Dva zrcadlově obrácené výsledky starších žáků proti Čáslavi: 1:4, 4:1

26. 09. 2022

U 15/U 14 – V úvodní třetině podzimní sezony byly z obou družstev starších žáků Slavoje Vyšehrad úspěšnější ti starší, tedy U 15. Nicméně v sobotu 24. září v Krči se situace otočila: zatímco naše „patnáctka“ podlehla soupeři z Čáslavi 1:4, „čtrnáctka“ své vrstevníky z desetitisícového středočeského města porazila 4:1.

U 15 postrádala ze základní sestavy Štěpánka, D'Ambrosia, Timurbeka i dosud nejproduktivnějšího hráče týmu Stracha (čtyři góly + tři asistence) – jejich absence na hřišti byla samozřejmě hodně znát. Přesto měli v úvodu zápasu, ještě za bezbrankového stavu, velké šance naši hráči Dostál (na snímku vlevo v růžovém dresu) a Grýgera, gól ale nedali. Na druhé straně chytil téměř jistý gól soupeře brankář Dřevíkovský.

Ve 26. min. ale přišlo při standardce soupeře zaváhání, zaspání a trest. Po rohovém kopu balon trestuhodně propadl celým vápnem, aniž by ho někdo z nedůsledně bránících hráčů odvrátil. Čáslavský záložník Petr ho proto poslal snadno do sítě: 0:1. Vyrovnat mohl Belcou, ale trefil jen protihráče. Ve 32. min. byl ale Nguyen Duc Tiep faulován ve vápně čáslavským Klinkáčkem a Dostál z penalty vyrovnal: 1:1! Dvě minuty před poločasem Dostál trefil (s tečí brankáře hostí) břevno a odražený míč poslal Nguyen Duc Tiep nad, přestřelil.

Ve druhé půli už byla Čáslav lepší a hlavně produktivnější.  Ve 44. min. dal svůj druhý gól Petr, zatímco v 59. a 63. min. dvakrát skóroval také Vrdský. Osm minut před koncem utkání ještě Dostál trefil z přímého kopu břevno hostující brány.

Patnáctiletí šemíci figurují v České divizi U 15 a její skupině C i nadále na 7. místě čtrnáctičlenné tabulky.

Zato o rok mladší hráči Vyšehradu poskočili o tři příčky výš: z 12. na 9. místo své soutěže. Čáslav U 14 sice dala hned po rozehrání zápasu gól, a vedla tak zásluhou Fliegera od první minuty 1:0, velmi brzy v 5. min. ale vyrovnal Salivon, v 19. min. poslal Vyšehrad do vedení Grigar a tři minuty před poločasem se trefil Skrylov. Polořas byl tak 3:1 a ve druhé půli v 70 min. Skrylov svým druhý gólem zvýšil až na 4:1. „Podali jsme týmový výkon, na vítězství tak mají zásluhu všichni naši hráči, kteří do utkání nastoupili,“ zmínil trenér naší U 14 Jaromír Jindráček.

Již ve středu 28. září nastoupí naši starší žáci v malé vísce Doubek poblíž Říčan, kde má své sídlo Football Talent Academy (její U 15 vede 70letý trenér Petr Vokáč, někdejší hráč zlaté éry Bohemians a také otec Tomáše Řepky). Patnáctiletí hrají už od 9.30 hod., čtrnáctiletí o dvě hodiny později. V sobotu 1. října se týmy Vyšehradu představí v Ústí nad Orlicí.

U 15: Slavoj Vyšehrad – FK Čáslav 1:4 (1:1)

6. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 24. září 2022 v Krči. Branky: 32. Dostál z pen. – 26. a 44. Petr, 59. a 63. Vrdský. Rozhodčí: Matějka – Obrtel, Ehrenberger. ŽK: M. Frank (Vyšehrad). Diváků: 40.

Vyšehrad U 15: Dřevíkovský – Forst, M. Frank, Phung Duc Kien, Mustafa Abubakr – Belcou – Nguyen Duc Tiep, Mikoláš, Turunč (56. Bílek), Dostál – Grýgera. Trenér Ondřej Horák.

Čáslav U 15: Jeřicha – Miloslav Šanc, Procházka (66. Vedral), Šveřepa – Medlen, Petr – Marek Šanc (56. Vavřina), Dražinovský, Klinkáček (66. Flieger) – Vrdský. Trenéři Radek Zoufalý, Josef Peška a Miroslav Paták.