyšehrad
pátek 17.11.2023 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Pražský přebor mladšího dorostu U17
4:2
TJ Sokol Stodůlky
čtvrtek 16.11.2023 18:00
FK Čáslav
Česká divize mladších žáků U13 (skupina C)
7:8
FC Slavoj Vyšehrad U13
čtvrtek 16.11.2023 18:00
FK Čáslav
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
19:2
FC Slavoj Vyšehrad U12
neděle 12.11.2023 14:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
3:2
TJ Avia Čakovice
neděle 12.11.2023 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Pražský přebor mladšího dorostu U17
2:7
SK Ďáblice
sobota 11.11.2023 14:15
FK Meteor Praha VIII
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
8:2
FC Slavoj Vyšehrad U19
sobota 11.11.2023 12:00
FK Meteor Praha VIII
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
3:5
FC Slavoj Vyšehrad U17
sobota 11.11.2023 12:00
FK Orlicko
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru