Góly Suchana s Egertem zajistily jeden bod za remízu 2:2 s Jihlavou

22. 05. 2021

„A“-muži – Podobně jako v obou zápasech s Blanskem, ani s Jihlavou fotbalisté Slavoje Vyšehrad v letošní (jinak velmi nepovedené) sezoně neprohráli. Remízou skončila obě vzájemná měření sil: jihlavské v březnu 1:1 i strahovská odveta 2:2. Ta se uskutečnila v sobotu 22. května, přičemž Vysočina dvakrát vedla, náš tým ale zásluhou tref Jana Suchana z penalty a Tomáše Egerta dokázal dvakrát vyrovnat. Šemíci si tak připsali sedmý bod v tomto ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

V základní sestavě došlo oproti předchozímu utkání v Blansku k jediné změně, a sice na postu levého beka, kde Žiláka nahradil Schneider. Jihlavští mohli ale hned po zahájení hry skórovat, kdy po centru z pravé strany se dostal k zakončení hrotový útočník Vedral, avšak byl málo důsledný Egert ho stihl včas zblokovat. Podobně dopadl Vedral se svým pokusem o pět minut později. V 8. min. se dostal k první střele domácího týmu kapitán Drobílek, byla však nevydařená.

Ve 14. min. odcentroval zprava Arroyo a nabíhající Vedral se dostal znovu do hodně nebezpečné pozice, znovu však ztroskotal na Egertovi. To už ale byla vyložená šance. Podobně jako v 18. min., kdy Patrák s Arroyem běželi ve dvou do otevřené obrany v prostoru před tribunou – Patrák centroval, Arroyo tečí zakončoval a jen těsně minul.

Ve 35. min. předvedl Slavoj svoji nejhezčí akci v první půli. Alexandr vysunul Kříže, ten si vyměnil míč s Jakabem a vystřelil, bohužel bez potřebné razance, a tak brankář Lancman míč kryl.

Pak byli zase aktivnější hosté, kteří zahrozili hodně nebezpečnými šancemi Rittera a Horáka. Ve 44. min. jim to už ale vyšlo, po autovém vhazování a přihrávce z levé strany propálil Otáhala Ekvádorec Arroyo: 0:1.

Do druhé půle nastoupil Hezoučký a svojí aktivitou začal dělat zadákům soupeře problémy. V 52. min. ale po krásné přihrávce od Stropka zakončoval střelou po zemi Suchan, balon letěl k tyči, gólman Lancman jej ovšem vytěsnil na roh. Vzápětí přišlo dvojnásobné střídání, kdy Schneidera s Vojtou nahradili Vaněk a Kubeš. Ten nastoupil v mistrovském utkání za Vyšehrad poprvé.

Jenomže hosté se dostali sdo dalších dvou příležitostí: Patrák pálil těsně vedle, zatímco Selnarovu střelu zblízka bravurně zneškodnil Otáhal.

V polovině druhé půle se probojoval s míčem hluboko do velkého čtverce Suchan a nasměroval míč ke vzdálenější tyči, na čáře ale stihl odvrátit gól akrobatickým zákrokem jihlavský bek Svoboda. Ještě v téže 67. minutě byl v rohu velkého čtverce faulován Arroyem Hezoučký a Suchan z penalty vyrovnal: 1:1. Brankář Lancman sice vystihl směr střely z bílého bodu, ale nedosáhl na ni.

V 78. min. Slavoj předvedl krásnou akci, kdy Vaněk našel Suchana, ten přihrál Hezoučkému, jenž posunl míč na nabíhajícího Kubeše – jeho střela bez přípravy však letěla bohužel nad břevno jihlavské brány. Chvíli nato Suchana vystřídal Vejvar.

V 84. min. hostující Selnar rozehrál zleva přímý kop a Červ tečoval míč natolik šikovně, že skončil až v síti: 1:2.

Hráči v modrých dresech sice už podruhé prohrávali, ale nerezignovali. V 87. min. Kubeš vybojoval rohový kop, který rozehrál z pravé strany Drobílek. Jihlavští centr odvrátili, míče se ale zmocnil Alexandr, přihrál znovu doprava Drobílkovi a ten odcentroval ke vzdálenější tyči, kde už byl Egert. Velmi rychle se zorientoval bombou zblízka pod břevno vyrovnal: 2:2!

V závěru mohli hosté vstřelit ještě třetí a vítězný gól, kdy měli k dispozici dva přímé kopy, Otáhal však oba zneškodnil, a tak zápas skončil dělbou bodů.

V derniéře sezony čeká náš tým pražské derby s Duklou: v neděli 30. května od 15 hodin na Julisce.

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): S výsledkem 2:2 můžeme být spokojeni, za náš výkon ve druhé půli jsme si bod zasloužili. Před zápasem jsme vnímali odhodlání kluků, že chtějí nejen bodovat, ale konečně i vyhrát. První poločas tomu ale moc nenasvědčoval, z naší strany byl poněkud pomalejší. Jihlava si vytvořila po centrech řadu šancí, ale proměnila až tu těsně před pauzou. V poločase jsme vystřídali Jakaba, který nebyl úplně fit, místo něj nastoupil Hezoučký, náš pohyb se zlepšil a byli jsme nebezpečnější. Při penaltě vzal na sebe odpovědnost Suchan, přestože před týdnem v Blansku ji neproměnil – tentokrát ano. Za stavu 1:1 jsme mohli jít do vedení, kdy naši krásnou akci zakončoval střídající Kubeš, bohužel ale přestřelil jihlavskou bránu. Potom soupeři vyšla standardka a opět jsme prohrávali, od té chvíle ale bylo na Jihlavě vidět, že má strach o své těsné vedení, a to se moc nevyplácí. Po našem rohu vyrovnal krásným gólem Egert na konečných 2:2. Zbývá nám poslední vystoupení na Dukle a byli bychom rádi, aby si kluci alespoň jednou na jaře užili v kabině vítězný pokřik po utkání.“

Slavoj Vyšehrad – Vysočina Jihlava 2:2 (0:1)

25. kolo F:NL, hráno v sobotu 22. května 2021 na Strahově. Branky: 67. Suchan (pen.), 87. Egert – 44. Arroyo, 84. Červ. Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 0:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Ulrich – Líkař, Vyhnanovský. ŽK: Schneider, Drobílek, Alexandr, D. Procházka – Svoboda. Diváků: 50.

Vyšehrad: Otáhal – D. Procházka, Egert, Stropek, Schneider (53. Vaněk) – Alexandr – Drobílek, Suchan (80. Vejvar), Kříž – Jakab (46. Hezoučký), Vojta (53. Kubeš). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ordelt, Zaradny a Hampl. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Jihlava: Lancman – Svoboda, Křišťál, Vlček, Horák – Lacko, Shudeiwa (56. Červ) – Arroyo (77. Peřina), Patrák (72. Křivánek), Ritter (56. Selnar) – Vedral. Trenéři Aleš Křeček, Petr Vrabec a Juraj Šimurka.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu