FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Horor a happy end v jednom! Vyšehrad porazil Třeboradice 2:1

11. 11. 2023

„A“-muži – Nic pro slabší povahy a už vůbec ne pro kardiaky! Ještě v první minutě nastaveného času vedli fotbalisté Slavoje Vyšehrad nad Třeboradicemi 2:0 díky dvěma „slepeným“ gólům Miroslava Krivosheeva z prvního poločasu (po přihrávkách od Theodora Matějíčka), pak ale inkasovali kontaktní gól a ve čtvrté prodloužené minutě měli hosté obrovskou příležitost vyrovnat. Třeboradický kapitán Pavel Červenka však neproměnil penaltu, a tak zápas posledního podzimního dějství Pražská teplárenská přeboru, který se uskutečnil v sobotu 11. října, vyvrcholil šťastným vítězstvím našeho mužstva 2:1.

Šemíci se díky tomu opět posunuli o jeden stupínek výš, a zimní pauzu tak stráví na druhém místě tabulky přeboru. Na vítěze podzimní části Přední Kopaninu ztrácejí jediný bod a současně mají jeden bod náskoku na třetí Tempo.

Strohou řečí výsledků, Vyšehrad se stal jasně nejlepším týmem druhé poloviny podzimní části: v posledních osmi kolech získal 22 bodů a ztratil jen dva: remízou s béčkem Motorletu.

Oproti předešlému zápasu s Uhříněvsí došlo na dvě změny v základní sestavě: zraněného A. Krivosheeva a Krčmáře, jenž odcestoval do zahraničí na studijní pobyt (a de facto tak přerušil svoji aktivní kariéru), nahradili Pryšljuk a kapitán B-mužstva Škop. V červeném dresu soupeře na postu stopera se objevil bývalý hráč Vyšehradu Jurčík.

Hosté vsadili na aktivní vstup do utkání, Lisa se ale naštěstí nenechal překonat. Na druhé straně se dostal do první šance ve 13. min. Heřman, v pádu přestřelil. V 17. min. přišla rychlá akce po levé straně hřiště, Matějíček převzal míč od Prýmase, v běhu odcentroval a nabíhající M. Krivosheev zblízka poslal míč do sítě: 1:0! Dvě minuty nato Matějíček převzal míč od Škopa, opět našel M. Krivosheeva a ten podruhé propálil brankáře Lončáka: 2:0!

Tím však byl střelecký účet Slavoje v tomto utkání vyčerpán. M. Krivosheev v náběhu měl ještě do poločasu další dvě velké šance, při první zvolil místo zakončení přihrávku, z níž nic nebylo, při druhé si vyměnil míč s Heřmanem a vypálil, bohužel minul bránu. Na druhé straně Lisa zlikvidoval velmi nebezpečné situace hostujících hráčů Krause a Šťovíčka.

Po návratu ze šaten nastoupil místo Škopa Blín a hned po zahájení druhé půle připravil finální přihrávkuu možnost pro M. Krivosheeva – v hattricku mu zabránil jeden z bránících protihráčů, který střelu zblokoval.

Domácímu týmu, hlavně vinou absence špílmachra A. Krivosheeva, tentokrát řada kombinašních akcí nevycházela, jak by si přál. A především chyběl třetí gól, který by zajistil klid do zbývající části zápasu. Po hodině hry a faulu na Holana Heřman z přímého kopu těsně minul. Potom měl v rozmezí pěti minut další dvě šance M. Krivosheev, bohužel ani tentokrát hattrick nezavršil. V 70. min. to zkusil znovu, jeho střelu brankář Lončák vyrazil, k dorážce se dostal Holan, byla však zblokována.

V 75. min. měl Heřman další možnost zakončit ze standardky a z velmi zajímavé pozice, trefil velmi dobře k tyči, jenomže střela neměla bohužel potřebnou razanci a Lončák ji bravurním zákrokem vytěsnil do zámezí.

Zápas směřoval k výsledku 2:0, jenomže… Ve druhé minutě nastaveného času snížil Farkaš na 2:1 a za další dvě minuty přišla docela přísná penalta. Kapitán Třeboradic Červenka ji ale neproměnil, těsně minul Lisovu bránu! Infarktových závěrů bylo na podzim už několik a vždy dopadly v neprospěch šemíků, tentokrát se ale sportovní štěstěna otočila k našemu týmu konečně čelem.

Na podzim ale zbývá odehrát ještě jeden soutěžní zápas: v pátek 17. listopadu se totiž uskuteční utkání osmifinále Poháru Pražského fotbalového svazu alias Teskahor Cupu: Sokol Kolovraty – Slavoj Vyšehrad. Odehraje se na umělce SK Újezd Praha 4 s výkopem v 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Přestože jsme hráli v poslepované sestavě a nebyli sto udělat kloudnou akci, měli jsme šance na to, abychom už v poločase vedli 5:0. Nakonec jsme vyhráli jen s obrovským štěstím. Díky tomu, že soupeř, jehož sestavu tvořili samí hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží, zahodil ve čtvrté minutě nastaveného času penaltu.“

Trenér Jan Novák (Třeboradice): „Měli jsme velmi slušný vstup do zápasu, ale dostavil se zase týž scénář: hrajeme a namísto toho, abychom dali gól, tak ho naopak sami dostaneme. A chvíli nato i druhý. Za stavu 2:0 jsme si nějaké ty menší závary vypracovali, ale hrozně se trápíme v koncovce. Ve druhé půli už bylo těch šancí na obou stranách minimum. V nastaveném čase jsme i tak snížili a následně mohli vyrovnat z penalty, ale není nám zkrátka přáno. Jsme rádi, že už máme tenhle podzim za sebou. Potřebujeme se teď řádně připravit na jaro a v něm zabojovat o záchranu.“

Slavoj Vyšehrad – SK Třeboradice 2:1 (2:0)

Praž. přebor (15. kolo), hráno v sobotu 11. listopadu 2023 na Vyšehradě. Branky: 17. a 19. M. Krivosheev – 90. (+2) R. Farkaš. Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:6. Rozhodčí: Zelený – Stránský, Tvrz. ŽK: Blín, M. Krivosheev, Pryšljuk, Lisa – R. Klouček, Pozníček. Diváků: 50.  V 90. (+4) min. neproměnil Červenka (Třeboradice) penaltu.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Vodička, Pryšljuk, Romanishak – Škop (46. Blín), J. Holan (87. Přech), Matějíček, Prýmas (90. Borský) – M. Krivosheev (82. Dimitrov) – Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Třeboradice: Lončák – Pozníček, Jurčík, Červenka, Hájek – Ježek (46. Jahoda), R. Klouček, Vávra, Kraus (76. R. Farkaš) – Slánský, Šťovíček (76. Ploc). Trenéři Jan Novák a Filip Hruška.