U 19 prohrála na Admiře 0:4, utkání mladšího dorostu bylo odloženo

28. 09. 2022

U 19 – Ve vytrvalém dešti a na těžkém terénu hřiště při ZŠ Hovorčovická v Kobylisích podali určitě lepší výkon než tři dny předtím v Sezimově Ústí, ale stejně to nestačilo. Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad na státní svátek ve středu 28. září dopoledne se představili na hřišti Admiry, kde jí podlehli 0:4. Mohlo to být výsledkově určitě lepší, pokud by naši hráči proměnili své šance v prvním poločase, kdy měli několik příležitostí minimálně vyrovnat těsné vedení černobílých.

Pozápas mladších dorostenců se vinou těžkého terénu neuskutečnil a byl odložen. Hrát se bude ve čtvrtek 6. října ve 14 hodin na umělce v hlavním areálu Admiry v Kobylisích.

V porovnání s nedělním utkáním U 19 proti Táborsku došlo na čtyři změny v základní sestavě, kde brankáře Piheru, Klinku, Laštůvku a Šoškiče nahradil gólman Bedrník (za áčko dorostu Slavoje Vyšehrad chytal poprvé), Burkuš, Prýmas a také 16letý mladší dorostenec Kireev z týmu U 17.

V 4. min. mohl poslat Vyšehrad do vedení kapitán Klaban, z přímého kopu ale o metr přestřelil. Vzápětí Monyč zabránil skluzem ve skórování domácímu Kosovi.

V 10. min. se ale domácí prosadili po autovém vhazování z pravé strany hřiště. Míč propadl do vápna a Kőrbler ho zblízka poslal do sítě: 1:0. Byl to velmi laciný a naprosto zbytečný gól, kterému měla defenziva modrých rozhodně zabránit.

V 19. min. si naběhl zleva až před brankáře Veselého Monyč, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Dvě gólové šance měli i domácí hráči Kohoutek a Kozohorský, oba minuli. Ve 37. min. po rohovém kopu a kombinaci Gruntorád z hranice vápna těsně minul. O minutu později vypálil z větší dálky a s jeho razantním pokusem měl Veselý co dělat.

Nedáš – dostaneš, tři minuty před poločasem si naběhl do volného prostoru na levé straně hřiště Kohoutek a křížnou střelou zvýšil na 2:0.

Po návratu ze šaten ve snaze o korekci měli hráči v modrých dresech převahu, kontaktní gól se jim ale vstřelit nepodařilo a naopak hned z první útočné akce domácích ve druhé půli inkasovali. V 51. min. Čermák z místa penalty prostřelil Ženatého, jenž v poločase nahradil v bráně Vyšehradu Bedrníka: 3:0. Po třetím gólu už bylo vše jasné, po hodině hry se trefil znovu Čermák, ale byl mu odmáván ofsajd. Dvě minuty nato, na druhé straně hřiště, zprava odcentroval Cvoreň a Gruntorád ve skluzu jen těsně nedosáhl na míč, který by jinak zblízka zasunul do brány.

Pět minut před koncem utkání se trefil přece jen podruhé Čermák: 4:0.

Naše U 19 tuto neděli 2. října přivítá doma na Vyšehradě Teplice (6. v tabulce), v neděli 9. října nastoupí na Meteoru (17. v tabulce) a v neděli 16. října opět doma změří síly s CU Bohemians (4. v tabulce). Všechna tato utkání mají výkop v 10 hodin.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Podařilo se nám odehrát na Admiře poměrně vyrovnaný zápas, především v první půli. Měli jsme i šance, a to hlavně po nábězích a brejcích z levé strany hřiště. Monyč a Gruntorá je ale bohužel neproměnili. Důraz v obou šestnáctkách hrál ve prospěch soupeře, a tohle je přesně to, co nás trápí. Ve vápnech prohráváme souboje, góly odsud inkasujeme a sami je nedáváme. Oproti nedělnímu zápasu to bylo z naší strany v poli lepší, jenomže v obou vápnech jsme až příliš zranitelní a naopak sami nedůrazní.“

U 19: Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)

Předehrávané 13. kolo České ligy staršího dorostu, hráno ve středu 28. září na hřišti při ZŠ Hovorčovická v Kobylisích. Branky: 51. a 86. Čermák, 10. Kőrbler, 42. Kohoutek. Střely na branku: 14:2. Střely mimo: 8:4. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Hes –Šaróka, Tvrz. ŽK: Čemus, Doubravský, Šiler (všichni Admira). Diváků: 60.

Admira U 19: Veselý – Janáč, Kořínek (46. Škrabánek), Doubravský, Jakouš – Kos (24. Čemus), Fejgl (71. Bartoš), Kozohorský (46. Čermák), Kohoutek (71. Derevianko) – Kőrbler, Šiler. Trenéři David Bílek a Sálem Hebousse.

Vyšehrad U 19: Bedrník (46. Ženatý) – Králík (46. Kefurt), Klaban, Kireev, Šindler – Burkuš (46. Klinka), Holan, Cvoreň (68. Slapnička), Monyč – Gruntorád, Prýmas (68. Laštůvka). Na lavičce byl ještě připraven Halíř. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.